Doğa Üstü Güçleri İle Cadı Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Büyü konulu Cadı Filmleri içeriği ile beraberiz.Doğa üstü güçleri olduğuna inanılan, mistik hikayeler, mitoloji ve tarih de sıkça rastladığımız “Cadılar” üzerine bir liste hazırladık. Cadılar fantastik filmlerin olmazsa olmazlarındandır. Büyü yapabilmeleri ve genellikle çekici konuları sayesinde birçok filme konu olmuşlardır. Bizde sizlere cadı filmleri içerisinde en dikkat çekenleri sıraladık. Unuttuğumuz veya atladığımız olanlar var ise şimdiden özür dileriz.

Table of Contents

Cadı Filmleri

 

30. The Lords Of Salem – Salem Cadıları – 2012 – IMDB: 5,1

The Lords Of Salem
Cadıları ile ün yapmış Salem şehrinde DJ olarak çalışan Heidi (Sheri Moon Zombie) bir gün Lordlardan hediye olan bir kayıt alır. Bu kaydı oynattıktan sonra sesler ve görüntüler görmeye başlar. Heidi oynattığı bu kayıt ile Salem’in cadılar ile ilgili tarihini açığa çıkartmıştır.

29. Season Of The Witch – Cadılar Zamanı – 2011 – IMDB: 5,4

Season Of The Witch
Nicolas Cage’in başrolünü üstlendiği Cadılar zamanı, 14. yüzyılda geçmektedir. Uzun bir savaş sonrası evine dönen Behmen, veba salgınının herkesi tehdit ettiğini öğrenir. Kilise cadı olduğunu öne sürdükleri bir kadını suçlamaktadır. Behmen bu duruma el atar ve kendisinin ve kadının kaderi değişir.

28. The Brothers Grımm – Çılgın Kardeşler – 2005 – IMDB: 5,9

The Brothers Grımm
Filmde ünlü masal yazarları Will ve Jake Grimm kardeşlerin kasaba kasaba gezerek hem kendilerine uygun öyküler bulmaları hem de köy halkına yardım etmeleri anlatılmaktadır. Kardeşler bir gün çok güçlü bir cadı ile karşılaşırlar ve hayatlarının en büyük sınavını vermek zorunda kalırlar.

27. The Last Witch Hunter – Son Cadı Avcısı – 2015 – IMDB: 6,0

The Last Witch Hunter
Başarılı bir cadı avcısı olan Klauder ( Vin Diesel ), kraliçe cadıyı öldürmeyi başarmıştır. Fakat kraliçe cadı ölmeden önce Klauder’i ölümsüzlük ile lanetlemiştir. Lanetlendikten sonra bütün ömrünü cadı avcılığına adayan Klauder, bir gün kraliçe cadının geri dönmesi ile gerçek intikamını alma fırsatını yakalar.

26. Into The Woods – Sihirli Orman – 2014 – IMDB: 6,0

Into The Woods
Filmde Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel ve Sindirella gibi masal kahramanlarının bir cadı tarafından eğitilmeleri anlatılmaktadır. Müzikal olarak uyarlanan filmde Johnny Deep, Emily Blunt ve Meryl Streep gibi birçok ünlü isim yer almaktadır.

25. Practical Magic – Aşkın Büyüsü – 1998 – IMDB: 6,1

Practical Magic
Başrollerinde Sandra Bullock ve Nicole Kidman’ın üstlendiği film, Owens ailesinin iki güzel cadı kızının aşk hikayelerini konu almaktadır. Aşık oldukları adamların garip bir şekilde ölmeleri üzerine üstlerinde bir lanet olduğunu anlayan cadılarımız, bu lanete çözüm bulmaya çalışmaktadırlar.

24. Hansel and Gretel: Witch Hunters – Hunsel ve Gratel: Cadı Avcıları – 2013 – IMDB: 6,1

Hansel and Gretel Witch Hunters
Normal hikayelerin aksine bu filmde Hunsel ve Gratel kardeşler cadı avcıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçimlerini cadı avlayarak karşılayan kardeşlerimiz bir gün günahsız bir şekilde öldürülmek istenen bir kadın ile tanışırlar. Sonrasında ise aksiyon dolu sahneler bizi beklemektedir.

23. Snow White and The Huntsman – Pamuk Prenses ve Avcı – 2012 – IMDB: 6,1

Snow White and The Huntsman
Dünya’nın en bilinen çocuk masallarından Pamuk Prenses’in sinemaya uyarlanmış yapımıdır. Diğer Pamuk Prenses uyarlamalarının aksina daha fazla aksiyon ve savaş sahneleri bulunan film yüksek bir bütçe ile çekilmiştir. Filmde Kristen Stewart, Chris Hemsworth ve Charlize Theron gibi oyuncular görev almaktadır.

22. Teen Witch – Genç Cadı – 1989 – IMDB: 6,2

Teen Witch
Lise öğrencisi olan Louise ( Robyn Lively ), cadı güçleri olduğunu keşfeder. Bu güçler onun hayatını tamamen değiştirir. Genç cadımız güçleri olmasına rağmen kendisini gerçek aşktan kurtaramaz. Romantik film kategorisindeki Genç Cadı filmi eğlenceli bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.

21. The Craft – Büyücüler Kulübü – 1996 – IMDB: 6,2

The Craft
Katolik lisesinde okuyan dört kız arkadaş, cadılık üzerine çalışmaya başlarlar. Çalışmaları sayesinde birçok büyü öğrenen kızlar, kendilerine karşı en ufak bir yanlış yapanı bile büyüleri ile cezalandırmaya başlarlar. Bu durum kızların daha sonrasında geri dönüşü olmayan bir yola girmelerine sebep olmaktadır.

20. Beautiful Creatures – Muhteşem Yaratıklar – 2013 – IMDB: 6,2

Beautiful Creatures
Ethan şehre yeni taşınan Lena adındaki gizemli biz kıza aşık olmaya başlar. Fakat Lena hakkındaki bu gizem onun tahmin bile edemeyeceği kadar büyüktür. Lena bir cadıdır ve 16 yaşına geldiğinde iyi veya kötü arasında bir tercih yapmak zorundadır. Ethan, Lena’nın iyi tarafı seçmesi için elinden geleni yapmaya başlar.

19. Oz The Great and Powerful – Muhteşem ve Kudretli Oz – 2013 – IMDB: 6,4

Oz The Great and Powerful
İşinde çokta başarılı olmayan bir sokak büyücüsü, bir gün kendisini masal diyarında bulur. Burada üç tane çok güçlü cadı ile savaşmaya zorlanır. Başrolde yakışıklı oyuncu James Franco bulunmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda ise Sam Raimi oturmaktadır.

18. The Blair Witch Project – Blair Cadısı – 1999 – IMDB: 6,4

The Blair Witch Project
Film üç öğrencinin Blair Cadısı hakkında bir film yapmak için Maryyland ormanına gitmeleri ve arkalarında sadece ayak izlerini bırakarak kaybolmalarını anlatmaktadır.

17. The Witches Of Eastwick – Eastwick Cadıları – 1987 – IMDB: 6,5

The Witches Of Eastwick
Başrollerinde Jack Nicholson, Michelle Pfeiffer ve Susan Sarandon gibi efsane sayılabilecek oyuncuların oynadığı Eastwick Cadıları, sıra dışı konusu ile Oscar’a aday olma başarısı göstermiştir. Film kısaca tüm arzularını tatmin edebilecek muhteşem bir erkek arayan üç kadının, şehre yeni taşınan Darly Van Horne (Jack Nicholson) ile tanışmalarını anlatmaktadır. Horne bu üç kadına da yakınlık gösterir ve kadınların içerisinde ki cadılığı ortaya çıkartır.

16. Drag Me To Hell – Kara Büyü – 2009 – IMDB: 6,6

Drag Me To Hell
Kredi uzmanı olan Christine bir gün kendisine ev kredisini uzatmasını isteyen bir kadın ile tanışır. Christine patronuna daha iyi görünebilmek için kadının bu isteğini reddeder. Bunun üzerine yaşlı kadın Christine’ye büyü yapar ve onun hayatını çekilmez bir hale getirir.

15. Escape to Witch Montain – Cadı Adasından Kaçış – 1995 – IMDB: 6,6

Escape to Witch Mountain
Film Danny ve Anna adındaki ikiz kardeşlerin cadı olmalarını anlamaları ve bu kardeşleri kaçırmaya çalışan Aristotle Bold adındaki bir zengine karşı verdikleri mücadeleyi anlatmaktadır. Bu mücadelelerinde yardımsever bir maceracıdan yardım alacaklar.

14. Hocus Pocus – 1993 – IMDB: 6,7

Hocus Pocus
Üç yüz yıl sonra Cadılar Bayramı sırasında üç cadı kız kardeş Salem’de tekrar hayata gelirler. Genç bir çocuk ve ölümsüz bir kedi bu cadıları sonsuza kadar öldürmeye çalışırlar.

13. The VVitch: A New England Folktale – 2015 – IMDB: 6,8

The VVitch A New England Folktale
Film 1600’lü yıllarda İngiltere’de yaşayan bir ailenin cadılar yüzünden ayrı düşmesini konu almaktadır. Filmin yönetmenliğini Robert Eggers yapmıştır.

12. The Crucible – Cadı Kazanı – 1996 – IMDB: 6,8

The Crucible
Salem sakini bir kadın John Proctor adında evli bir adama aşık olur. Fakat John karısını seven bir eştir ve bu kadının aşkına karşılık vermez. Kadın bunun üzerine John’un karısını cadılık ile suçlar ve bunun üzerine John ve karısı Salem halkına karşı büyük bir savaş vermeye başlar.

11. The Chronicles Of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe – Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap – 2005 – IMDB: 6,9

The Chronicles Of NarniaThe Lion, The Witch and The Wardrobe
Efsane çocuk serilerinden Narnia Günlükleri serisinin ilk filmidir. Film, dolaptan geçerek fantastik bir dünyaya giden kardeşlerin bu dünyada kötülük saçan bir cadı ile savaşmalarını konu almaktadır.

10. Bell Book and Candle – 1958 – IMDB: 6,9

Bell Book and Candle
New York’ta yaşayan Gillian adındaki bir cadı komşusunun nişanlısından hoşlanmaması üzerine komşusuna büyü yapar. Bu büyü ile komşusunu kendisine aşık etmeye çalışır fakat hesaba katmadığı bir şey vardır o da kendisinin de bu adama aşık olmasıdır.

9. Maleficent – Malefiz – 2014 – IMDB: 7,0

Maleficent
Başrolünde Angelina Jolie’nin bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda Robert Stromberg oturmaktadır. Kötü bir cadı olan Maleficent çok büyük bir bölgeyi kontrolü altına almıştır. Bir gün kendi bölgesine barışı getirecek bir çocuğun doğacağını öğrenir ve çocuğu kendi himayesi altına alarak bu kehanetin gerçekleşmesine engel olmaya çalışır.

8. Enchanted – Manhattan’da Sihir – 2007 – IMDB: 7,1

Enchanted
Film masal diyarında yaşayan ve evlenmeye hazırlanan bir prensesin kötü bir cadı tarafından Manhattan’a gönderilmesini anlatmaktadır. Bu durumdan kurtulmaya çalışan prensesimiz beklenmedik bir şekilde aşık olur ve macera daha ilginç bir hal alır.

7. I Married a Witch – Sihirbaz Bir Kadın ile Evlendim – 1942 – IMDB: 7,2

I Married a Witch
Filmde 17. yüzyılda yaşayan Jennifer adında bir cadının tekrar hayata dönmesi ve Wooley adında bir politikacının bu kadına aşık olması anlatılmaktadır.

6. Harry Potter and The Sorcerer’s Stone – Harry Potter ve Felsefe Taşı – 2001 – IMDB: 7,5

Harry Potter and The Sorcerer's Stone
J.K. Rowling’in efsane haline gelen kitap serisinin sinemaya uyarlanan ilk filmidir. Film Harry Potter’ın Hogwarts cadılık okuluna kabul edilmesi ile gelmiş geçmiş en kötü büyücü olan Voldemort’a karşı mücadelesini konu almaktadır.

5. Snow White and The Seven Dwarfs – Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler – 1937 – IMDB: 7,7

Snow White and The Seven Dwarfs
Pamuk Prenses masalının ilk olarak sinemaya aktarılmış halidir. Bir cadının hazırladığı zehirli elmayı yemesi ile derin bir uykuya dalan prenses kendisini kurtaracak beyaz atlı prensini beklemektedir. Bu bekleyiş sırasında tanıştığı yedi cüce Pamuk prensesi kötülüklerden korumaya çalışmaktadır.

4. Harry Potter and The Prisoner Of Azkaban – Harry Potter ve Azkaban Tutsağı – 2004 – IMDB: 7,8

Harry Potter and The Prisoner Of Azkaban
Harry Potter serisinin üçüncü filmidir. Hogwarts’da üçüncü yılını geçiren Harry Potter bundan önceki senelere nazaran daha sakin bir yıl geçirmeyi planlamaktadır. Fakat bu planları gördüğü bir rüya ve Azkaban’dan kaçan bir mahkumun haberini alması ile mahvolmuştur. Artık Harry ve arkadaşları bu olayları kesinlikle araştırmak zorundadırlar ve böylece macera yeniden başlamıştır.

3. Harry Potter and The Deathly Hallows: Part 2 – Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 – 2011 – IMDB: 8,1

Harry Potter and The Deathly Hallows Part 2
Efsane Harry Potter serisinin son filmidir. Filmde tamamen hayata dönen Voldemort ile Harry Potter arasındaki son savaş anlatılmaktadır. Bu savaş sonrasında bir taraf ölecektir ve cadılık dünyası geri dönüşü olmayan bir son ile karşı karşıya kalacaktır. Dünya tarihinin en çok hasılat yapan filmlerinden birisidir ve yayınlandığı yıl birçok ödüle aday gösterilmiştir.

2. The Wizard Of Oz – Oz Büyücüsü – 1939 – IMDB: 8,1

The Wizard Of OzDorothy Gale, halası ve amcası ile mutlu bir yaşam süren genç bir kızdır. Bir gün sevimli köpeği Toto elinden alınmaya çalışılınca evden kaçar fakat kısa süre sonra pişman olur ve eve dönmeye çalışır. Bu sırada büyük bir hortuma yakalanan Dorothy kendisini büyücü Oz’un renkli dünyasında bulur ve böylece harika bir macera başlamış olur. Bu macera sırasında kötü kalpli cadı ile karşılaşacak ve Oz ile birlikte bu cadıyı yenmeye çalışacaklar.

1. Howl’s Moving Castle – Yürüyen Şato – 2004 – IMDB: 8,2

Howl's Moving Castle
Filmde bir cadı tarafından lanetlenen genç bir kadının bu laneti bozmak için Howl adında bir büyücüden yardım istemesi anlatılmaktadır. Japonya’nın efsane yönetmenlerinden Hayao Miyazaki’nin yazdığı ve yönettiği bu film Dünya’nın en iyi animasyon filmleri arasındadır.

Bonus 1: Stardust – Yıldız Tozu – 2007 – IMDb:7,7

Stardust

Bonus 2: Minik Cadı – 1975 – IMDb:5,7

A comment on "Doğa Üstü Güçleri İle Cadı Filmleri"

  1. leila says:

    cok guzel. sira ile bakicam hepsine. tesekkurler 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *