Çalgı Çengi İkimiz Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi güldürmeye devam ediyor. İlk filmleri Çalgı Çengi’nin ardından Düğün Dernek serisini çeken ikili, televizyon ekranlarında da Kardeş Payı dizisiyle ses getirmişlerdi. Gerçi öncesinde İşler Güçler ile televizyon ekranlarında olan ikili, asıl yükselişlerini Kardeş Payı ile yapmışlardı. Bu ikiliyi sevenler için komedinin dibine vurulan bir film daha karşınızda: Çalgı Çengi İkimiz. İkilinin önceki pek çok yapımında bir arada oldukları Ayhan Taş, Şinasi Yurtsever ve usta isim Rasim Öztekin de filmde yer alan diğer oyuncular arasında. Filmin yönetmen koltuğunda ise Selçuk Aydemir oturuyor. Kendisi ayrıca filmin senaristliğini de yapan isim.

Çalgı Çengi İkimiz Konusu:

İlk filmde Salih ve Gürkan, mafyaya bulaşmışlar ve düğün şarkıcılığı yapmaya zorlanmışlardı. Bunun yanı sıra kamyon yok etmek ve adam öldürmek gibi tehlikeli işlere de bulaştırılmaya çalışılan ikili, komik bir hikaye ile karşımızdaydı. Serinin ikinci filmi olan Çalgı Çengi İkimiz filminde ise müzisyen kuzenler artık tamamen mafyanın içindedir. Mafyanın içinde yer alan tehlikeli pek çok ismin düğünlerinde çalmaya mecbur edilirler. Bu sırada Salih sevdiği kızı istemek üzeredir ve evlenmeden önce mafyadan çıkmak istemektedir. Bu isteklerini, mafya babası olan İsmet’e söylediklerinde önlerine bir şart sunulur. Gidecekleri düğündeki nikah memurunu kaçırmaları gerekmektedir. Sonrasında ikisinin de mafyadan çıkmalarına izin verilecektir.

Zaten olaylar bu şarttan sonra şekillenir. Nikah memuru, Tarkan’ı keşfeden isimdir ve Gürkan’ın sahne performansını beğenir. O dakikadan sonra birbirinden komik olaylar gerçekleşmeye başlar. Nikah memurunu kaçırıp mafyadan çıkmakla star olup hayatını kurtarmak arasında kalan ikili, birbirinden komik olayların içine düşer. Bir yandan macera dolu olaylar da geçiren ikili, her durumda birlikte hareket ederek üstesinden gelmeyi amaçlamaktadırlar.

Çalgı Çengi İkimiz Filmi Oyuncuları / Karakterleri:

 

Salih:


Filmde yer alan ana karakterlerden Salih’i, Murat Cemcir canlandırmaktadır. Sevdiği kızla evlenmek üzere olan karakterimiz, önce mafyadan çıkmalıdır. Bu sırada kız isteme ile ilgili de birkaç sorun yaşar. Mafyadan çıkma ve evlenme amacıyla yola çıkan Salih, kendini çok karışık olayların içinde buluverir.

Gürkan:


Filmde sesi oldukça beğenilen ve star yapılmak istenen karakteri, Ahmet Kural canlandırmaktadır. Filmin bir noktasında yaptığı seçimle vefanın ne olduğunu gösteren Gürkan, film sonuna kadar bizi duygudan duyguya sürüklemektedir. Sesi ile izleyenleri de etkileyen Gürkan, Salih ile birlikte hikaye boyunca olaydan olaya koşar.

İsmet:


Filmin ilginç mafya babası olan İsmet karakterini Ayhan Taş canlandırmaktadır. Dakikliği, uçması ve kavga etmekteki yeteneği ile övülen mafya babası İsmet, film boyunca eğlenceli bir karakter olarak karşımıza çıkmakta.

Bünyamin:


Rasim Öztekin’in canlandırdığı karakter, filmin en canlı ve komik karakterlerinden biri. İşini bilen, ağzı laf yapan Bünyamin abimiz, girdiği her ortama ayak uydurabilmektedir. Salih’in sevdiği kızı babasından isterken ortaya çok güzel diyaloglar çıkmıştır. Renkli kişiliğini giydiği takım elbiselere de yansıtan Bünyamin, film boyunca izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Samet:


Mafyanın kaçırılmasını şart koştuğu nikah memuru karakterini canlandıran isim Burak Satıbol. Samet, daha önce Tarkan’ı da bir düğünde keşfeden isimdir ve nikah memurluğu kılıfı altında yetenek avcılığı yapmaktadır. Gittiği düğünlerden birinde Salih ile Gürkan’ın performanslarını izler ve etkilenir. Olayların seyri işte bu aşamadan sonra değişmekte ve film, izleyenleri komedi ve maceranın iç içe olduğu bir hikayeyle karşı karşıya bırakmaktadır.

Çalgı Çengi İkimiz Filmi Detay:

Yönetmen: Selçuk Aydemir
Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Şinasi Yurtsever
Tür: Komedi, Macera
Ülke: Türkiye

Çalgı Çengi İkimiz Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *