Ürkütücü Canlılar: Canavar Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Canavarlar, yaratıklar ya da evrim geçirerek vahşileşmiş olan doğal ortam canlıları hakkında şimdiye kadar pek çok film yapıldı ve senaryo yazıldı. Bizler listemizde en iyilerini bir araya getirmeye çalıştık. Listemizdeki filmlerin bazılarında saldırganlık, dehşet ön plana çıkarken; bazılarında macera ve hatta aşk ön plana çıkmaktadır. Listemizde beğeneceğinizi umduğumuz bu filmleri 90’lı yıllardan, 2000’li yıllardan ve yakın bir geçmişten araya getirdik.Canavar Filmleri listemizin sıralamasını IMDb ye göre yaptık. Canavar Filmleri listemize YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz.

Canavar Filmleri

10. Resident Evil 5 – Ölümcül Deney: Misilleme – 2012 – IMDb:5,4

Ölümcül Deney Misilleme
Umbrella şirketinin tüm dünyayı zombiye dönüştüren bir virüsü yaymaya başlaması ve bu virüsün yayılmasını önleyecek olan ve aynı zamanda dünyayı zombilerden temizleyecek olan bir kadın ajanın mücadelesini konu alıyor.

9. Trollhunter – Troll Avı – 2010 – IMDb:7,0

Trollhunter
Bir grup gencin macerası tarzındaki filmleri seviyorsanız, Trollhunter filmi de bu tarzın başarılı bir örneğinden diyebiliriz. Filmde bir grup üniversiteli gencin yasak ormanlara giriş yaparak, bu ormanda izinsiz avlanma yapan avcıları yakalamaya çalışması konu alınıyor. Fakat bu girişim daha farklı sonuçlar doğuruyor ve artık hayatlarını kurtarması gerekmektedir.

8. The Host – Yaratık – 2006 – IMDb:7,0

The Host
İki kenti birbirine bağlayan bir nehir ve bu nehrin derinliklerinde gizli bir yaratık yaşar. Her geçen gün evrim geçiren ve güçlenen bu yaratık artık bu nehir civarındaki herkese dehşet saçmaya başlar. Devletin bu yaratığı yok etmeye çalışması, her şeyin daha da kötüye gitmesine sebebiyet verir.Başarılı bir Kore yapımı olarak Gwoemul hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz bir öyküyü sunuyor. Sıradışı bir canavar filmi arıyorsanız ve uzak doğu sinemasının başarılı izlerini görmek istiyorsanız, izlemenizi şiddetle önerebileceğimiz bir canavar yaratık filmi.

7. Tremors – Yeraltı Canavarı – 1990 – IMDb:7,1

Tremors

Canavar filmleri arasında bir klasik diyebileceğimiz Yeraltı Canavarları, Amerika’da bir çöl kasabasının yeraltından gelen çeşitli canavarlar ile olan mücadelesini konu alıyor. Filmde gerilim ve komedi unsurları ön plana çıkmıştır.

6. Cloverfield – Canavar – 2008 – IMDb:7,1

Cloverfield

New York şehrini mahveden bir canavar ve insanların içerisinde bulundukları durumu konu alan bir film. Bu film klişe bir konuya sahip olsa da, görselliği ile ve de gerçekçi kamera çekimleri ile oldukça başarılı diyebiliriz. Aynı zamanda bu film için yapımcıların bir servet harcadığını da belirtmek gerekiyor.

5. The Mist – Öldüren Sis – 2007 – IMDb:7,2

The Mist

Bir gün her şeyin yolunda gittiği bir Amerikan kasabasında, aniden bastıran bir sis ile dışarıda artık kimse kimseyi göremez durumdadır. Sisten kurtulmak isteyen kasabalıların bir kısmı süpermarkette kalmayı tercih etmiştir. Kısa bir süre sonra bu sisten garip yaratıkların gelmeye başladığı görülmektedir. Film boyunca karakter birbirine zıt düşüncelere sahip olmasıyla da çatışıyorlar ancak birlik olup bu durumdan kendilerini kurtarması gerekiyor çünkü yaratıklar git gide çoğalıyor.

4. Gremlins – Gremlinler – 1984 – IMDb:7,2

Gremlin
Hiç kimse bu küçük sevimli yaratıkların birer dehşet unsuru olabileceğini tahmin edemezdi. Başarısız bir kişinin bir yılbaşı hediye olarak Gizmo adında sevimli bir yaratığı alması ve bu yaratığın yol açtığı dehşetleri konu alan bir film.

3. King Kong – 2005 – IMDb:8,0

King Kong
Hem aşkı, hem de gerilimi barındıran bir yaratık filmi. Film konusu esasında bir canavar karakteri üzerinde durmaktadır fakat bu karakter ile ilintili farklı ve normal insan karakterleri de film boyunca ön plana çıkmaktadır. Bir grup film ekibi, filmin konusu ve senaryosu için en uygun bir adayı bulmuştur. Bu ada Kafatası Adası olarak bilinmektedir ve bu film ekibi adada pek çok olay yaşayacaktır.

2. Pan’s Labirent – Pan’ın Labirenti – 2007 – IMDb:8,2

Pan’s Labirent
İspanya, Meksika, A.B.D ortak yapım bir film olan Pan’ın Labirenti 10 yaşındaki bir kız çocuğu olan Ofelia’nın ıssız bir orman evinde kalması ve bu evin arka tarafında bulunan bir labirentteki yaşadığı olayları konu alıyor.

1. Alien – Yaratık – 1979 – IMDb:8,5

Alien
Alien yani Türkçe adıyla Yaratık filmi uzayda geçen; korku, dehşet, heyecan unsurlarını başarılı bir şekilde harmanlamış olan bir yaratık filmidir.Filmin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse, uzayda görevini başarılı bir şekilde tamamlamış olan bir ekibin Dünya’ya geri dönüşü esnasında yaşamış oldukları olayları konu alıyor. Ekip farklı bir gezegenden yardım çağrısı aldığını zanneder ve bu gezegene iniş yapar, tüm olaylar bu noktadan sonra gelişir. Yaratık filmleri türünün ilk örneği olarak Alien filmi oldukça büyük bir başarı sağlamıştır.

Canavar Filmleri listemize YORUM yaparak listemizin gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *