Çarpışma Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bir kaza ve sonsuza dek değişen dört hayat… Kadir Adalı karakterinin “Çarpışan aslında biz değildik, kaderlerimizdi.” repliği ile 2018 yılında başlayan, film tadındaki ilk bölümü ile seyirciyi ekrana bağlayan Çarpışma oyuncu kadrosuve sıra dışı konusu ile reyting sıralamalarında zirvedeki yerini sağlamlaştırmış durumda. Yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın üstlendiği Ay Yapım imzalı dizinin yapımcılığını Kerem Çatay ve Pelin Diştaş paylaşıyor. Heyecan dozu hiç düşmeyen dizinin başrollerini; Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Onur Saylak, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz, Şebnem Sönmez, Erkan Can ve Ali Sürmeli paylaşıyor. Dizi, ekranda olduğu kadar sosyal medyada da ciddi bir takipçiye sahip. Uluslararası Medya İletişim Platformu (WIT) verilerine göre Çarpışma, 2019 Şubat ayında dünyada en çok sosyal medya beğenisi kazanan üç yapımdan biri oldu. 

Facebook: https://www.facebook.com/carpismadizi/

Twitter: https://twitter.com/tvdizicarpismaInstagram: https://www.instagram.com/tvdizicarpisma/

Çarpışma Dizisinin Konusu

Her bölümü merakla beklenen dizilerden bir tanesi olan Çarpışma, konusu ile seyirciyi adeta büyüledi. Yetiştirme yurdunda büyüyen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi Başkomiseri Kadir Adalı, eşi ve dünyalar güzeli kızı ile mutlu bir hayat sürmektedir. Koyu bir Sarıyer taraftarıdır ve kendi sahalarındaki hiçbir karşılaşmayı kaçırmamaktadır. Bir maç çıkışında, bombalı bir terör saldırısı sonucu karısı ve kızını kaybeder. O günden sonra acısını hiçbir şey hafifletmez. Onlara bir an önce kavuşmak için intihar etmeye karar verir. Ve ekip arabasından gelen anonsla son görevini yerine getirmek için hareket eder. 

Bu sırada bir anne, kızını kurtarmaya çalışıyordur. Zeynep bir banka müdiresidir ve sadece kızı ile güzelleşen mutsuz bir hayatı vardır. Eşinin mafyaya olan borcuna karşılık kaçırılan kızını kurtarmak için çalıştığı bankayı soyar. Para dolu bir çanta ile teslimat adresine doğru yola çıkar. Yol üzerinde yapılan polis çevirmesi ile işler kabusa döner. Bir polisi yaralayıp kaçmaya başlayan Zeynep, Kadir Adalı’nın ekip otosunda duyduğu polis anonsunun başkahramanıdır.

Kerem ise hapisten yeni çıkmıştır ve temiz bir hayat kurmak için iş aramaktadır. Tüm kapılar yüzüne kapanınca, azılı bir hırsız olan en yakın arkadaşının soygun teklifini kabul eder. Soygun esnasında eve gelen Cemre ile karşılaşır. Elindeki bıçakla istemeden onu yaralar. Evden kaçar, fakat yolda Cemre’nin hali gözünün önünden bir türlü gitmez. Onu kurtarmak için geri döner.

Cemre ise yerde yaralı yatarken, evin üst katında tüm değerlerini alt üst edecek bir olay yaşanmaktadır. Sesini kimseye duyuramayan Cemre, tekrar arabasına döner ve hastaneye gitmeye çalışır.

Hikaye böyle başlar. Bu dört aracın çarpışması ile tüm hayatlar birbirine karışır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Çarpışma senarist Ali Aydın’ın kaleminden çıkıyor. Benzersiz hikayesi ve müthiş kurgusu ile alkış toplayan dizi, her perşembe akşamı Show TV ekranlarına izleyiciyi adeta kilitliyor.

Çarpışma Dizisi Karakterler ve Oyuncuları

Çarpışma Kadir Adalı Karakteri – Kıvanç Tatlıtuğ

Çarpışma kadro bakımından çok güçlü bir yapım. Dizinin başarısında en büyük pay, hiç şüphesiz Kıvanç Tatlıtuğ’a ait. Zor rollerin üstünden kolaylıkla gelen Tatlıtuğ, Başkomiser Kadir Adalı’ya hayat veriyor. Hırçın, dürüst ve tutkulu bir polis olan Kadir, suçluların korkulu rüyasıdır. Yetimhanede büyümüş ve ailesini hiç tanımamıştır. Bu yüzden çevresindeki insanları ailesi sayıp kol kanat germektedir. En büyük hayali bir gün annesine kavuşmaktır. Eşi ve kızını bir patlamada kaybedince, bu acıyı taşıyamayacağını düşünür. Ölmeye çalışırken karıştığı kaza ona hayatının aşkını geri getirir. 

1983 Adana doğumlu olan Kıvanç Tatlıtuğ, okul yıllarında aktif olarak basketbol oynadı. Meslek yaşamına mankenlikle başladı. 2002 yılında önce Best Model of Turkey ve hemen ardından Best Model of the World yarışmalarını kazanarak adını tüm dünyaya duyurdu. Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen teklife evet diyen Tatlıtuğ, Paris’e yerleşti ve 1,5 yıl orada yaşadı.

O dönem Türkiye’den gelen tekliflere kayıtsız kalamadı. Geri dönerek Okan Bayülgen ve Laçin Ceylan’dan oyunculuk dersleri aldı. 2005 yılında Gümüş dizisi ile oyunculuğa başladı. Dizide canlandırdığı Mehmet karakteri ona birçok ödül kazandırdı. Ayrıca Gümüş, Orta Doğu’ya satılan ilk Türk dizisi oldu. Tatlıtuğ, o tarihten beri Orta Doğu, Balkanlar, Türkî Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika’da en popüler Türk aktör oldu. Hemen ardından sırasıyla Menekşe ile Halil, Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney, Kurt Seyit ve Şura, Cesur ve Güzel dizilerinde rol alarak başarı grafiğini sürekli yukarı taşıdı. Ayrıca Ezel dizisindeki Sekiz karakteri ile unutulmaz bir performansa imza attı.

Tatlıtuğ, sinemayı da ihmal etmedi. 2007 yılından itibaren Amerikalılar Karadeniz’de 2, Kelebeğin Rüyası, Hadi be Oğlum, Organize İşler: Sazan Sarmalı filmlerinde rol aldı. 2010 yılında Oyuncak Hikayesi 3 filminde Ken karakterini seslendirdi. Başak Dizer ile evli olan Kıvanç Tatlıtuğ, UNICEF’in tüm dünyadaki en genç “İyi Niyet Elçisi”dir. 

Twitter: https://twitter.com/kivanctatlitugInstagram: https://www.instagram.com/kivanctatlitug/

Çarpışma Zeynep Karakteri – Elçin Sangu

Rol aldığı dizilerdeki üstün performansı ile göz dolduran Elçin Sangu Çarpışma dizisinde, kızını ararken hayatının aşkı ile yıllar sonra yolu tekrar kesişen Zeynep karakterini canlandırıyor. Kadir’le birlikte yetimhanede büyüyen Zeynep, bir bankada müdürdür. Eşinin çevirdiği kanun dışı işlerden haberdar olur. Ayrılmak ister. Eşi çaldığı paralarla yurt dışına kaçarken Veli Cevher tarafından kızı kaçırılır. Hayatı bir anda altüst olan Zeynep, kızını kurtarmak için çalıştığı bankayı soyar. O gün polisten kaçarken yaptığı kaza hayatını sonsuza dek değiştirecektir. 

Çerkes asıllı olan Elçin Sangu, 13 Ağustos 1985’te İzmir’de doğdu. Mersin Üniversitesi Opera bölümünden mezun oldu. 

Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dizi sektörüne giriş yaptı. 2011 yılında “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisindeki Jale rolü ile ekranlara ısındı. 2012 yılında “Aşk Kaç Beden Giyer”, isimli dizide ilk kez başrol üstlendi. 2013 – 2014 yıllarında “Sen de Gitme”, “Bir Aşk Hikayesi”, “Kurt Seyit ve Şura”, dizilerinde yardımcı rollerde görev aldı. 2015 yılında ATV’de yayımlanan “Sevdam Alabora” dizisinde Zeynep karakteri ile yine başroldeydi. 2015 yılında Barış Arduç ile başrollerini paylaştığı Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı Defne karakteri ile büyük sıçrama yaptı. 69 bölüm yayımlanan dizi, Elçin Sangu’ya sayısız ödül kazandırdı.

Ayrıca 2017 yılında yine Barış Arduç’la “Mutluluk Zamanı” filminin başrol koltuğunu paylaşan Elçin Sangu, oyunculuk konusunda yerini daha da sağlamlaştırdı. Son olarak Blu TV’de yayımlanan “Yaşamayanlar” projesinde “Mia” karakterini canlandırdı. Bugüne kadar birçok ünlü markanın yüzü olan ve reklam filmlerinde oynayan Sangu, Eylül 2016’da Instagram’da en çok takip edilen ünlü oldu.Instagram: https://www.instagram.com/elcinsangu/

Çarpışma Kerem Karakteri – Alperen Duymaz

Dizinin bahtı hiç gülmeyen, tutkulu ve duygusal karakteri. Annesine eziyet eden babasını yaralayarak sakat kalmasına sebep olan ve bu yüzden hapse giren Kerem, çocukluğundan beri Meral’e aşıktır. Hapisten çıktığı zaman yeni bir hayat kurmak için iş aramaya başlar. Fakat eski bir hükümlüye kimse iş vermek istemez. Bu yüzden en yakın arkadaşı Yakup’un soygun ısrarına daha fazla karşı koyamaz. Meral ve Yakup’un ihaneti ile kırılan kalbine soygun gecesi Cemre düşer.

Çarpışma’da oynayan oyuncular arasında başarılı performansı ile öne çıkan Alperen Duymaz, iyi projelerde yer alarak kısa zamanda ismini geniş kitlelere duyurdu. 3 Kasım 1992 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Lise yıllarında modellik ve müzikle ilgilenen Duymaz, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü bitirdi. Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile başlayan oyunculuk kariyeri, doğru projelerle ilerleyince hızlı bir yükseliş sağladı. Acı Aşk ve Bodrum Masalı’nın ardından, Çukur dizisindeki “Emrah Komiser” rolü ile geniş bir hayran kitlesi kazandı. 2018 yılında “Direniş Karatay” filminde “Kutay” karakterini canlandıran genç oyuncu, kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemektedir.

Twitter: https://twitter.com/duymazalperenInstagram: https://www.instagram.com/alperenduymaz/

Çarpışma Cemre Karakteri – Melisa Aslı Pamuk

Kimileri için kusursuz bir hayatı varmış gibi görünen Cemre’nin en büyük eksiği sevgidir. Annesiz büyüyen Cemre, babasının şirketinde avukatlık yapmakta ve onun sağ kolu olan Demir’le bir ilişki yaşamaktadır. Aslında Demir’e aşık değildir ve bunu kendine bile itiraf edememektedir. Soygun gecesi Kerem tarafından bıçaklanır. Domino etkisi yaratan bu olay, hayatındaki tüm taşları yerinden oynatır. 

Çarpışma oyuncuları isimleri arasında performansı ile göz dolduran Melisa Aslı Pamuk, oyunculuğa küçük yaşlarda başladı. 14 Nisan 1991’de Hollanda’nın Haarlem kentinde dünyaya geldi. 2011 Miss Turkey birincisi olan Pamuk, iyi seviyede İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşmaktadır. Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimi aldı. 13 yaşında iken, Hollanda’da yayımlanan “Dat zit wel snor” adlı kısa filmde başrol oynadı. 14 yaşında modelliğe başladı. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Temel Oyunculuk” dersleri alan Pamuk, 2012 yılında Türkiye’de “G.D.O. Karakedi” filminde rol aldı. Daha sonra sırasıyla, “Yer Gök Aşk” “Kurt Seyit ve Şura” “Her Sevda Bir Veda” dizilerinde başrolde oynadı ve başarılı performansıyla aranan oyuncular arasında yerini aldı.

Twitter: https://twitter.com/RealMelisaPamukInstagram: https://www.instagram.com/melisapamuk/

Çarpışma Veli Cevher Karakteri – Onur Saylak

Kadir Adalı’nın eski ortağı. Kirli bir polis. Yaptığı yasa dışı işler yüzünden hem ailesini hem de işini kaybetmiştir ve bu yüzden Kadir’i suçlamaktadır. Polisleri çok iyi tanıdığı için hep bir adım öndedir ve asla yakalanamamaktadır. Zaafları sevmeyen ve acımasız bir adam olan Veli Cevher, aslında çarpışmanın kilit noktasıdır.

Çarpışma oyuncular bakımından çok güçlü bir proje. Dizinin en büyük kozlarından biri olan başarılı oyuncu Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde kısa süre eğitim aldıktan sonra, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve oradan mezun oldu. Ankara Devlet Tiyatroları’nda çeşitli oyunlarda rol alarak sahneye adım attı. Ayrıca TED Koleji’nde tiyatro yönetmenliği yaptı. 

2000 yılında “Bizim Evin Halleri” ile başlayan dizi oyunculuğu serüveni, “Aşk Buraya Uğramıyor”, “Yabancı Damat”, “Kod Adı”, “Asi”, “Nefes”, “Gönülçelen”, “Ağır Roman Yeni Dünya”, “Hatırla Gönül” ve “Vatanım Sensin” gibi ses getiren yapımlarla devam etti. Oyunculukla yetinmedi, “Daha” isimli sinema filmini ve “Şahsiyet” dizisini yönetti.

Onur Saylak, “Arzu Tramvayı”, “Getto” ve “Üç Kuruşluk Opera” tiyatro oyunlarının yanı sıra, “Sonbahar”, “Denizden Gelen”, “Mavi Dalga”, “Rüzgarın Hatıraları” filmlerinde rol almış ve kariyeri boyunca pek çok ödül kazanmıştır.

2011 yılında Tuba Büyüküstün ile evlenen usta oyuncu 2017 yılında boşandı. Bu evlilikten iki çocuğu bulunmaktadır.

Twitter: https://twitter.com/AosOnursaylakInstagram: https://www.instagram.com/onursaylak/

Çarpışma Demir Karakteri – Hakan Kurtaş

Cemre’nin sevgilisi ve Selim Bey’in sağ koludur. Kaybetmeye asla tahammülü olmayan Demir, bu güne kadar hep gerçek suçluları savunmuş ve hiç kaybetmemiştir. Bu yüzden adalet mekanizması için büyük bir tehlikedir. Menfaatleri doğrultusunda hayatını şekillendiren Demir, Cemre’nin üvey annesi Belma ile birliktedir. 

Hakan Kurtaş, 7 Eylül 1988 tarihinde İzmir’de doğdu. Annesi iktisatçı ve resim öğretmeni, babası çocuk doktorudur. Tiyatro’ya çok küçük yaşlarda aşık oldu ve lisede bu işi yapma konusunda kesin kararını verdi. Bursa Anadolu Lisesi’nde okuyan Kurtaş, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. 2010 yılında DOT Tiyatrosu’nda Punk Rock oyununda rol aldı. Ardından “Avaz Avaz” ve “Beautiful Burnout / Süpernova” isimli tiyatro oyunlarında oynadı. “Ezel” dizisi ile ekrana adım atan Kurtaş, “Bir Çocuk Sevdim” dizisi ile asıl çıkışını yaptı. Ardından “Analar ve Anneler”, “Seddülbahir 32 Saat”, “Filinta”, “Dolunay”, “8. Gün” gibi dizilerde ve “Vücut” isimli sinema filminde rol aldı.

Arkadaşları ile bir müzik grubu kuran sanatçı, sözü ve bestesi kendine ait olan şarkıları seslendiriyor ve gitar çalıyor.

Twitter: https://twitter.com/KurtasHakanInstagram: https://www.instagram.com/hakan.kurtas/

Çarpışma Belma Karakteri – Rojda Demirer

Güçlü, hesapçı ve feminen bir kadındır. Rahat bir hayatı amaçlayan Belma, en büyük silahı olan kadınlığını kullanarak Selim Gür ile evlenmiştir. Yasak aşk yaşadığı Demir ve para, onun en büyük zaaflarıdır.

Rojda Demirer, 12 Ağustos 1980 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 9 yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Saati sınavlarını kazanarak radyo tiyatrosu yapmaya başlamıştır. Bu adımını TRT’de çocuk dizileri, program sunuculukları ve dublaj takip etmiştir. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girerek 2001 yılında mezun olmuştur. Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda kadrolu sanatçı olarak görev almıştır. 2002 yılında “Gönderilmemiş Mektuplar” filmi ile sinemaya adım atmış, ardından “Aşk Olsun”, “Canım Benim”, “Hisarbuselik”, “Geniş Aile”, “Acil Aşk Aranıyor”, “Kördüğüm” gibi birçok dizide oynamıştır. Ünlü markaların reklam filmlerinde oynayan Demirer’in, Altın Kelebek dahil 4 ödülü bulunmaktadır.

Twitter: https://twitter.com/rojdademirer__Instagram: https://www.instagram.com/rojdademirer__/

Çarpışma Aslı Karakteri – Sevtap Özaltun

Kadir ve Zeynep’in yetimhaneden arkadaşıdır. Korkularına boyun eğen Zeynep, yıllar önce Kadir’i terk ederken Aslı’ya emanet etmiştir. “Ona bir sofra kur Aslı”; Zeynep’in Aslı’ya son sözleridir. Kadir’le evlenen ve bir kızı olan Aslı mutluluğu yakalamıştır. Dizide sadece birkaç bölüm rol almasına rağmen, Çarpışma dizisi Kıvanç’ın karısı olarak hafızalara kazınmıştır. 

İşte herkesin merak ettiği, Çarpışma Aslı kimdir? sorusunun cevabı: Sevtap Özaltun 12 Eylül 1984’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Artvinlidir. Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezundur. Özaltun birçok ünlü markanın reklam filmlerinde oynamış, ama asıl yükselişini “Ulan İstanbul” isimli dizideki “Derya” karakteri ile gerçekleştirmiştir. “A.Ş.K”, “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Canım Ailem” ve “Sevda Kuşun Kanadında” isimli dizilerle piyasadaki yerini sağlamlaştırmıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/sevtapozaltunn/

Çarpışma Yakup Karakteri – Efecan Şenolsun

Kerem’in en yakın arkadaşıdır. O hapisteyken Meral’e göz kulak olacağına söz vermiş, fakat sözünde duramamıştır. Meral’e çok aşıktır ve sevdiklerini arkadan vuracak kadar vicdansızdır. Yaptığı kirli işlerle çok para kazanan Yakup, uzaklara gidip Meral ile lüks bir hayat kurmak istemektedir. Açgözlülüğü hayatındaki en büyük engeldir.

Efecan Şenolsun 1992 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Oyuncu Melisa Şenolsun’un kardeşidir. 16 yaşındayken ailesini dinlemeyerek oyuncu olmak için İzmir’den İstanbul’a geldi. Ailesini ikna edince geri dönüp liseyi bitirdi. Bilgi Üniversitesi’ni kazanarak tekrar İstanbul’a döndü. “Güneşi Beklerken” dizisinde gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerinde toplayan oyuncu, “Paramparça” dizisindeki “Özgür” karakteri ile çok beğenildi. “Kocan Kadar Konuş” ve “Nadide Hayat” filmlerinde başarısını perçinledi.

Twitter: https://twitter.com/efecansenolsunInstagram: https://www.instagram.com/efecansenolsun/

Çarpışma Galip Karakteri – İsmail Demirci

Havaalanında çalışan Galip, kara para taşıyıcısıdır. Zeynep’le sorunlu bir evliliği vardır. Kirli işlerden aldığı komisyonla hayatını devam ettirmektedir. Alkole düşkün olan Galip, kumar borcunu ödemek için Veli Cevher’in parasını çalarak yurt dışına kaçar. Çaldığı para yüzünden kızının kaçırılması bile onu durduramamıştır. 

İsmail Demirci, 13 Kasım 1984’de Ankara da doğdu. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan Demirci, “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisi ile ismini duyurdu. “Reaksiyon”, “Tut Sözünü”, “Serçe Sarayı”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem” ve “Babamın Günahları” gibi birçok dizi ve filmde görev aldı.

2017 yılında Hande Soral ile evlenen sanatçı, kariyerine başarılı işlerle devam etmektedir.

Twitter: https://twitter.com/ismaildemirciInstagram: https://www.instagram.com/ismaildemirci/

Çarpışma Meral Karakteri – Merve Çağıran

Dizinin yaramaz kızlarından biri. Kerem’i çok seven, hapiste olduğu süre boyunca onu bekleyeceğine söz veren Meral, bu sözünü tutmamış, en yakın arkadaşı olan Yakup ile yeni bir hayat kurmuştur. İhtirasları uğruna hiçbir şeyden çekinmeden kanunsuz işler yapmaktadır. 

Son günlerde oldukça sık duyduğumuz Merve Çağıran kimdir? sorusu, “Meral” karakterinin dizinin en merak edilen oyuncularından biri olduğunu gösteriyor. 1992 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Merve Çağıran, İzmir’de büyümüştür. Oyunculuk eğitimini 35,5 Sanat Merkezi’nde almıştır.

2010 yılında “Tek Türkiye” dizisi ile kameraların karşısına geçen Çağıran, “Şefkat Tepe”, “Küçük Gelin”, “Aşk Laftan Anlamaz”, “Fi” dizilerinde ve “İkimizin Yerine” isimli sinema filminde görev almıştır. Gelecek vadeden oyuncular arasında bulunan Merve Çağıran, 2018 ‘’Pantene Altın Kelebek Yıldızı Parlayanlar’’ ödülünü kazanmıştır.

Twitter: https://twitter.com/merve_cagiranInstagram: https://www.instagram.com/mervecagiran/

Çarpışma Meltem Karakteri – Buçe Buse Kahraman

Kadir’in ekibinde görev yapan genç bir polis memurudur. Göründüğü kadar masum olmayan Meltem, Veli için çalışan bir haindir. Sevdiği adam tarafından vurularak öldürülür.

Dizinin en genç oyuncusu olan 1996 doğumlu Kahraman, İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini İzmir’de tamamlayan oyuncu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Kariyerinin henüz başında olan Kahraman, 2017 yılında “Kötü Çocuk” filminde “Neşe” karakterini canlandırmıştır. 

Twitter: https://twitter.com/bucekahramanInstagram: https://www.instagram.com/bucekahraman/

Çarpışma Haydar Karakteri – Erkan Can

Kadir Adalı’yı oğlu gibi seven emniyet amiri. Hırsları olmayan, astlarına bir baba gibi davranan, onlar için endişelenen, hızlı sinirlenip çabuk sönen bir Adanalı. Dayanamadığı tek şey; görevine ihanet eden meslektaşları.

Erkan Can, Çarpışma oyuncuları arasında parlayan bir yıldız. Sayısız ödüle sahip olan usta oyuncu 1 Ocak 1958’de Bursa’da doğdu. Oyunculuk kariyerine 1975 yılında Bursa Devlet Tiyatrosu Ahmet Vefik Paşa sahnesinde başladı. 1990 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. 1991-1992 yıllarında Bakırköy Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Sayısız film ve dizide rol alan Erkan Can, tiyatrodan hiç vazgeçmedi. Özellikle Takva filmi ile birçok ödül alan sanatçı, Gemide filmi ile de Altın Portakal En İyi Erkek Oyuncu Ödülü kazanmıştır. Genç oyuncuların kariyerini hayranlıkla takip ettiği Can, doğru projelere imza atarak başarısını her gün biraz daha perçinlemektedir. İki evlilik yapmıştır ve Deniz Can isimli bir çocuğu bulunmaktadır.

Twitter: https://twitter.com/ErknCanInstagram: https://www.instagram.com/erkancanburtvin/

Çarpışma Asiye Karakteri – Şebnem Sönmez

Kadir Adalı’nın yıllardır aradığı annesidir. Kadir’e hamile olduğunu öğrendiği sırada büyük oğlunu bir çatışmada kaybedince eşi Cansız’dan ayrılır ve doğumun hemen ardından oğlunu yetimhaneye bırakır. Onu korumak adına yıllarca hasretine dayanır.  Şebnem Sönmez 5 Haziran 1968 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro mezunu olan Şebnem Sönmez, Pendik Gençlik Tiyatrosu, Kartal Sanat Tiyatrosu, Taner Barlas Mim Tiyatrosu, Haldun Dormen Tiyatrosu ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nde görev almıştır. Sayısız sinema filmi ve dizide rol alan sanatçı tiyatrodan asla kopmamıştır. “Bir Demet Tiyatro”daki “Mücver” karakteri ile tüm gönüllere taht kurmuştur. “Yedi Numara”, “Elveda Rumeli”, “Vizontele” ve “Aşk Tesadüfleri Sever” rol aldığı başarılı yapımlardan birkaçıdır. Usta oyuncu Olgun Şimşek’in eski eşidir.

Twitter: https://twitter.com/edihvetInstagram: https://www.instagram.com/sebnemsonmez_olur/

Çarpışma Cansız Karakteri – Ali Sürmeli

Kadir Adalı’nın hiç tanımadığı babasıdır. İlk çocuğu ölen Kadir’in annesi aynı kaderi paylaşmasın diye hamile olduğunu ondan saklamış ve doğumdan sonra Kadir’i yetimhaneye bırakmıştır. Suç dünyasının en acımasız adamı olan Cansız’ın, tek düşmanı oğlu Kadir Adalı’dır.

Ali Sürmeli 7 Nisan 1959 Bingöl doğumludur. 1985 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu, Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. Dizi, sinema, tiyatro ve tiyatro yönetmenliğini bir arada yürüten sanatçı, birçok unutulmaz projeye imza atmıştır. “Deli Yürek”, “Aşka Sürgün”, “Kurtlar Vadisi Pusu” gibi ses getiren dizilerin yanı sıra, “Güneşi Gördüm”, “Beyaz Melek”, “Sınav”, “Karışık Pizza”, “Mucize” gibi unutulmaz filmlerde rol almıştır.

Twitter: https://twitter.com/alisurmeliInstagram: https://www.instagram.com/alisurmeliofficial/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *