Liste Film

  Cate Blanchett Filmleri – 7 Mükemmel Performans

  18.01.2016
  390

  Cate Blanchett Filmleri listesi ile karşınızdayız.Bu listemizde Cate Blanchett’in en iyi performanslarını irdeledik. Elizabeth’i ve Bob Dylan’ı aynı ustalıkla oynayan yetenekli aktris Cate Blanchett, son yılların en iyi oyuncularının başında geliyor. Avustralyalı usta oyuncunun kariyerinde dönüm noktası sayılabilecek ve yeteneğini en iyi yansıttığı 7 sinema filmini inceledik:

  Cate Blanchett Filmleri

   

  7. Oscar ve Lucinda (1997) :

  Oscar ve Lucinda Cate Blanchett
  Çok fazla bilinmeyen bu filminde ünlü Ralph Fiennes’e karşı oynayan Cate, o tarihlerde hiç tanınmayan bir oyuncu sayılmazdı ancak bu filmdeki rolü, çok iyi bir aktrisin zirve yolunda ilerlediğinin habercisiydi.

  6. Elizabeth (1998) :

  Elizabeth Cate Blanchett
  Blanchett’in İngiltere Kraliçesi 1.Elizabeth’i canlandırdığı film, aktrisin yıldızlar kategorisine çıkmasına sebep olmuştu. Bugünkü ününü borçlu olduğu rolde, otoriter ama aynı zamanda ızdırap içindeki hükümdarı canlandırırken eşsiz bir oyunculuk sergiliyor.

  5. Yetenekli Bay Ripley (1999) :

  Yetenekli Bay Ripley
  Ripley’nin İtalya gezisinde tanıştığı, baştan çıkardığı, şüpheleri başka yöne çekmek için kullandığı, sinirli olduğunda çok konuşmaya başlayan ve Ripley’in hilekar çekiciliğine hemen kapılan zavallı sosyete Meredith’i o kadar iyi canlandırıyor ki, film boyunca O’nun için üzülmemek mümkün değil.

  4. Beni Orada Arama (2007) :

  I'm Not There Cate Blanchett
  Rock müzik devi Bob Dylan’ın , farklı oyuncular tarafından canlandırıldığı ve hayatının dönemlerinin anlatıldığı bu filmde, Dylan’ı oynayanlardan biri de -tek kadın oyuncu- Cate Blanchett oldu.

  3. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008) :

  Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
  Yaşlı bir adam olarak dünyaya gelen ama giderek gençleşen Benjamin’e aşık olan Daisy karakteri, Cate’in ellerinde inandırıcılık kazanıyor.

  2. Blue Jasmine (2013) :

  Blue Jasmine
  Bu filmle Oscar alan Blanchett, Jasmine adındaki, bir zamanlar zengin ve popüler olan ama herşeyini kaybettiği için duygusal git geller yaşayan bir kadını canlandırıyor.

  1. Carol (2015) :

  Carol Cate Blanchett
  Blanchett’in özelliği küçük ayrıntılarda gizlidir. Kaçamak bir bakış, yarım bir gülümseme, boynun hafifçe yana eğilmesi, bir kelimedeki vurgu..1952 Amerikasında geçen bu aşk hikayesinde Carol ve Therese’in hikayesi anlatılıyor.

  Bonus –  The Hobbit: An Unexpected Journey – Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012) :

  Carol Cate Blanchett Hobbit Bonus

  2 kez Oskar, 3 kez BAFTA ve 3 kez Altın Küre kazanmış mükemmel bir oyuncu..

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.