Cehennem Filmi Konusu – (Inferno)

0/5 Votes: 0
Report

Description

Tüm dünyada ses getiren romanlara imza atan Dan Brown’ın daha önce Da Vinci’nin Şifresi, Melekler ve Şeytanlar isimli eserleri beyazperdeye uyarlanmıştı. Yazarın son çıkan Inferno (Cehennem) isimli kitabı da son derece önemli satış rakamları elde etmişti. Bu roman da sonunda beyazperdeye uyarlandı. Yönetmenliğini Ron Howard’ın üstlendiği Cehennem, 14 Ekim’de ülkemizde gösterime girecek. Gerilim ve polisiye unsurlarını bünyesinde barındıran film, sürükleyici tarzıyla dikkat çekecek gibi görünüyor.

Cehennem Filmi Konusu:

cehennem-filmi-konusu
Ünlü semboloji uzmanı Robert Langdon, Floransa’da bir hastane odasında uyanmıştır. Floransa’da uyandığı bu hastaneye nasıl geldiğini ve bu süreçte neler yaşandığını hatırlamayan Langdon, kendisine neler olduğunu merak etmektedir. Kaldığı hastanede doktorluk yapan Sienna Brooks ile tanışan Langdon, başına gelenleri araştırmak için ondan yardım almaktadır.

cehennem-filmi-afis

Sienna Brooks ile Robert Langdon birçok tehlikeyle yüzleşerek Avrupa’nın önemli merkezlerini dolaşmak zorunda kalacaklardır. Yaşanılan olaylar, İtalyanın ünlü ozan ve politikacısı Dante’nin İlahi Komedya kitabıyla bağlantılı görünmektedir. Bu sırada Langdon, çok zengin bir iş adamının dünyaya büyük bir veba salgını yayabileceğini öğrenir. Tüm dünyanın başına gelebilecek bu felaketi engellemenin tek yolu Robert Langdon’ın başına gelenleri hatırlamasıdır. Süre daralmaktadır ve olaylar iyice karmaşık bir hal alacaktır. Cehennem filmi daha önce uyarlanan Dan Brown eserleri gibi birçok kullanıcı tarafından merakla bekleniyor. Son derece sürükleyici bir kitap olan Cehennem’in filminin de başarılı olması bekleniyor. Yapılan ön gösterimlerde film olumlu eleştiriler aldı.

Cehennem Filmi Oyuncuları / Karakterleri:

Robert Langdon:

robert-langdon
Cehennem filminde Robert Langdon karakterini usta oyuncu Tom Hanks canlandıracak. Dan Brown uyarlamalarında daha önceki iki filmde de kameralar karşısına geçen Tom Hanks, bu filmde de başrolde yer alıyor. 60 yaşında ve iki kez Oscar ödülünü alan usta isim yine harika bir oyunculuk çıkaracak gibi görünüyor.

Dr. Sienna Brooks:

dr-sienna-brooks
Filmde Robert Langdon’ın en önemli yardımcısı olan Dr. Sienna Brooks karakterine Felicity Jones hayat verecek. 32 yaşındaki ünlü İngiliz aktör son dönemlerde önemli projelerde karşımıza çıkıyor.

Christophe Brude:

christophe-brude
Yapımda Christopher Brude önemli bir yer ediniyor. Bu role ünlü oyuncu Omar Sy hayat veriyor. Özellikle 2011 yapımı Can Dostum filmindeki Driss karakteriyle gönülleri fetheden Omar Sy bu yapımda da oyunculuğuyla ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Bertrand Zobrist:

bertrand-zobrist
Filmde Bertrand Zobrist rolüne ünlü oyuncu Ben Foster hayat veriyor. 35 yaşındaki oyuncu son dönemlerde Zor Saatler, Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması, Hell or High Water gibi önemli projelerde rol almıştır.

Harry Sims:

harry-sims

Filmde Harry Sims ismindeki karaktere ünlü oyuncu Irrfan Khan hayat veriyor. 49 yaşındaki Hindistanlı oyuncu ülkesinin en önemli isimlerinden biri. Khan son olarak Jurassic World filminde karşımıza çıkmıştı.

Cehennem filminde bu oyuncuların haricinde Ana Ularu, Sidse Babett Knudsen, Jon Donahue gibi isimler rol almıştır.

Cehennem Filmi (Inferno) Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *