Cereyan Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Psikoloji bölümünde 2. sınıfta okuyan Aylin İnternet üzerinden insanlara terapi desteği sunmaktadır. Tanımadığı insanların problemlerine çözümler getirerek onları içinde bulundukları bunalımdan kurtarmak için çabalamaktadır. Bir gece Cavit isimli tuhaf bir adam Aylin’i arayarak ondan yardım talebinde bulunur. Cavit 7 yaşında kanserden ölen çocuğunun ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır. Aylin adamla iletişim kurarken adamın zihninde intihar düşüncesi olduğunu farkeder. Aylin Cavit’i bu düşüncesinden kurtarmaya çalışırken Pınar’ın İnternet bağlantısı gider ve Pınar’ın adamla iletişimi kesilir. Aylin, Cavit’in intihar etmesinden şüphelendiği için Cavit’in evine gider ve onu intihar düşüncesinden vazgeçirmeye çalışır. Ancak Aylin, Cavit’in sıra dışı bir geçmişe sahip olduğunu anlar. Cavit’in Pınar’ı bırakmaya hiç niyeti yoktur.

Cereyan Filmi Konusu:

Ülkemizde pek rastlanmayan gerilim türünde çekilen film, gerçek bir olaydan esinlenilen iddialı bir senaryoyla salonlardaki yerini alıyor. Başrollerinde Murat Yatman, Pınar Bibin ve Salih Badem’in rol aldığı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Mert Dikmen üstleniyor. Mert Dikmen’in yönetmen yardımcılığını ise Hasan Görkem Abasız yapıyor. Müziklerini Yetkta Tez’in yaptığı filmin yapımcılığını ise MC Film üstleniyor. Film Mert Dikmen’in ilk uzun metrajlı filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmin çekimlerinde filmin atmosferine uygun olması için Sapanca’da bir dağ evi mekan olarak kullanılmıştır. Filmin etkileyiciliğini arttırmak için filmde “dark” atmosferinin başarılı bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz.


Biz de listefilm.com ailesi olarak psikolojik ve gerilİm türündeki filmleri seven izleyicilerin bu filmi kaçırmamasını öneriyoruz.

Cereyan Filminin Karakterleri:

 

Murat Yatman (Cavit):


Cavit sorunlu bir geçmişe sahip gizemli bir adamdır. Çocuğunun ölümünden dolayı büyük bir suçluluk duygusu hissetmektedir ve bu duygusuyla tek başına mücadele edemez. Psikolojik problemlerle boğuşan Cavit bir gün internet üzerinden psikoloji öğrencisi olan Aylin’den terapi desteği almaya karar verir. Ancak onun bu kararı Cavit’in hayatına Aylin’i de dahil edecektir. Aylin, Cavit’i evinde ziyaret etmek ister. Bu ziyaret Aylin’e Cavit’in karanlık bir geçmişe sahip olduğunu gösterecektir. Sorunlu bir kişiliğe sahip Cavit’i canlandıran Murat Yatman 21 Mart 1973 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Birçok projede görev alan Murat Yatman “Acı Hayat” dizisindeki “Beton” karakteriyle büyük bir hayran kitlesine kavuşmuştur. Filmde de Cavit karakterini çok iyi canlandıran oyuncunun hem fiziksel hem de ruhsal olarak rolüne çok iyi hazırlandığını görüyoruz.

Pınar Bibin (Aylin):


Aylin, genç bir üniversite öğrencisidir. Üniversitede psikoloji bölümüne 2. sınıfta okumaktadır. Aynı zamanda internet üzerinden alanıyla ilgili çalışmalar yapmaktadır. Problemleri olan insanlara online olarak terapi hizmeti vermektedir. Birçok kişiye terapi hizmeti sunan Aylin’in hayatı Cavit’in kendisinden terapi desteği istemesiyle değişecektir. Uzun zamandır sanatın içerisinde çeşitli projelerde kendine yer bulan Pınar Bibin, yakın dönemde TRT ekranlarında seyircisiyle buluşan an “Baba Candır” isimli dizide “Şebnem” karakterini canlandırmaktadır. Ülkemizde çekilen nadir gerilim türü filmlerinden olan “Cereyan” filminde Aylin karakterini canlandıran Pınar Bibin, filmde başarılı bir performans sergilemektedir.

Salih Bademci (Genç):


Salih Bademci, 15 Ağustos 1984 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Gelecek vadeden yetenekli oyuncular arasında gösterilen Salih Bademci, filmde yardımcı oyuncu olarak görev alıyor. Daha önce birçok dizi projesinde başarılı bir şekilde görev alan yetenekli oyuncu, en son 2015 yılında Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Kiralık Aşk” dizisindeki “Sinan” rolüyle sevenlerinin karşısına çıkmıştır. Yakışıklı oyuncu 20 Ağustos 2015 tarihinde yine kendisi gibi oyunculuk yapan İmer Özgün ile evlenerek hayatını birleştirmiştir.

Cereyan Filmi Detay:

Senarist:Mert Dikmen
Yönetmen:Mert Dikmen
Oyuncular:Murat Yatman, Pınar Bibin, Salih Bademci,
Yıl:2017
Tür:Gerilim, Psikoloji
Ülke:Türkiye
Süre:81 Dakika

Cereyan Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *