Cesur ve Güzel Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Cesur ve Güzel ismi aslında bize hiç yabancı değildir. Yıllarca yabancı dizisini izlediğimiz Cesur ve Güzel’in sağlam bir oyuncu kadrosu ile Türk versiyonu çekiliyor. Cesur ve Güzel konusu kısaca bir intikam hikayesi üzerine kurulmuştur. İntikam deyince tabii akla entrika, yalan, adam öldürme ve silahlar gelmektedir. Fakat mafya kurgulu bir dizi de değildir. Cesur ve Güzel konusu da bu perspektifte ilerleyen bir aşk dizisidir. Filmin baş karakterleri yakışıklılığıyla ön planda olan Cesur ve güzelliği dillere destan Sühan isimlerindeki gençlerdir. Dizi bu gençlerin tutkulu aşkları üzerinde dönecektir. Fakat bir de Cesur ve Güzel konusu aşktan ibaret değil gizemli bir kısmı da bulunmaktadır.


Dizi Star Tv ekranlarında Perşembe akşamlarını renklendirmektedir. Yapımcılığını Ay Yapım şirketinin üstlendiği dizinin senaristi Ece Yörenç yönetmenliğini ise Ali Bilgin yürütmektedir. Geniş oyuncu kadrosu profesyonel çekim kalitesiyle sezona iddialı giriş yapmış bir yapıttır. Duygusallığın yanında biraz da heyecan istiyorsanız Perşembe akşamlarınızda Cesur ve Güzel dizisi esrarengiz senaryosuyla size eşlik edecek.

Cesur ve Güzel Konusu:


Sühan atıyla yaylada gezerken atın ani haykırışları kontrolden çıkmasını sağlamıştır. O ara dizinin Cesuru jipiyle oradan geçmekte ve Sühan’ı bu zor durumdan kahramanca kurtarmıştır. Böylelikle Cesur ve Güzel konusu başlangıcını yapmıştır. Cesur ve Güzel oyuncuları arasında başrolü paylaşan iki genç bu aksiyonlu tanışmadan sonra görüşmeye devam edecektir. Cesur Korludağ kasabasına yerleşmeye karar vermiş ve bu araziden bir ev almıştır. Fakat aslında çok değerli bir arazide bulunan bu ev satılmayacaktı. Satışı babasından habersiz Korhan yapmıştır. Bunu duyan Tahsin Bey deliye dönmüş geri almak için uğraşmış fakat Cesur’un zekice ve cesurca karşısında dik duruşları dikkatini çekmiş ve konuyla ilgili Tahsin Korludağ geri çekilmiştir.

Cesur’un aslında içinde intikam ateşi yanmaktadır. Tahsin Korludağ ailesinin katilidir ve intikamını Tahsin Bey’in en değerlisi kızı Sühan’ı elde etmekle alacaktır. Hep hesaplı tavırları bunun içindir. Fakat bir kurgu ile başlayan bu yakınlaşma yerine gerçek aşka bırakacaktır.

İlerleyen bölümlerde Cesur ve Güzel konusu farklı iş ve yalanların yönlendirmesiyle farklı bir yol izleyecektir. Özellikle Cesur ve Güzel oyuncuları arasındaki fettan Cahide’nin miras hırsı bu seyri çizecektir. Bir türlü hamile kalamayan Cahide bunun için farklı stratejiler geliştirmektedir. Ve çareyi sonunda yalan söylemekte bulmuştur. Cahide Korludağlara yalancı torun vaad etmektedir. Hülya isimli bir hayat kadınıyla anlaşıp onun çocuğunu kendi çocuğuymuş gibi gösterecektir. Kendisini hamile göstermekte ve Hülya’nın bebeğini torun olarak verecektir. Bu nedenle Hülya ile sıkı bir iletişim içindedir. Bu yalan kamufle etmek için sürekli yeni yalanlar üreteceklerdir.

Tahsin Korludağ yıllardır hayatında olan Adalet ile evlenip onu evin hanımı yapacaktır. Sühanla elektrikleri tutmayan Adalet’in ev içi tutum ve davranışları sürekli dikkat çekecek ve aralarında sürtüşmelere sebep olacaktır. Adalet olgun davranmaya çalışmakta ve Sühan ile arasının açılmasını istememektedir.

Cesur ve Güzel konusu asıl Adalet ve Tahsin beyin aralarında sakladıkları müthiş sırla değişecek ve karışık işler bir bir çözülecektir. Tahsin Bey bahsi geçen cinayetleri zamanında Adalet’e yaptırmış ve bunu sadece ikisi bilmektedir. Zamanla bu gizem bir şekilde ortaya çıkacak ve dizinin konusu ona göre şekillenecektir.

Oyuncuların başarılı kabiliyetleri, kaliteli senaryoyla bir araya gelince diziyi izlenir kılmıştır. Hem kamera önü hem kamera arkası ekibin özverili çalışmaları ekrana yansımakta ve diziyi diğer intikam dizilerinden ayırmaktadır. Dizinin mafya tutumlu olmayışı aile dizisi olarak da başarıya ulaştırmıştır. Bir ailenin ailevi sorunları ile aile şirketinin sorunları iç içe işlenmiş ve iyi bir senaryo bütünlüğü sağlanmıştır. Böylelikle Perşembe akşamlarımıza heyecan katmıştır.

Cesur ve Güzel Karakterleri / Oyuncuları:

Cesur ve Güzel oyuncuları dizinin adının hakkını verebilecek yüz ve rol kabiliyetindeki sanatçılar seçilmiştir. Her birinin rolüne kendini kıyasıya kaptırması neticesinde ortaya güçlü bir ekip çalışması çıkmıştır. Mimikleri, beden dilleri ve simalarındaki karakterlerle benzeşme yakalanabilmiştir.

Cesur Alemdar – Kıvanç Tatlıtuğ


Karizmatik ve yakışıklı bir gençtir. Dizinin erkek başrolüdür. Diziye aksiyonlu bir giriş yapacaktır. Adı gibi cesur ve gözü pek bir karakterdir. Birçok kızı etkileyici bir havası var olup Sühan’ı da etkisi altına alacaktır.

Sühan Korludağ – Tuba Büyüküstün


Sühan karakteri dizinin kadın baş karakteridir. Sühan’ın da güzelliği dillere destandır. Sakin bir yapıya sahip olmanın yanında sinirlenince tırnaklarını çıkarabilmektedir. Bir parfüm markası sahibidir. Dizinin başlarında nişanlanmak üzere hayatında biri vardır fakat o aşkı aramaktadır. Ve Cesur’da aradığını bulacaktır.

Tahsin Korludağ – Tamer Levent


Korludağların sahibidir. Sert ve otoriter bir iş adamı olmasının yanında ailesini bir arada tutmaya çalışan baba vasıfları ağır basan bir karakterdir. Sühan ve Korhan Korludağ kendisinin çocuklarıdır.

Korhan Korludağ – Erkan Avcı


Korludağların tek oğludur. Babasının aşırı otoriter tutumu onun kimliğini bastırmış ve babasının gölgesinde kalmıştır. Cahide ile evli olup en büyük istekleri Korludağlara bir torun vermektir.

Cahide Korludağ – Sezin Akbaşoğulları


Son derece hırslı ve baskın karakterli bir kadındır. Korludağların gelinidir ve mirasa göz dikmiş durumdadır. Tahsin Korludağ’ın kucağına en büyük emeli olan bir torun vermektir tek hedefi. Fakat çocuğu olmadığından farklı entrikalar tercih edecektir.

Mihriban Aydınbaş – Devrim Yakut


Tahsin Korludağ’ın eski aşkıdır. Tam evlenecekleri sırada Tahsin Korludağ Mihriban’ı nikah masasında bırakmıştır. Sühan ve Korhan’ın anneleriyle evlenmeyi seçmiştir. Mihriban hanımın çok eskilere dayanan böyle bir Tahsin Korludağ’a karşı kırgınlık ve kızgınlığı bulunmaktadır. Öte yandan Tahsin Beyle ortak iş yapmaktadırlar.

Bülent – Serkan Altunorak


Sühan’ın dizinin ilk bölümlerindeki erkek arkadaşıdır. Mihriban’ın oğludur. İhtiraslı oluşu hem Sühan’ı elde etmekte hem Korludağların malına göz dikmesi yönünde Bülent’i etkisi altına almaktadır. Sühan gün gelip Bülent’ten vazgeçince bunu sindirmekte zorlanacaktır.

Şirin – Irmak Örnek


Sühan’ın evin içindeki en yakın arkadaşıdır. Aynı zamanda sırlarının paylaşımcısı. Evin kahyasının da kızıdır. Sühan’ın güzelliğinin farkında olan Şirin onun en iyi olanı bulmasını istemektedir. Ona yakışır ve aşık olabileceği bir erkekle tanışmasını ister ve Cesurla ilgili teşvik tutumlarındadır.

Hülya – Zeynep Kızıltan


Hayat kadınıdır. Hırslı ve sinsidir. Çocuğu olmayan Cahide’nin yalan hamileliğinin tek şahididir. Kendi bebeğini Cahide’nin yalancı bebeği diye göstereceğinin sözünü vermiştir. Bunun için maddi her türlü kolaylığı Cahide Hülya’ya sağlayacaktır. Bu tehlikeli sır Cahide ve Hülya arasında şimdilik saklıdır ama sonraları ne olacak görülecektir.

Adalet – Nihan Büyükağaç


Tahsin Korludağ’ın hayatındaki ikinci kadındır. Alımlı ve güzeldir. Eczane sahibidir. Yıllarca gizlice süren Tahsin ve Adalet aşkı zamanla daha aşikar yaşanacak ve evliliğe gidecektir. Bunun yanında bu iki aşığın arasında başka sırlar gizlidir.

Cesur ve Güzel Dizisi Detayı:

Kanal: Star TV
Yönetmen: Ali Bilgin
Senarist: Ece Yörenç
Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün, Devrim Yakut, Tamer Levent, Erkan Avcı, Sezin Akbaşoğulları, Serkan Altunorak, Irmak Örnek, Zeynep Kızıltan, Nihan Büyükağaç Fırat Altunmeşe, Okday Korunan, Gözde Türkpençe, Işıl Dayıoğlu ve Cansu Türedi
Tür: Aşk
Süre: 120 dakika

Cesur ve Güzel Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *