Chicago Fire Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

NBC tarafından yayınlanan Chicago Fire, Ekim 2012 den bu yana ekranlarda yer alıyor. Dizi, Chicago İtfaiyesinde çalışan itfaiyeciler ve sağlık görevlilerinin hayatını anlatıyor. Şu anda 5. sezonu ekranlarda olan dizi, hem IMDb deki yüksek puanı, hem de çeşitli televizyon ödüllerine aday olması ve bazılarını kazanması dikkate alındığında, Amerikan televizyonlarının önde gelen dizilerinden olma özelliğini yıllardır korumakta.

Chicago Fire Dizisi Konusu:

Chicago İtfaiyesinden Andrew Darden’in ölümü çalışanları bölmüştür. Yetkili itfaiyeciler Matthew ile Kelly , eski dostları ve iş arkadaşları Andrew’un ölümünden dolayı birbirlerini suçlamaktadır. Andrew’in dul eşi de Kelly’yi suçlamakta, bu durum Kelly için ayrı bir üzüntü kaynağı olmaktadır. İtfaiyeci Christopher’ın da ölüm tehlikesi atlatmasının akabinde, aralarındaki farklılıkları bir kenara bırakan itfaiye çalışanları birlik olur. Chicago itfaiyesi her gün bir olayla karşılaşmakta, ölüm kalım kararları verilmekte, ama hepsi de diğerlerini, ailelerinin bir ferdi gibi kollamaktadır.

Chicago Fire Dizisi Karakterleri (Oyuncuları):

 

Matthew Casey:

İtfaiyede yetkili konumdadır. Hallie ile nişanlıdır. Ama Hallie part time çalıştığı klinikte çıkan bir yangında ölür. Matthew ekibi ile yangına müdahale etmiş ama nişanlısı hastanede ölmüştür. İş yerinde de eski dostları Andrew’un ölümü hakkında meslektaşı Kelly ile sürtüşme halindedir.

Kelly Severide:

Kelly, 3 numaralı kurtarma timinin başındadır. Tanıştığı her kadının aşık olduğu Kelly yakışıklı ve gösterişli bir adamdır. Kurtarma takımındaki işine çok bağlıdır, işinden dolayı gurur duymaktadır. Babası da eski bir itfaiyecidir.

Wallace Boden:

51. itfaiye bölüğünün başıdır. 30 yıldır bu işi yapmaktadır. Kelly ve Peter’in babaları ile de çalışmıştır. İtfaiyedeki işine çok bağlıdır. Her zaman takımının bir arada olmasını sağlamaya çalışır. Adamlarının ellerinden gelen yapmaları için onları zorlar. Adamları Matt ve Kelly O’nu bir baba gibi görmektedir.

Christoph Herrmann:

81 numaralı aracın ikinci sorumlusu Herrman, aynı zamanda Molly’s isimli bir bara ortaktır. Otis ve Dawson ile birlikte bu barı işleten Chris, kendisini genel girişimci olarak tarif etmektedir. Cindy ile evlidir, karısı ve çocuklarına çok düşkündür.

Gabriela Casey (Dawson):

Daha önce ambulansta sağlık görevlisi olan Gabriela şu anda itfaiyecidir. İleri ki sezonlarda Matthew Casey’in eşi olacaktır. Çabuk sinirlenen bir tip olduğu için iş yerinde bazı sorunlar yaşamaktadır.

Peter Mills:

İtfaiyeci adayı Peter, bu mesleği seçmede kararlı ve itfaiyecilikte yetenekli olduğunu kanıtlamıştır. Babası da emekli bir itfaiyecidir. Ancak babası bu görevi yaparken öldüğünden annesi Mills’in itfaiyeci olmasını istememektedir. Gabriela ile gizli bir ilişkisi olacaktır.

Joe Cruz:

3 numaralı takımda itfaiyecidir. Çok iyi bir itfaiyecidir. Sorunlu kardeşi Leon ile uğraşmaktadır. Leon sokak çetelerine katılmıştır.

Teknik Detay:

Yapım Yılı: 2012
Tür: Aksiyon Dram
IMDb: 7,9
Yayınlandığı Kanal: NBC
Senarist: Michael Brandt, Derek Haas
Süre: 42 dakika
Oyuncular: Jesse Spencer, Taylor Kinney, Monica Raymund, Lauren German,Charlie Barnett, David Eigenberg

Chicago Fire Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *