Liste Film

  Chuck Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

  17.10.2016
  1.414

  1950’li yıllardan beri pek çok dizi “TV tarihinin en iyi dizisi” unvanının kendisine ait olduğunu iddia etmişti. Süpermen’in Maceraları, Cheers, Seinfeld ve Friends veya hangi dizi ile olursa olsun, televizyon, kitleleri bir şekilde eğlendirmeye devam etmektedir. Chuck, ilk olarak 2007 yılında NBC kanalında yayınlanmıştı ve o dönemde bazı fanları tarafından en iyi dizi olarak tanımlanıyordu.

  Chuck Konusu:

  chuck

  Yazar ve yapımcı Josh Schwartz ve Chris Fedak ortak ürünü olan diziye ismini veren karakter, Chuck Bartowski, California’da Buy More isimli bir elektronik marketinde bilgisayar teknisyeni olarak çalışmaktadır. Chuck, Stanford Üniversitesinde okurken oda arkadaşı Bryce’ın söylediği bir yalan üzerine üniversiteden atılmıştır. Aynı Bryce CIA ajanı olmuştur ve yıllar sonra Chuck’a bir e-posta gönderir. Mesajın konusu Intersect isimli bir programdır. Bu programda hem CIA hem de NSA ‘ya (Ulusal Güvenlik Kurumu) ait bilgiler yer almaktadır ve Bryce programı çalıp vurulmadan hemen önce tek kopyayı Zach’a yollamıştır. Zach dosyayı açtığında kodlanmış görüntüler beynine kopyalanır. Bu andan itibaren Chuck Amerikan devletinin vazgeçilmez bir parçası olur. Artık casusluk, terörizm ve gizli örgütlerin tehlikeli dünyasının içindedir.

  Chuck Dizisi Karakterleri:

  Charles Irving Bartowski – Chuck (Zachary Levi) :

  chuck-charles-irving-bartowski
  Chuck ailesine ve arkadaşlarına çok bağlı, silahlarla ilgisi olmayan hassas bir gençken Amerika’nın en önemli ajanı haline gelmiştir.

  Sarah Walker (Yvonne Strahovski) :

  chuck-sarah-walker
  Gerçek adı Sam olan bir CIA ajanıdır. Görevi Intersect programını korumaktır. Zach ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Geçmişi ile ilgili herhangi bir bilgiyi açığa çıkarmaktan kaçınmaktadır. Ailesi hakkında tek bilinen babasının eski bir suçlu olmasıdır. Güzel Sarah bir süre geçtikten sonra Zach’a karşı ilgi duymaya başlar.

  John Casey (Adam Baldwin) :

  chuck-john-casey
  NSA ajanıdır, soğuk görünüşlü, klasik otomobil meraklısı biridir ve Intersect’i korumaya görevlidir. Binbaşı iken albaylığa yükselmiştir. Daha sonra Chuck ve Sarah ile birlikte çalışacaktır.

  Görünüşte, dizi ile ilgili pek fazla bir şey bilmeyen biri için, Chuck benzeri dizilerle aynı unsurları taşımaktadır. Başroldeki karakter kendisini karışık işler içinde bulur, çekici bir kadınla tanışır, aralarındaki çekim dizi sonuna kadar devam eder. Ancak Chuck kendi farkını ortaya koymuştur. Chuck, tıpkı dizinin hedef kitlesindeki yirmili yaşların sonundaki bilgisayara meraklı, kendisini bir yere götürmeyecek bir işte çalışan ama daha büyük hayalleri olan gençler gibi bir karakterdir. Bu durum Chuck’ı, kendine benzer diziler içinde kemikleşmiş seyirci kitlesi en sağlam olanlardan biri haline getirmiştir. Yayınlandığı dönemde oldukça tutulan diziyi seyretmek isteyenlere iyi eğlenceler diliyoruz…

  Chuck Detayları:

  Tür: Aksiyon, Komedi
  Başlangıç Tarihi: 24 Eylül 2007
  Bitiş Tarihi: 27 Ocak 2012
  Ülke: ABD
  Dil: İngilizce
  Televizyon: NBC
  Oyuncular: Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Adam Baldwin, Joshua Gomez, Sarah Lancaster, Ryan McPartlin ve Mark Christopher Lawrence
  IMDb Puanı: 8,2
  Süre: 43 Dakika
  Sezon: 5
  Bölüm: 91

  Chuck Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.