Report

Description

Korku ve doğaüstü güçler konulu filmler içinde insanı en çok etkileyen senaryolara sahip cin temalı filmler sinema sektöründe oldukça rağbet gören film türleridir. Bu filmler insanları sinemada evde her ortamda etkileyen ve filmin akışına kaptıran türler olduğu için hem heyecan hem de korku duygusunu bir arada yaşamanıza neden olur. Cin temalı filmleri bir araya getirerek sizler için listeledik.

Cin Filmleri

20. An American Haunting – Amerikan Büyüsü – 2006 – IMDB:5,0

An American Haunting
Red River Bölgesinde yaşayan Bell ailesi, sahip oldukları çiftlikte mutlu bir hayat sürerken birden bire garip olaylar baş gösterir. Kaynağı belirsiz sesler, sarıgözlü kurtlar, siyah kıyafetler içinde küçük bir kız olayları içinden çıkılmaz bir hale getirir. Zamanla garip varlıkların olduğuna inanan Bell ailesi bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar ve doğaüstü güçler ile mücadele etmeye başlarlar.

19. Hüddam – 2015 – IMDB: 5,7


Can’ın annesi birden bire garip hareketler yapmaya başlar. Annesinin bu hareketleri yapmasına sebep olan etkenleri araştıran Can cinlerle karşılaşır. Annesini kurtarmak için farklı yöntemlere başvuran Can’ın cinlerle olan hikâyesi anlatılmaktadır.

18. The Haunting in Connecticut – Lanetli Ev – 2009 – IMDB:5,9

The Haunting in Connecticut
Connecticut bölgesinde yaşayan Cambell ailesi sakin bir hayat sürerken evlerinin geçmiş hakkında bilgi edinmeye başlarlar. Akıl almaz doğaüstü varlıklar nedeniyle kötü şeyler yaşanmış plan evin geçmişi, öğrendikçe cinlerin ve garip varlıkların ortaya çıkmasına neden olan Cambell ailesi ölülerle iletişim kurabilen Jonah ile birlikte bu güçlerle mücadele etmeye başlarlar.

17. The Possession – Şeytan Tohumu – 2012 – IMDB:5,9


Clyde bir süre önce boşanmış bir dul olarak hayatına devam etmektedir. Küçük kızı Emily babasını çok sevdiği için ailesinin bir araya gelmesini istediği için babasının yanına gidip gelmektedir. Babasının yanına gitmek için yola çıktıkları bir gün yolda eski eşyalar satan bir evde durup eşyalara bakmaya başlarlar. Emily siyah ahşap antika bir kutuyu almak ister ve doğaüstü güçlerle tanışır. Olaylar bundan sonra Emily’nin yakasını bırakmayacak ve cinlerle Emily’in ilişkileri devam edecektir.

16. Semum – 2008 – IMDB:6,0


Canan ve Volkan evli ve mutlu bir çifttir. Uzun çalışmalar sonucunda hayal ettikleri eve sahip olan bu çift evlerine musallat olan bir cin tarafından rahatsız edilirler. Canan’ın vücudunu ele geçiren cinler hayatlarını alt üst etmeye başlarlar. Volkan, eşini kurtarmak için her türlü çareye başvurmaya başlar.

15. Cin Kuyusu – 2015 – IMDB:6,0

Cin Kuyusu
Köyde yaşayan bir çiftin çocukları olmamaktadır. Çocuk sahibi olmak için tıp dışında farklı yollara başvuran çiftimizin cinler tarafından ele geçirilmesini anlatan film, cin olaylarına farklı bir açıdan yaklaşmaktadır.

14. Musallat – 2007 – IMDB: 6,1


Suat ve Nurcan köyde büyümüş ve birbirini seven iki gençtir. Bu ikili evlilik kararı aldığında farklı âlemlerden varlıklar çiftimize musallat olur. Kendileri ve çevrelerindeki insanları korumak ve bu varlıklardan kurtulmak için mücadele etmeye başlayan çiftimizin hikâyesi nefesleri kesecek.

13. The Amityville Horror – Dehşet Sokağı – 1979 – IMDB:6,3


George, yaşadığı evi ele geçiren güçlerden kurtulmak ve evinde mutlu bir yaşam sürerek anılarını canlandırmak için ailesini ve evini ele geçiren güçlerle mücadele etmeye başlar. Garip varlıkların George’ye sorduğu soruların cevapları için çabalayan George evini ve ailesini kurtarmak için var gücüyle çabalar.

12. Siccin – 2014 – 6,5


Genç bir kadın olan Öznur, çocukluğundan beri kuzenine âşıktır. Evli olan Kudret, ilişkilerinin olmayacağını belirttiği Öznur’dan kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Öznur ise Kudret’i kendisine bağlamak için büyü yapar ve cinlerin ortaya çıkmasına neden olur Cinler Kudret’in eşi olan Nisa’yı ele geçirir. Olaylar bu şekilde akıcı bir şekilde devam ediyor. Nisa cinlerden kurtulmanın yollarını aramaya başlar.

11. The Entity – Karabasan – 1981 – IMDB:6,6

The Entity
Carla Moran, bir gece görünmeyen bir güç ve yaratık tarafından dövülüp tecavüz edilmiş bir şekilde uyanır. Ailesi ve dostları akıl sağlığını yitirdiğini düşünseler de yardımcı olması için götürdükleri psikologlar Carla’nın bir cin tarafından tecavüze uğramış olabileceklerini düşünmeye başlayınca olaylar gelişir. Carla ve dostlarının garip varlıklarla mücadelesi film sonuna kadar aklınız başınızdan alacak.

10. The Exorcism of Emily Rose – Şeytan Çarpması – 2005 – 6,7


Üniversiteye gitmek için evden ayrılan Emily Rose, yol boyunca şeytani varlıklarla mücadele etmeye başlar. Sürekli olarak histeri krizi geçirmeye başlayan Emily, üniversite yolculuğunda karşılaştığı şeytani varlıklardan kurtulmak için mücadele verecektir.

9. Of Love And Other Demons – Aşk ve Öbür Cinler – 2014 – IMDB:6,7

Of Love And Other Demons
Kuduz hastalığının yaygın olduğu bir bölge de yaşayan ailenin kızlarını kudur bir köpek ısırır. Kızın hayatını kurtarmak için tıp yeterli olmayınca psikopozdan yardım alınır ve kızın bedeni cinlere teslim edilir. Daha sonra kızı cinlerden kurtarmak için mücadele başlar.

8. Drag Me To Hell – Kara Büyü – 2009 – IMDB:6,9


Bir banka da kredi memuru olarak çalışan Cristine Browna bankaya gelen bir Çingene ye kredi vermemesi ile başlıyor. Çingenenin bu duruma kızması ve Cristine büyü yapması ile Cristine doğaüstü varlıklarla tanışıyor. Cristine’nin doğa üstü varlıklarla mücadele edip kurtulmaya çalıştığı film oldukça korkutucu.

7. Paranormal Actıvıty – Paranormal Aktivite – 2013 – IMDB:6,9


Genç bir çift evlerinde oluşan garip olayların kaynağı olarak cinleri görmektedir. Bu durumu anlattıkları arkadaşlarını inandıramadıkları için evlerine kameralar yerleştirip evin içinde meydana gelen olayları kayıt altına alırlar. Oluşan garip olayların ve doğaüstü güçlerin anlatıldığı film nefesleri kesecektir.

6. Dabbe – 2007 – IMDB 7,1

Evlilik hazırlıkları yapan Kübra, kına gecesinde cinlerin saldırısına uğrar. Kübra’nın bedeni cinler tarafından ele geçirilir. Yaşadığı köyde daha önce de benzer garip olaylar gerçekleşmiş olduğu için psikiyatrisi Ebru tarafından olaylar incelenmeye başlar ve Ebru, Kübra’ya yardım etmeye çalışır.

5. Dabbe Cin Çarpması – 2013 – IMDB: 7,2

Dabbe Cin Çarpması
ABD de ortaya çıkan sıra dışı intiharlar, Türkiye’de İzmir ilinde de baş gösterir. İnternet fenomeni olan Tarık feci şekilde can vermiş, Tarık’ın yakın arkadaşları polis tarafından sorgulanmış ve sonuç alınamamıştır. Tarık’ın arkadaşlarından Cem, Tarık’ın mail adresinden bir mail alır ve doğaüstü güçlerle tanışır. Garip varlıklar ile mücadeleye başlayan Cem’in macerası sizi derinden etkileyecek.

4. Dabbe : Bir Cin Vakası – 2012 – IMDB: 7,2


Ceyda, Ankara’da yaşayan bir annedir. Eşine ve kızına doğa üstü güçler musallat olur ve cinlerin bu aileye olan şiddeti artarak devam eder. Ceyda, GATA Tıp Fakültesine başvurur ve evlerine video kayıt sistemi kurularak olaylar izlenmeye başlanır. İnsanların inanmadığı Ceyda, video kayıtlarından sonra cinlerden kurtulması için her türlü yardımı alacaktır.

3. Poltergeist – Kötü Ruh – 1982 – IMDB: 7,4


Steve ve Diana mutlu bir çift iken yeni taşındıkları evlerinde paranormal olayların olmaya başlaması ile hayatları kökten değişir. Üç çocuklarından en küçük olanı evlerinde garip bir varlıkla iletişime geçmeye başlar ve ortadan kaybolur. Çiftimiz çocuklarını bu garip varlıklardan kurtarmak için çabalamaya başlarlar.

2. The Conjuring – Korku Seansı – 2013 – IMDB: 7.5

The Conjuring
Ed ve Lorraine doğaüstü güçleri araştıran bir çift olarak Perron ailesi çiftliğinde doğaüstü güçleri araştırmaya başlarlar. Garip varlıklar ile mücadele etmeye başlayan çiftimiz, Perron ailesine yardımcı olmaya çalışırlar.

1. The Exorcist – Şeytan – 1973 -IMDB: 8,0

12 yaşındaki Regan birden bire cinlerin etkisine girerek tuhaf davranışlara başlar. Annesi kızının hastalandığını düşünüp hastaneye götürür. Burada karşılaştıkları Doktor Regan’ı kurtarmak için çabalamaya başlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *