Cleverman Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

2016’da izleyicileri ile buluşan Cleverman, Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda yapımı bir dizidir. Sundace TV’de yayınlanan bu yapım, dikkat çekici konusuyla başından beri dikkatleri üstüne toplamıştır. Avustralya’da ABC kanalında yayınlanan dizinin yönetmenliğini iki önemli isim Wayne Blair ve Leah Purcell yaparken senaristlik görevinde ise Micheal Miller, Jon Bell ve Jonathan Gavin yer almaktadır. Kıvırcık saçlı canlılar ile insanlar arasında geçen olayları anlatan bilim kurgu ve fantastik türdeki bu yapımın başrolünde Resident Evil: Apocalypse ve Game of Thrones’dan da tanıdığımız bir isim olan Iain Glen ile birlikte Tysan Towney, Tasma Walton, Hunter Page Lochard ve Rob Collins bulunmaktadır. İlk sezonu 6 bölümden oluşan dizi, ikinci sezon için ABC televizyonundan onayı da almış durumdadır.

Cleverman Konusu:

kıvırcık saçlı, farklı özelliklere sahip canlılar ile insan ırkı arasında çıkan çatışma ve anlaşmazlıklar anlatılmaktadır. Dizide kıvırcık saçlı canlılar DNA’larında meydana gelen birtakım değişiklikler sonucunda insan ırkından farklı özellikler barındırmaya başlamışlardır. Bu yönleriyle değişik bir yapıya sahip olan kıvırcık saçlılar, insanlar tarafından bir türlü kabul görmemekte ve hatta hastalıklı olarak tabir edilip istenmemektedirler. Öyle ki bu durum insan ırkında kıvırcık saçlı canlıları görüldüğü yerde yok etme olgusu oluşmuştur. Bir sezonu 6 bölümden oluşan bu dizi, insan dışı varlıkların hayatta kalabilmek adına gösterdiği üstün mücadeleyi ve aslında birbirini sevmeyen iki kardeşin bu savaşta birlikte yer almaları ile devam edecektir.

Cleverman Karakterleri:

Koen West:

Küçüklüğünde babası ve babasının sevgilisi olan annesiyle birlikte yaşarken anne ve babasını bir trafik kazasında kaybetmesiyle birlikte The Zone’da babaannesi ve dedesiyle birlikte yaşamaya başlamıştır. Beyaz bir annesi olduğundan üvey kardeşi Wuhuu tarafından hiç sevilmeyen ve sürekli dışlanan Koen, yetişkin olup The Zone’u terk ettiğinde ise Jimmy Amca tarafından yeni Cleverman olarak seçilmiştir. Bu karar rüyalanma hakkında hiçbir bilgisi olmayan Koen’i de en az başkaları kadar şaşırtmıştır.

Wuhuu West:

The Zone’un liderlik görevini üstlenen Wuhuu; karizmatik, karar verici ve adil bir kişidir. Bölgedeki kıvırcık saçlıları ve insanları adil bir şekilde yönetmesi gereken Wuhuu, aynı zamanda bu iki tarafın haklarını da korumakla yükümlüdür. Yeni Cleverman olmak için çok hevesli olmasına rağmen Jimmy Amca’nın kendisi yerine üvey kardeşi Koen’i bu görev için seçmesi ise Wuhuu’yu hem üzmüş, hem de eskisinden çok daha sinirli ve asabi bir karakter haline getirmiştir.

Cleverman Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 1 Haziran 2016
Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Sundace TV
Oyuncular: Hunter Page-Lochard, Rob Collins, Deborah Mailman, Ryan Corr, Stef Dawson, Iain Glen ve Frances O’Connor
IMDb Puanı: 7,5
Süre: 50 Dakika
IMDb: 6,3

Cleverman Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *