En Çok Sevilen Çocuk Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyen, hayal dünyaları için çok zengin içerikler sunan çocuk filmleri arasında, başarısı ile çok konuşulmuş yapımlar yer almaktadır. En çok sevilen çocuk filmleri için yazımıza göz atabilir ve en iyi yapımları keşfederek onlarla birlikte izleyebilirsiniz. Animasyon olarak çekilen yapımlarda seslendirmeler, grafiklerin etkisi ve çocuklar açısından etkileme biçimi gibi faktörler film başarısını ortaya koyar. Çocuk filmlerinde ise animasyon olmasa da, bol miktarda fantastik öğeler kullanılmış, karakter ve tiplemeler çok özgün şekilde yaratılmıştır. Çocuk filmleri için aranan isimler ile çekilmiş filmler de, oyunculukları sayesinde beğeni kazanmıştır. Genellikle fantastik öğeler üzerinden çocuklar için mesaj içerecek ve iyiyi öğretecek şekilde konular işlenmiştir. Sesler ve diğer efektler ile de çocukların heyecanlı saatler geçirmesini sağlayacak yapımlar sinema dünyasında yer almaktadır. Çocuk filmleri olarak geçse de aslında birçok yapımı yetişkinler de severek takip etmiştir. Özellikle çocuk filmleri dendiği zaman akla animasyon olarak çekilen yapımlar gelse de, film olarak da çekilmiş birçok çocuk filmi bilinmektedir. En iyi çocuk filmleri ile hem çocukların daha fazla film izlemesini sağlayabilir hem de yetişkinler olarak onlarla birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Çocuk filmleri listemiz kullanıcı oyları ile belirlenen RANKER sitesinden faydalanılarak derlenmiştir.İyi seyirler..

Table of Contents

Çocuk Filmleri

 

40. Garfield – 2004 – IMDb: 5,0

garfield
Şişman kedi Garfield, sahibi ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak bir veteriner sonrası kaybolacak ve sahibini bulmak adına çok zor anlar yaşayacaktır. Şişman kedi kendi hayatı içerisindeyken çok mutluyken, bir anda sokakların zor yaşamı ile tanışacaktır.

39. High School Musical – Yıldızlar Takımı – 2006 – IMDb: 5,2

high-school-musical
Troy, hangi konuda yeteneği olduğunu keşfetmek isteyen bir gençtir. Spor ile arasının iyi olmadığını bilmekte ve yeni şeyler denemek istemektedir. Şarkı söyleme konusundaki yeteneğini keşfeder ve Gabrielle ile tanışır. Birlikte bir müzikal hazırlığına başlamaya karar verirler. Müzikal eşliğinde devam eden bu yapım, müziği seven çocukların çok hoşuna gidecek.

38. The Smurfs – Şirinler – 2011 – IMDb: 5,5

the-smurfs
Yıllarca çizgi dizi olarak devam eden Şirinler, bu kez beyaz perdede çocuklar ile buluştu. Şirinler ve Gargamel’in maceraları bu kez New York şehrinde devam edecek. Şirinler maceraları ile birlikte bu kez onlara ev sahipliği yapan adamın da mücadelesi olacaktır.

37. 101 Dalmatians – 101 Dalmaçyalı – 1996 – IMDb: 5,6

101-dalmatians
Günden güne artan dalmaçya köpeklerinin çalınma olaylarının arkasında büyük bir plan vardır. Bu köpekleri kurtarmak ve planı devre dışı bırakmak için köpek sahipleri bir araya gelecektir. Köpekler bu kez birlik olurken, onlara sahipleri yardım eder.

36. Minions – Minyonlar – 2015 – IMDb: 6,4

minions
Kendilerine kötü bir lider arayışında olan Minyonlar, en sonunda tek başlarına Antarktika’da yaşamaya karar vermiştir. Ancak aralarındaki 3 minyon Amerika’ya doğru yolculuğa başlar ve serüvenleri tamamen değişir. Bu küçük ve sevimli sarı yaratıklar başlarına bir çok bela açacaktır.

35. Happy Feet – Neşeli Ayaklar – 2006 – IMDb: 6,5

happy-feet
Penguenlerin kendi eşlerini bulabilmesi için şarkı söylemesi gerekmektedir ancak Mumble adlı penguenin sesi çok kötüdür ve yalnızdır. Ancak onun başka bir yeteneği vardır ve çok iyi dans etmektedir. Annesi sayesinde bu yeteneğini keşfeder ve hayatı tamamen değişir. Dans ve müzik eşliğinde tüm Antarktika, dans etmeyi keşfedecektir.

34. Charlie and the Chocolate Factory – Charlie’nin Çikolata Fabrikası – 2005 – IMDb: 6,7

charlie-and-the-chocolate-factory
Willy Wonka, şehrin en büyük çikolata fabrikasına sahiptir bütün çocuklar bu fabrikayı görmek ister. Biletleri oldukça pahalı olan fabrikanın bedava bileti ise sadece bir çikolata içerisindedir. Bilet almak için parası olmayan Charlie, bileti kazanır ve bu maceraya o da gitmeye hak kazanır. Çikolata fabrikası içerisinde onu çok daha farklı sürprizler beklemektedir.

33. Surf’s Up – Neşeli Dalgalar – 2007 – IMDb: 6,8

surfs-up
Penguenler arası düzenlenen sörf şampiyonasında yaşanacak maceralar ve penguenlerin verdiği yarış mücadelesi eğlenceli grafikler ile anlatılıyor.

32. Over The Hedge – Orman Çetesi – 2006 – IMDb: 6,8

over-the-hedge
Gezgin olarak hayatını sürdüren rakın RJ, insanların yaşadığı hayatı çok merak eder ve ormandan onların hayatına doğru yol alır. Beraberinde diğer hayvanlar da gelecek ve hayatları bu adımla birlikte tamamen değişecektir. Hayvanların birlik olarak verdiği bu mücadele, çocuklarda hayvan sevgisini büyütecektir.

31. The Chronicles of Narnia : The Lion, the Witch and the Wardrobe – Narnia Günlükleri- Aslan, Cadı ve Dolap – 2005 – IMDb: 6,9

the-chronicles-of-narnia-the-lion-the-witch-and-the-wardrobe
Pevensie ailesi, savaş sonrasında zor bir hayat sürerken, çocuklar bir gün bir elbise dolabı bulur ve içerisine girdiklerinde çok fantastik bir hayata adım atarlar. Kötü bir kraliçe ve aslan arasındaki mücadeleye onlar da dahil olacaktır.

30. Madagascar – Madagaskar – 2005 – IMDb: 6,9

madagascar
Aslan, zürafa, su aygırı ve zebranın hayvanat bahçesinde devam eden dostlukları, şehir hayatına rağmen keyifle sürmekteydi. Ancak bir gün zebra Marty, dışarıdaki hayatı merak eder ve hayvanat bahçesinden kaçar. Arkadaşları da elbette onu yalnız bırakmayacaktır.

29. Rio – 2011 – IMDb: 7,0

rio
Bir türlü uçmayı öğrenemeyen Blu adlı papağan arkadaşı Linda ile hayatını sürdürmektedir. Uçmayı öğrenmesi için bu ikili mücadeleye başlayacak ve çok farklı maceralar da beraberinde gelecektir. Hayvanların birlikte yaşayacağı eğlenceli ve komik olaylar anlatılmaktadır.

28. Cloudy With A Chance Of Meatballs – Köfte Yağmuru – 2009 – IMDb: 7,0

cloudy-with-a-chance-of-meatballs
Köftelerin ve makarnaların yağdığı farklı bir ülkede, Flint Lockwood adlı kişi mucit olmak ister ve yemekler ile ilgili bir makine icat eder. Amacı tüm dünyaya kendisini tanıtmaktır ve maceraları bu şekilde başlar.

27. A Bug’s Life – Bir Böceğin Yaşamı – 1998 – IMDb: 7,2

a-bugs-life
Karıncalar her zamanki gibi kış hazırlıklarını sürdürmekte ve birlikte çalışmaktadır. Bu kez çekirgeler toplanacak ve kötü çekirge Hooper önderliğinde saldıracaklardır. Aralarındaki mücadele anlatılıyor.

26. Cars – Arabalar – 2006 – IMDb: 7,2

cars
Bir araba yarışı yoldayken geçirdiği kaza ile kasaba yollarına zarar verir ve kendisi de yarışamaz hale gelir. Tamiri için kalmak zorunda olduğu bu kasabada iyi insanlar ile tanışacak ve gerçek kazanmanın ne demek olduğunu öğrenecektir.

25. Peter Pan – 1953 – IMDb: 7,3

peter-pan
Küçük kardeşler ablalarının yatmadan önce anlattıkları masallar ile büyümeyi çok sevmektedir. Bu masalları onlarla birlikte dinlemeyi çok seven Peter Pan, artık ablalarının büyüyüp masal anlatmayı bıraktığını anladığı anda onlar için çok fantastik bir dünyanın kapılarını açacaktır. Artık masal dinleyemeyen çocukların üzülmemesi için mücadeleler verecektir.

24. Sleeping Beauty – Uyuyan Güzel – 1959 – IMDb: 7,3

sleeping-beauty
Güzeller güzeli prenses yapılan büyük bir büyü sonrasında asla uyanamayacağı söylenen bir uykuya dalar. Prensesi uyandıracağını söyleyen birçok kişi denemesi ile başarısız olsa da aslında bu büyüyü bozacak kişi prensin öpücüğüdür.

23. Cinderella – Kül Kedisi Sindirella – 1950 – IMDb: 7,3

cinderella
Ailesi ölmüş olan Sindirella, üvey kardeşleri ve üvey annesi ile birlikte çok zor bir hayat sürmektedir. Onların her işini gören Sindirella, zulümle dolu bir hayat yaşarken bir gün bir baloya katılır ve periler onu hazırlar. Ancak gece 12’de eve dönmesi gerekmektedir. Prens bu kızı bulmak için bütün şehri gezecek ve düşürdüğü ayakkabı kime oluyorsa onunla evlenecektir.

22. Alice in Wonderland – Alice Harikalar Diyarında – 1951 – IMDb: 7,4

alice-in-wonderland
Hayaller kurmayı çok seven Alice, bir gün beyaz bir tavşanın onun götürdüğü dünyaya adım atar ve harika bir dünya ile tanışır. Çok fantastik hikayeler dinleyecek ve bir sürü farklı varlık ile tanışacaktır.

21. Harry Potter and the Sorcerer’s Stone – Harry Potter ve Felsefe Taşı – 2001 – IMDb: 7,5

harry-potter-and-the-sorcerers-stone
Bir seri yapımı olarak bilinen Harry Potter’ın ilk filmidir. Büyü okulu içerisinde gerçekleşen olaylar, üç arkadaşın verdiği mücadeleler ve Harry’nin hayatı konu ediliyor. Büyü dünyası ile tanışan çocuklar Harry Potter serisini çok sevmiştir.

20. Home Alone – Evde Tek Başına – 1990 – IMDb: 7,5

home-alone
Ailesi bir hafta sonu çocukları Kevin’ı tek başına bırakır. İki kötü adam evde tek olduğunu bildiği için hırsızlık amacıyla gelecek ancak Kevin’ın kurnazlıkları ile çok zor anlar yaşayacaklardır. Filmin diğer serileri de çok beğenilmiş ve farklı olaylar ile komediyi devam ettirmiştir.

19. Kung Fu Panda – 2008 – IMDb: 7,6

kung-fu-panda
Yaşadığı yeri korumak için bir şeyler yapmak isteyen Po, Kung Fu öğrenmeye karar verir. Şişman ve hantal olduğu için beceremeyeceği düşünülse de, o asla vazgeçmeyecek ve öğrenecektir. Çünkü amacı onun için çok önemlidir. Hem birlikte yaşadığı hayvanları koruyacak hem de herkese aslında güçlü olduğunu kanıtlayacaktır.

18. Ice Age – Buz Devri – 2002 – IMDb: 7,6

ice-age
Bir mamut, bir kaplan ve bir rakunun buz devri içerisinde verdiği hayat mücadelesi, bir bebeğin kaybolması ile tamamen değişir. Artık tek amaçları, o bebeği ailesine kavuşturmak olacaktır. Serinin diğer filmleri de oldukça beğenilmiş ve çocuklar tarafından favoriler arasında sayılmıştır.

17. Robin Hood – 1973 – IMDb: 7,6

robin-hood
Kötülerden alıp iyilere vermeyi görev bilmiş ve ormanlarda yaşayan Robin Hood’un hayatı, bir kral ile kesişecek ve olaylar tamamen değişecektir.

16. Frozen – Karlar Ülkesi – 2013 – IMDb: 7,6

frozen
Krallık, Karlar kraliçesi tarafından verilen lanet ile sonsuza dek kış mevsimini yaşamaya mahkum edilmiştir. İyi kalpli Anna artık buna son vermek için bir maceraya atılır ve dostları da ona yardım eder.

15. Despicable Me – Çılgın Hırsız – 2010 – IMDb: 7,7

despicable-me
Minyonlar filminin devamı olarak da bilinen bu yapımda, Gru adlı karakter dünyanın uydusu olan Ay’ı çalmak ister. Minyonlar da onun ekibindedir ve yardımcı olmaya hazırdırlar. Üç minyon Gru’nun kendileri için bir baba figürü olduğunu keşfedecektir.

14. E.T. The Extra-Terrestrial – 1982 – IMDb: 7,9

e-t-the-extra-terrestrial
Uzaylılar dünyayı çok merak ettiği için bir ziyaret gerçekleştirirler. Geri dönerken E.T’yi dünyada unuturlar ve kaldığı evde uzaylı Elliot ile tanışır. Çok yalnız bir çocuk olan Elliot, uzaylı ile arkadaş olacak ve farklı maceralar yaşayacaktır.

13. Shrek – Şrek – 2001 – IMDb: 7,9

shrek
Şrek, kimsenin beğenmediği ve korktuğu yeşil dev bir trol olarak bilinir. Kendisi gibi bir yaratık bulup evlenmek istemekte ve yalnızlıktan dolayı üzülmektedir. Fiona adlı güzeller güzeli bir prensesi kurtaracak ve bundan sonra hayatları tamamen değişecektir.

12. Beauty and the Beast – Güzel ve Çirkin – 1946 – IMDb: 8,0

beauty-and-the-beast
Bir gün prens, bir dilencinin isteğini reddeder ve dilenci onu lanetler. Kendisini yaratığa, eşyalarını da mobilyaya çevirir. Beast, yıllarca bu halde yaşamak zorunda kalırken, prenses evine gelir ve burada yaşamak zorunda kalır.

11. Teenage Mutant Ninja Turtles – Ninja Kaplumbağalar – 1987 – IMDb: 8,0

teenage-mutant-ninja-turtles
New York sokaklarında artık kötü olaylar yaşanmakta ve insanlar zor bir hayat sürmektedir. Bu kötülüğe son vermek için 4 ninja kaplumbağa bir araya gelecek ve savaşacaktır.

10. Ratatouille – Ratatuy – 2007 – IMDb: 8,0

ratatouille
Şişman fare Ramy’nin en büyük hayali aşçı olmaktır. Bu nedenle de tüm cesaretini toplar ve Paris’e gider ancak çok büyük mücadeleler ile karşılaşacak, aşçı olmak için çok farklı insanlar ile tanışacaktır.

9. The Nightmare Before Christmas – Noel Gecesi Kabusu – 1993 – IMDb: 8,0

the-nightmare-before-christmas
Hallooweentown olarak bilinen farklı bir ülkede cinler, periler ve en farklı yaratıklar birlikte yaşamaktadır. Buraya bir ziyaret gerçekleştiren Kral Jack, gördüklerinden çok etkilenir ve kendi dünyasını da bu şekilde değiştirmek ister.

8. The Wizard of Oz – Oz Büyücüsü – 1939 – IMDb: 8,1

the-wizard-of-oz
Kansas’ta kendi hallerinde yaşamakta olan bir ailenin çocukları bir gün çok fantastik bir dünyaya adım atarlar. Burada kötü emeller ile savaşırken kendilerine Oz Büyücüsü yardımcı olacaktır.

7. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar – 2001 – IMDb: 8,1

monsters-inc
Pixar Südyoları başarısı ile çekilen bu yapımda, canavarların kendilerine ait dünyaları çocuk korkusu ve çığlıkları ile hayatta kalmaktadır. En korkunç olan canavar Sally bir gün bir kız çocuğu ile baş başa kalır ve çocukların aslında zararlı bir şey olmadığını anlar.

6. How To Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? – 2010 – IMDb: 8,2

how-to-train-your-dragon
Ejderhalar ile birlikte yaşanan bir hayat ve kötülükler için verilecek mücadeleler anlatılıyor. Ejderhalar arasında yarışırken bu sakin hayatı bozan kötülükler engellenebilecek mi?

5. Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo – 2003 – IMDb: 8,2

finding-nemo
Pixar Stüdyoları’nın en başarılı yapımlarından birisi olan bu filmde, Nemo adlı balık okyanus içerisindeki dünyayı çok merak etmektedir ve bir gün cesaretini toplayarak evden ayrılır. Kaybolmasının ardından babası da onun peşine düşer ve macera başlar.

4. Toy Story – Oyuncak Hikayesi – 1995 – IMDb: 8,3

toy-story
Andy, oyuncak koleksiyonu yapmayı seven bir çocuktur. Ancak bilmediği bir şey vardır ve o yokken oyuncakları aslında canlanmaktadır. Bir gün Andy bir araba oyuncağı hediyesi alır ve oyuncaklar arasında çekişme o zaman başlar.

3. Up – Yukarı Bak – 2009 – IMDb: 8,3

up
Carl ve Ellie çocukluktan beri tanışan ve evlenen bir çifttir. Ellie’nin hayali dünyayı gezmektir ve yaşlandıklarında Ellie ölür. Carl ise bu hayali onun yerine gerçekleştirmek için maceralara başlar.

2. Wall-E – Vol-İ – 2008 – IMDb: 8,4

wall-e
Dünya insanlar yüzünden yaşanamaz hale gelmiş ve insanlar başka bir gezegene yaşamaya gitmiştir. Dünyadaki çöpleri temizleme görevi ise Wall-E’ye verilmiştir ve sevimli robot burada kendisine yeni bir dünya kursa da yapayalnızdır. Bir gün Eva adlı robot çıkıp gelir ve aralarında her şeye rağmen bir yakınlık kurulacaktır.

1. The Lion King – Aslan Kral – 1994 – IMDb: 8,5

the-lion-king
Afrika ormanlarında yetişen ve ormanın liderliğini devam ettiren aslanın kötülüklere karşı vereceği zaferler ve mücadeleler anlatılmaktadır.

A comment on "En Çok Sevilen Çocuk Filmleri"

  1. Ayşegül says:

    Alice harikalar diyarında çok güzel ve sanirsam kua’nin hayatı diye bir çocuk filmi var tavsiye ediyorum ??????????????????????

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *