Çocuklara Neden Tom Hanks’i İzletmeliyiz?

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dünyanın en önemli en usta aktörlerinden birisidir Tom Hanks. Ama en önemlisi, çoğu zaman büründüğü rollerle kalplere işleyen ve bize biz olmayı öğreten bir karakter olarak karşımıza çıkmış olması. Bu filmlerden birkaçı ise Forrest Gump, Yeşil Yol ve Yeni Hayat’dır. Üçü de birbirinden güzel filmler olmasına rağmen, her biri ayrı bir sanat, apayrı bir dünyadır. Üçünün de tadına bakılmalı, sindirilmelidir. Ve oturup düşüncelere dalınmalıdır saatlerce.

Çocuklara Neden Tom Hanks’i İzletmeliyiz?

 

#3. Forrest Gump

Forrest Gump
Run Forrest Run! Tom Hanks bu filmde devleşen bir aktördür . Oynadığı karakter ise masumiyetiyle hayran kalınasıdır. Forrest’la aşık olmaktan ve kaybetmekten korkmamayı öğrendik. Karşımızda her kim olursa olsun tamamen dürüst olmayı, en önemlisi kendimiz olmayı öğrendik. Öğrendik çünkü hayat öyle güzel öyle anlamlı ve öyle paha biçilemez. Çocuklarınıza herkes gibi değil de kendin gibi olmayı, özgünleşmeyi öğretmek isterseniz, bu filmi tercih etmelisiniz.

#2. The Green Mile – Yeşil Yol

The Green Mile
Merhameti, bir insana kulak vermeyi öğretti bize. Karşımızdakinin acısını paylaşmayı, hatta kendimizi onun yerine koyup aynı acıyı yaşamayı gösterdi. Tom Hanks bu filmiyle o acıları milyonlarca insana yaşattı. Masum milyonlarca insanın şuanda bile acı çektiğini bilinç altımıza yerleştirdi. Bazen bir suçlunun, gerçekten de suçlu olmayacağını gördük, izledik, yaşadık. Çocuklarınıza empati kurmayı, merhameti kalplerinin içinde taşımayı öğretmek istiyorsanız, bu filmi bir kere izlemeliler. Yaşları kaç olursa olsun. Onlar o kocaman kalpleriyle bizden daha fazla anlam bulacaklardır bu filmden ve Tom Hanks’den.

#1. Cast Away – Yeni Hayat

Cast Away
İsminden de anlaşılacağı üzere, yeni bir hayatı izledik onunla. Etrafımızda kimse olmayabilir, iletişim kurabileceğimiz tek bir cihaz bile olmayabilir, kimse nerede olduğunuzu bilmeye de bilir. Ama tek bir şey vardır yanınızda, yüreğinizde. Umut. Sizi ileri iter adeta ve yaşamak için tek ışığınız olur. Filmin her anında hayran kalınası bir oyunculuk sergiledi Tom Hanks ve tüm izleyiciyi kendisiyle birlikte o adaya düşürdü. Biz de onunla birlikte o adadan kurtulmaya çalıştık. Vazgeçmedik. Umudumuzu hep koruduk. En zor anda bile. Çocuklarınıza umudun ve zekanın birleştiğinde nasıl bir şey oluşturduğunu öğretmek istiyorsanız, bu film tam istediğiniz film.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *