Çok Sayıda Çok Ünlü Yıldızı Bir Araya Getiren Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çok sayıda ünlü oyuncunun gerekli gereksiz rekabete girerek sonucu mahvetmeden birlikte aynı filmde oynadığı durumlar çok ama çok nadirdir.Bu yüzden çok iyi bilinen, saygın oyuncuların birbiri ardında ekranda geçit yaptığı ve seyircinin de ortaya çıkan sonuçtan hayal kırıklığı hissetmediği filmleri görmek oldukça hoş. Bu filmlerden 5 tanesini sizler için seçtik.Sizlerde çok sayıda ünlü oyuncunun rol aldığı filmi YORUM kısmını kullanarak paylaşabilirsiniz.

 

Çok Sayıda Çok Ünlü Yıldızı Bir Araya Getiren 5 Sinema Filmi

 

5. Dışlanmışlar – The Outsiders – 1983

Dışlanmışlar
Bilirsiniz, bazı filmlerin sonunda her karakterin gelecekte ne yaptığı ile ilgili kısa bilgiler verilir. Dışlanmışlar filmi için de her oyuncunun gelecekte ne olduğu ile ilgili bir kısmı olmalıydı. Çünkü tipik bir yumurcak çetesi filmi olmanın ötesinde, 80 lerde bu kadar çok yıldızı bir araya getirmiş bir film bulmak zor. Temel oyuncu kadrosunda yer alıp da bir süre sonra dünya çapında meşhur olmayan bir kişi bile bulunmuyor.
C.Thomas Howell (Ponyboy), örneğin, 80 lerde o kadar ünlü oldu ki, 10 yıllık bir sürede hemen her filmde O vardı. Matt Dillon (Dallas) bir marka haline geldi ve bir çok komedi, dram ve gerilim filminde oynadı. Rob Lowe (Sodapop) ve Patrick Swayze (Darrel) Hollywood’un en çok kadın hayrana sahip aktörleri haline geldi.
Ralph Maccio (Johnny) Karate Kid ve Emilio Estevez (Two Bit) Billy The Kid karakaterlerini canlandırdı. Tom Cruise (Steve) dünyadaki en önemli birkaç aktörden biri oldu. Diane Lane (Cherry) kendi jenerasyonu içinde en saygın aktrisler arasına girdi.

 

4. Oceans 13 – 2007

Oceans 13
Kadroda George Clooney, Brad Pitt ve Matt Damon’ın yanısıra, Elliott Gould, Don Cheadle, Casey Affleck, Scott Caan ve bir çok tanınmış aktör bulunuyor.
Ancak yeni soluk Al Pacino’dan geliyor. Vegas’da Bond filmlerinin kötü adamı benzeri bir rolü olan Pacino’nun en iyi performanslarından birini izliyoruz. Bu arada Vincent Cassel ve Andy Garcia ‘yı da unutmamak gerek. Onlar da filmde.

 

3. Bir Zamanlar Meksika’da (Once Upon A Time in Mexico) – 2003

Bir Zamanlar Meksida'da
Mariachi Üçlemesinin son filmi ilk iki film (El Mariachi , Desperado) kadar eleştirmenlerin hoşuna gitmemiş olabilir ama kesinlikle en fazla yıldız bu filmde.
Öyle görünüyor ki o zamanların bütün Latin Amerikalı oyuncuları bu filmde toplanmış. Salma Hayek, Antonio Banderas, Danny Trejo, Eva Mendes, Ruben Blades, hatta Enrique İglesias bile bu filmde var.
Willem Dafoe, Mickey Rourke ve Johnny Depp’in de yer aldığı filmde ünlü bir yüzün görünmediği hiç sahne yok.

 

2. Çılgın Marslılar (Mars Attacks) – 1996

Çılgın Marslılar
Tim Burton’un en gölgede kalmış filmi olabilir ama aslında Burton’ın her zamanki görüntü standartları dışındaki tek filmidir. Absürd komedi ile bilim kurgu arasındaki filmde Jack Nicholson Amerika Başkanını canlandırıyor. En tiyatro  oyunlarından birini çıkarıyor. Gelnn Close, first lady rolünde iken, Pierce Brosnan, Anette Bening , Natalie Portman ve Tom :Jones da yıldızlar geçidine katılıyor.

 

1. Çılgın Romantik (True Romance) – 1993

Çılgın Romantik
Tony Scott tüm oyunculara yeterince yer verirken, Quentin Tarantino her birini bir kez olsun öne çıkaracak kadar yeterli materyali senaryoda bulunduruyor.Christian Slater ve Patricia Arquette, Bonnie ve Clyde benzeri tiplemeleri canlandırıyor.
Gary Oldman abartılı konuşan, Rasta saçlı kadın satıcısı itici tipi, Brad Pitt koltuktan kalkmayan tükenmiş birini unutulmayacak biçimde oynuyor.
Kısa zaman göründükleri ekranda , Christopher Walken ve Dennis Hopper ezber bozma teşebbüsünde dahi bulunmadan en iyi performanslarını vermeye çalışıyor. Psikopat mafya rolünde James Gandolfini, ileri geri konuşan don juan rolünde Samuel L. Jackson, Elvis Presley tipine bürünen Val Kilmer, evet, hepsi bu filmde buluşuyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *