Liste Film

  Colony Konusu ve Oyuncuları

  17.12.2016
  1.544

  Tüm Dünyayı sarsan ve bir televizyon fenomeni haline gelen efsane dizi Lost’un yapımcıları tarafından hazırlanan ve yine Lost’tan çok tanıdık bir simayı da bünyesinde bulunduran Colony, 2016 yapımı bir bilim kurgu dizisidir. Efsane senaristler Carlton Cuse ve Ryan Condal gibi iki yazarın kaleminden çıkmış olan ve Josh Holloway’i oyuncu kadrosunda bulunduran dizi, 14 Ocak 2016’da izleyenleriyle buluşmuş ve ilk sezonu 10 bölüm sürmüştür. 50 dakikalık bölümler halinde yayınlanan Colony, Los Angeles’ta çekilmektedir. Josh Holloway ve senaristlerin yanı sıra Nelson McCormick ve Juan Jose Campanella gibi isimler de dizinin yapımcılığını yapmaktadırlar.

  Colony Konusu:

  ABD’nin en önemli şehirlerinden biri olan Los Angeles’ın yakın gelecekte bir felakete ev sahipliği yapmaktadır. Bu felakete sebep olacak olanlar ise uzaylıların ta kendisidir. Eski bir FBI ajanı olan ve şehirdeki kolonilerden birinin başını çeken Will Bowman ise eşiyle birlikte zor bir kararın eşiğindedir. Vereceği kararın zor olmasının sebebi ise, Bowman’ın bir devlet ajanı olması ve devlete baş kaldıran kolonilerin arasına bizzat sızdırılmış olmasıdır. Bowman bir yandan ailesinin ve etrafındakilerin hayatını kurtarmakla yükümlüyken, diğer yandan koloniler arasındaki direnişi kırarak devletle iş birliği yapmalarını sağlayıp ortak hareket etmelerine yol açmaktır. Tüm bu sarmaşığın ortasında ise dünyayı bekleyen asıl tehlike, uzaylı istilasına rağmen hayatta kalabilmek ve yaşamlarını sürdürebilmektir.

  Colony Karakterleri:

  Will Bowman:


  Eskiden FBI ajanı olarak görev yapan Bowman, işgal edilmiş Los Angeles’ta yaşamaktadır. Koloniler haline gelen ve herkesin birbirine düşman olduğu şehirde ailesini ve özellikle bir otoparkta çalışan küçük oğlunu kurtarmak için her şeyi yapacaktır.

  Alan Snyder:


  İşgal edilmiş Los Angeles’taki Yeşil Alan isimli bir bölgenin lideri olan Snyder, uzaylı istilasından sonra Vekili Bakan olarak hükumette görev almaktadır. İyimser, karizmatik ve kibirlik bir insan olan Snyder’in bu karakteri, zamanla insani ilişkilerini zor duruma sokacaktır.

  Katie Bowman:


  Will Bowman ve Alan Snyder arasında köprü görevini üstlenen Bowman, Will gibi ailesini bu zor durumdan kurtarmak için her şeyini yapmaktadır. Kızının New York’ta olması dolayısıyla çok daha zor bir durumda olan Katie’nin alacağı kararlar ise bu duruma göre şekillenecektir.

  Colony Teknik Detaylar:

  Başlangıç Tarihi: 14 Ocak 2016
  Bitiş Tarihi: Devam Ediyor
  Ülke: ABD
  Dil: İngilizce
  Televizyon: USA Network
  Oyuncular: Isabella Crovetti, Josh Holloway, Sarah Wayne Callies
  IMDb Puanı: 7,5
  Süre: 50 Dakika
  Sezon: 1
  Bölüm: 10

  Colony Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.