Constantine Dizisinin Konusu

0/5 Votes: 0
Report

Description

Constantine dizisinin konusu, DC Comics’in Helblazer çizgi romanı The New 52 Constantine sersinden uyarlanmış bir senaryoya sahiptir. Başkahraman John Constantine ve onun metafizik verilerle dolu kaotik evreninin peşine düştüğümüz bir dizidir bu.

Constantine
Dram, fantastik ve korku türlerini bir araya getiren bu yapım 2014 – 2015 yılları arasında bir sezon sürmüş ve sadece13 bölüm süresince NBC tarafından yayınlanmıştır. İkinci sezon için onay alamayınca ekranlara kısa sürede veda etmiştir. Robert Rodriguez’in yapım şirketi El Rey Network, Constantine’nin tüm haklarını sonradan satın almış ve Kasım 2015’ten itibaren tekrar bölümleriyle ekranlara gelmeye devam etmiştir. Böylece dizinin yeni bölümlerinin çekilmesi için görece bir adım atılmıştır. Bir sezon gibi çok kısa süre ekran macerası sonrası üzülen dizinin fanları, Constantine dizisinin tekrar yayınlanma onayı almasını dört gözle bekler duruma gelmişlerdir.

Constantine Konusu

Constantine Künye:
IMDB: 7,5
Yapım Yılı:2014
Bitiş:2015
Kanal:NBC
Proje Tasarımı: Daniel Cerone, David S. Goyer
Oyuncular: John Constantine (Matt Ryan) , Manny (Harold Perrineau), Zed Martin (Angélica Celaya), Chas Chandler (Charles Halford)…

Constantine Dizisinin Konusu:

Constantine, Kuzey İngiltere’de Revenscar Psikiyatri Kliğinde tedavi görmektedir. Kliniğe kendi isteğiyle gelip yatmıştır. Bir nevi inzivaya çekilmiştir. Psikiyatr ile konuşması sırasında Psikiyatr Constanine’in dosyasını inceler ve okumaya başlar: ”Şeytan çıkartıcı, demonolojist ve karanlık sanatlar uzmanı.” Psikiyatr bu karanlık sanatlar uzmanı tanımlamasının içeriğini tam olarak anlayamazsa da bunun büyücülüğe denk düştüğünü de kestiremez. Constantine’in inzivaya çekilmesinin nedeni unutması gereken bir suçluluk duygusunda ve vicdanından kaçmaktır. Bu vicdanı tetikleyen ve suçluluk duygusuna yol açan şey ise Astra adında 9 yaşındaki bir kızın ölümünü engelleyememiş olmasındandır. Astra ölerek lanetmiş beraberinde Costantine’in ruhu da lanetlenmiştir.

Constantine Oyuncuları
Astra’yı bir türlü unutamadığından bu duyguyla başa çıkmak için kliniktedir. Klinikte bir kadının bedenine giren ruh, ona bir mesaj yollar: ”Liv ölecek.” Constantine, eski bir tanıdığın Liv adındaki bu kızını kötü ruhlardan kurtarmak için klinikteki tedavisini yarım bırakarak oradan ayrılır. Constantine’in giriştiği bu metafizik mücadelede en büyük yardımcıları; kendisne koruma büyüsü yaptığı ve 47 ruh vermiş olmasına rağmen canlarını hızla harcayan Chars, kısa süreli geleceği görebilecek psişik yetilere sahip kadın Zed ve erkek melek Manny’dir. Fakat Constantine süper kahraman değil, anti kahramandır. Küstah, kibirli, faydacı, güvenilmez, umursamaz ve hilecidir. İblislerle dövüşmek yerine çoğu zaman onlara dalavere çevirir. İlla ki dövüşecek ise hile yoluyla onlara tezgah kurarak dövüşür çoğu zaman.

Constantine Fragmanı:

Constantine Konusu hakkındaki yazımıza YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *