Continuum Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bilim kurgu dizisi olarak tasarlanan Continuum, pek çok farklı yapımda rastladığımız geçmişe dönüş hikayesini bambaşka boyutları ile ele alıyor. Yaratıcı senaryo ekibindeki Simon Barry ve Jeremy Smit’in ortaklığında ilerleyen Continuum, Netflix dizileri arasından yüksek izlenme oranı ile sıyrılmayı başarıyor. 

Dizi klasik gibi görünen konusunun aksine ilgi çekici karakterleri ve olay örgüsündeki merak uyandırıcı unsurlar ile izleyenleri şaşırtmayı başarıyor. Dizinin başrollerini Rachel Nichols, Viktor Webster ve Erik Knudsen gibi başarılı isimler paylaşıyor. Başroldeki isimlerin yanı sıra Continuum dizisi oyuncuları arasında Roger Cross, Tony Amendola, Brian Markinson, Jennifer Spence, Stephen Lobo, Lexa Doig, Omari Newton ve Luvia Petersen gibi isimler yer alıyor. 

Continuum Dizisi Konusu

Continuum dizisinde işlenen konu zamanda yolculuk ve zaman dilimleri arasındaki geçiş hikayesine dayanıyor. Bu yolculuk polisiye ve drama unsurları ile desteklediğinden ortaya yepyeni bir macera çıkıyor. Dizi 2077 yılında geçen bir bilim kurgu serüveni ile başlıyor ve zaman diliminden yaklaşık 65 yıl geriye doğru devam ediyor.

2077 yılında siyasi belirsizlikle doğan yönetiminden rahatsız olan ve sistemi değiştirmek isteyen Liber8 grubu birtakım saldırılar düzenlemeye başlar. Saldırılar nedeniyle grup terörist olarak nitelendirilir. Son saldırıları sırasında grup üyeleri yakalanır ve halkın önünde idam edilmelerine karar verilir. İdam edilecekleri sırada beliren bir ışık sayesinde ortadan kaybolurlar. Ancak yalnız değillerdir, yanlarında koruyucu olarak nitelendirilen polis memuru Kiera Cameron da sürüklenir. Bir anda zamanda geriye giden dedektif ve terörist grubu arasındaki kovalamaca artık ışınlandıkları dönemdeki insanları da etkilemeye başlar.

Continuum Karakterleri / Oyuncuları

Kiera Cameron (Rachel Nichols)

Kiera, Greg Cameron ile evli ve Sam adında bir oğlu olan genç bir kadındır. Vancouver Şehir Koruyucu Hizmetleri binasında görevli olan Kiera, teröristlerle mücadele eden, Liber8 üyelerinin infazında görevli bir dedektiftir. İdam sırasında teröristlerin bir şeyler çevirdiğinden şüphelenen Kiera, tam olayı çözmeye yaklaştığı sırada kendisini geçmişe yolculuk yaparken bulur. 65 yıl öncesinde uyanan Kiera’nın ışınlandığı dönemdeki amacı teröristleri durdurmak ve geçmişin değişmesini engellemektir. 

Rachel Nichols, 8 Ocak 1980’de Maine’de doğdu. New York’ta Sonbahar filminde aldığı rol ile oyunculuğu başlayan Nichols Conan, P2, Star Trek gibi projeler bulundu.

Alec Sadler (Erik Knudsen)

2077’de koruyucuların kullandıkları teknolojik aletlerin ve üniformaların tasarımlarını yapan SadTech şirketinin kurucusudur. Teknolojinin her türünden anlayan ve icat yapmaya bayılan Alec, her iki çağda da dahidir. Alec’in icat ettiği iletişim sistemi sayesinde gelecekten haber alınabilmektedir.

Erik Knudsen, 25 Mart 1988’de Toronto’da doğdu. Daniel Matthews karakterini canlandırdığı korku serisi Testere 2 filmi ile ünlendi.

Carlos Fonnegra (Victor Webster)

Liber8’in neden olduğu karmaşayı çözmek için Kiera ile ortaklık yapan özel araştırma biriminde çalışan polis memurudur. Kiera ile ortak olmalarına rağmen zaman zaman birbirlerinin güvenlerini kıracak davranışlar sergilerler.

Victor Webster, 7 Şubat 1973’de Calgary’de doğdu. Mutant X, Charmed gibi yapımlarda rol aldı.

Matthew Kellog (Stephen Lobo)

Liber8 grubunun çok aktif olmayan üyelerinden biridir. 2012 yılına kaçışlarından en mutlu olan kişidir ve geleceği değiştirmekle ilgili işlerini bitirdikten sonra bile bu dönemde kalabileceklerini düşünür.

Stephen Lobo 22 Kasım 1973’de Toronto’da doğdu. Arctic Air, Godiva’s Painkiller Jane, Falcon Beach ve Little Mosque on the Prairie gibi yapımlarda canlandırdığı roller ile tanındı.

Sonya Valentine (Lexa Doig)

Liber8 grubuna katılmadan önce orduda araştırmacı doktor olarak görev yapan Sonya, süper asker programının mimarlarındandır. Süper asker programı kapsamında ölümle sonuçlanan deneyler, Sonya’yı grubun misyonunu sorgulamaya iter.

Lexa Doig, 8 Haziran 1973’te Toronto’da doğdu. Andromeda’daki rolü ile ünlendi.

Edouard Kagame (Tony Amendola)

Liber8 grubunun lideridir. Acımaz tavrı ve zekasıyla şiddet içeren silahlı saldırıları planlayan kişidir. Grubun misyonunu belirlese de üyelerle küçük anlaşmazlıklar yaşamaktadır. Ancak grup üyeleri, liderlerine sonsuz sadakat ile bağlıdır.

Amendola, 24 Ağustos 1951’de doğdu. Annabella ile üne kavuşan usta oyuncu kariyeri boyunca birçok yapımda rol aldı.

Travis Verta (Roger Cross)

Eduouard’ın yokluğunda grubun lideridir. Askeri deneyimi fazla olan Travis, grup içerisindeki soğuk tavırlarıyla dikkatleri çekmektedir. Diğer üyeler tarafından çok sevilmese de herkesin saygı duyduğu bir karakterdir.

Cross, 19 Ekim 1966’da doğdu. First Wave dizisindeki karakteriyle üne kavuştu.

Jack Dillon (Brain Markinson)

Vancouver Emniyet Müdürlüğü’nde görevli eski bir müfettiştir. Teşikatın Liber8’le mücadelesinde ona ihtiyaç duyması ile geçici olarak görevine döner.

Markinson, 1 Eylül 1961’de doğdu. Shooter, Godzilla filmlerindeki rolleri ile tanınıyor.

Julian Randol (Richard Harmon)

Alec Sadler’in üvey kardeşidir. Kardeşi kadar zeki olan Julian, kurumsal liderliğe karşı gizli bir şekilde Liber8’e yardımcı olmaktadır.

Harmon, 18 Ağustos 1991’de doğdu. The Killing, The 100 ve If If Wings projeleri ile adını duyurdu.

Betty Robertson (Jennifer Spence)

Vancouver Polis Departmanı’nda siber uzman ve araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Özel ve gizli projelerde çalışan Betty, Liber8 araştırmalarıyla dikkat çekmektedir.

Spence, 22 Ocak 1977’de doğdu. Dr. Lisa Park dizisindeki performansıyla tanındı.

Continuum Dizisi IMDb Puanı ve Yorumları

IMDb’de 10 üzerinden 7,7 puana sahip olan dizinin klasik hikayesine rağmen hikayenin ilgi çekici bir şekilde işlenmiş olması, bu ortalama üstü puana sahip olmasındaki en önemli sebep.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *