Çukur Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çukur oyuncuları, tüm Türkiye’nin sevdiği karakterlerdir. Tüm Türkiye’de severek izlenen Çukur dizisi, pek çok kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor. Senaryosunu başarılı senarist Gökhan Horzum’un kaleme aldığı Çukur dizisinin yapımcılığını ise Pelin Diştaş Yaşaroğlu ile Kerem Çatay yapıyor.

Çukur Oyuncu Listesi ve Çukur Karakterleri Analizi

Çukur kadrosu bakımından pek çok ünlü oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Çukur yönetmen açısından da şanslı bir dizi. Çünkü diziyi Türkiye’nin başarılı yönetmenlerinden bir tanesi çekiyor. 

Çukur Oyuncuları Yamaç Koçovalı (Aras Bulut İynemli)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Çukur’un en önemli ailesi olan Koçovalı ailesinin oğludur. Yamaç, gündüzleri kimyagerlik yapmakta geceleri ise müzisyenliğe devam etmektedir. Yamaç yıllar önce birtakım sebeplerden dolayı Çukur’dan ayrılmıştır. Fakat Çukur’da yaşanan bazı çatışmalı olaylardan sonra hem ailesini hem de mahallesini korumak için geri döner. Yamaç Çukur’a döndükten sonra kendi hayatını alt üst ederken, etrafında bulunan yakınlarının da başına belalar açılır. 

Yamaç Koçovalı’yı canlandıran Aras Bulut İynemli, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Liseyi Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde okuyan Aras Bulut İynemli eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği bölümünde devam etmektedir. Aras Bulut İynemli ilk deneyimini Arka Sokaklar dizisinde gerçekleştirmiş, bu deneyiminden sonra önü bir hayli açılmıştır.

Tüm Türkiye’nin onu tanıdığı ve çok sevdiği dizi ise 2010 ile 2013 yılları arasında çekilen “Öyle Bir Geçer Zaman ki” oldu. Bu dizide Mete Akarsu karakterini hakkını vererek canlandırmış ve ileride çok iyi bir oyuncu olacağını kanıtlamıştır. Bu diziden sonra 2013 ile 2014 yılları arasında bir zamanların fenomen dizisi Muhteşem Yüzyıl’da Şehzade Bayezid olarak rol almıştır.

2015 yılında ise yine genç izleyiciler tarafından ilgiyle takip edilen Maral dizisinde Hazal Kaya ile birlikte başrol oynamıştır. 2015 ile 2016 yıllarında Umut/Mert karakterini canlandırdığı İçerde dizisi de oyuncunun hayranları tarafından ilgiyle takip edilmiştir. Aras Bulut İynemli hala Çukur dizisinin başrollerinden bir tanesidir. Çukur oyuncuları arasında en sevilendir diyebiliriz.

Aras Bulut İynemli resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/iynemliarasbulut/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Sena Koçovalı (Dilan Çiçek Deniz)

Sena, Yamaç’ın gerçek anlamda ilk ve tek aşkı. Aynı Yamaç Koçovalı gibi kafasının dikine giden, enerjisi yüksek, deli dolu genç bir kadın. Yamaç Çukur’a döndükten sonra Sena’nın da yolu bu belalı mahalleye düşer ve garip bir şekilde Yamaç ile tanışırlar. Sena Yamaç’la ortak hayatın hayallerini kursa da ortada Çukur gibi bir mahalle ve Koçovalı ailesi vardır. Daha sonra istediği gibi Yamaç’la evlenip Koçovalı soyismini almıştır. Sena Koçovalı, Çukur dizisinin yeni sezonunda hayatını kaybetmiş ve Sena’ya hayat veren Dilan Çiçek Deniz diziden ayrılmıştır.

Çukur dizisinde Yamaç’ın büyük aşkını oynayan Sena Koçovalı’nın gerçek ismi Dilan Çiçek Deniz’dir. 1995 yılında Sivas’ta doğmuştur. Lise döneminden itibaren tiyatro ve oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Üniversiteyi Ege Üniversitesi’nin Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okumuştur. Üniversite yıllarında bir yandan okurken bir yandan da modellik yapmıştır.

2014 yılında Elidor markasının düzenlediği Miss Turkey yarışmasında ikinciliği almıştır. Dilan Çiçek Deniz’in ilk televizyon önü deneyimi 2015 yılında çekilen ve büyük hayran kitlesi oluşturan Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile olmuştur. Ünlü oyuncu bu dizide Ebru isminde bir karakteri canlandırmıştır. Daha sonra yine bir zamanların fenomen dizisi olan Güneşin Kızları dizinde Elif karakterini oynamıştır. Çukur’a başlamadan hemen önce ise 2016 ile 2017 yılları arasında çekilen Bodrum Masalı adlı dizide Su Ergüven karakterine hayat vermiştir.

Dilan Çiçek Deniz resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/dilandeniz/?hl=tr

Çukur Oyuncuları İdris Koçovalı (Ercan Kesal)

İdris Koçovalı, Koçovalı ailesinin reisidir. Çukur mahallesini yöneten güçlü bir adamdır. Hakkaniyetli ve cömerttir. Aynı zamanda ailesine ve mahallesine saldıran kişileri hiç acımadan ortadan kaldırabilecek bir yapıya sahiptir. Tüm mahallelinin çok sevdiği ve saydığı bir kişi olan İdris Koçovalı hem ailesi hem de mahallesini korumak için hayatının savaşını verecektir. 

İdris Koçovalı karakterine can veren ünlü oyuncu Ercan Kesal, 1959 yılında Nevşehir’in Avanos ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta düzeyde eğitimini Avonas’ta tamamlamış, lise döneminde ise Nevşehir merkeze gitmiştir. Liseden sonra 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve uzun yıllar doktorluk yapmıştır. Ercan Kesal’ın ilk oyunculuk deneyimi ülkemizin en başarılı yönetmenlerinden biri olan Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak filminde olmuştur.

Bu filmden sonra yine aynı yönetmenin Üç Maymun ve Bir Zamanlar Anadolu’da filmlerinde hem senaristlik hem de oyunculuk yapmıştır. Böylece başarılı oyunculuk hayatı da başlamıştır. Ercan Kesal sinemaya olan merakından dolayı Vavien, Saç, Küf gibi filmlerde de çeşitli karakterlere hayat vermiştir. Kült filmlerden olan Sen Aydınlatırsın Geceyi, Hükumet Kadın 1 ve 2, Ben O Değilim, Yozgat Blues gibi filmlerde de rol almıştır.

Uusal ve uluslararası festivallerde hem senarist hem de oyuncu olarak pek çok ödül almış, hayranlarını sevindirmiştir. 2013 yılının Temmuz ayında ilk kitabı olan Peri Gazozu, İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Ercan Kesal’ın ikinci kitabı olan Evvel Zaman ise 2014 yılının Mayıs ayında Ithaki Yayınları tarafından basılmıştır. Ünlü oyuncu 2015 yılında Nasipse Adayız isimli kısa roman da yayımlamıştır. 

Ercan Kesal resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/kesalercan/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Sultan Koçovalı (Perihan Savaş)

Sultan Koçovalı, İdris’in eşidir. Koçovalı ailesinde sözü kanun yerine geçen bir kadındır. Tüm hayatını eşine ve çocuklarına adamıştır. Sultan Koçovalı, Çukur’da yaşanan onca kayıplara, kavgalara rağmen ailesini bir arada tutmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. 

Sultan Koçovalı karakterine hayat veren Perihan Savaş, 1956 yılında İstanbul’da doğmuştur. Başarılı ve ünlü oyuncu ilk olarak Şehzade Sinbad Kaf Dağında filmi ile izleyici ile buluşmuştur. O zamandan günümüze kadar yaklaşık 120 filmde rol almış, tüm rollerini de başarılı şekilde tamamlamıştır. Perihan Savaş, 1974 yılında o yıl 11.’si düzenlenen Antalya Film Festivali’nde Bedrana filmindeki performansından dolayı en iyi kadın oyuncu ödülünü de almıştır. 

Perihan Savaş resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/perihansavass/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Kahraman Koçovalı (Mustafa Üstündağ)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Kahraman Koçovalı, Koçovalı ailesinin reisi olan İdris Koçovalı’nın ikinci büyük oğludur. Reis İdris Koçovalı, Kahraman Koçovalı’yı veliaht olarak yetiştirmiştir. Kahraman Koçovalı abisi hapiste olduğundan dolayı bir süreliğine işlerin başına geçmiş, bu görevde gösterdiği liderlik başarıları ile konumunu garantilemiş ve yerini kimseye vermemeye yemin etmiştir. 

Kahraman Koçovalı karakterine hayat veren başarılı oyuncu Mustafa Üstündağ, 1977 yılında Mersin’de doğmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro eğitimi alan başarılı oyuncu bu bölümden mezun olmuş ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. Mustafa Üstündağ Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kartal Sanat İşliği, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyuncuları sahnelerinde görevler almıştır. Pervasız Tiyatro’da oyunculuğa devam eden başarılı ve ünlü oyuncu Mustafa Üstündağ esas şöhreti Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Muro karakteri ile yakalamıştır. Muro karakteriyle büyük hayran kitlesi kazanan Mustafa Üstündağ, yine aynı karakteri canlandırdığı Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine filminde de başrol oynamıştır. 

Mustafa Üstündağ resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/mstfustundag/ 

Çukur Oyuncuları Selim Koçovalı (Öner Erkan)

Selim Koçovalı, İdris Koçovalı’nın üçüncü oğludur. Yamaç Koçovalı’nın ise en küçük abisidir. Koçovalı ailesinin eğlence sektöründeki işlerini yönetir. Fakat İdris Koçovalı, Selim Koçovalı’yı kendi değerlerini benimsemediği için hiçbir şekilde takdir etmez. 

Çukur Selim gerçek adı nedir diye merak edenler için; Selim Koçovalı karakterine Öner Erkan can vermektedir. Erkan, 1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümünde okumuş ve bu bölümden 2002 yılında mezun olmuştur. Televizyon dünyasındaki ilk adımı TRT’de sunduğu bir çocuk programı ile olmuştur. 2002 ile 2004 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda dansçı olarak görev yapmıştır. Daha sonra uzun yıllardır hayali olan Oyun Atölyesi’nde görev almıştır.

Bornova Bornova filminde göstermiş olduğu başarılı performans ona Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü getirmiştir. İzleyicilerin onu tanıması ve sempatik hareketleriyle onu çok sevmesi 2011 ile 2014 yılları arasında çekilen Yalan Dünya dizisi ile olmuştur. Erkan, Çukur başrol oyuncuları arasındadır. 

Öner Erkan resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/karardan_zar/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Vartolu (Erkan Kolçak Köstendil)

Vartolu doğup büyüdüğü Çukur’a intikam almak için geri dönen bir mafya lideridir. Vartolu’nun intikam almak için yaptığı planlardan kimsenin haberi yoktur. Acımasız bir karaktere sahip olan Vartolu, intikamını almak için her yolu denemektedir.

“Vartolu gerçek ismi nedir?” diye merak edenler için; Vartolu karakterini Erkan Kolçak Köstendil canlandırmaktadır. Ünlü oyuncu 1983 yılında Bursa’da doğmuştur. Erkan Kolçak Köstendil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olmuş ve aynı yıllarda oyunculuk hayatına atılmıştır. Başarılı oyuncu 2008 yılında çekilen Güz Sancısı filminde rol almıştır.

Ünlü oyuncu Sakarya Fırat, Merhamet, Ulan İstanbul dizilerinde de başarılı performansı ile göz doldurmuştur. Daha sonra fenomen dizilerden olan Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de Şahin Giray Han’a hayat vermiştir. 

Erkan Kolçak Köstendil resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/erkankeka/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Aliço (Rıza Kocaoğlu)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Aliço, İdris Koçovalı’nın sokakta olup bitenden haberdar olmasını sağlamaktadır. Çöp toplayarak hayatını idame ettiren Aliço, aslında çok daha iyi şartlara sahip olabilme imkanı varken kendisi bu hayatı seçmiştir. Askerde yaşadığı büyük travmayla insanlardan uzak kalmayı kendisine amaç edinmiştir. Olağanüstü sayısal zekasıyla Çukur’dakilerin yanındadır. 

Çukur oyuncuları isimleri pek çok izleyici tarafından merak ediliyor. Aliço karakterini canlandıran Rıza Kocaoğlu 1979 yılında İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olmuş ve oyunculuk hayatına adım atmıştır. Sinemaya ilk adımı Bana Şans Dile filmi ile olmuştur. O günden günümüze kadar elliden fazla sinema filminde ve dizilerde oyunculuk yapmıştır. 

Rıza Kocaoğlu resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/riza_kocaoglu/

Çukur Oyuncuları Baykal (Burak Sergen)

Baykal, Yamaç ile Vartolu arasındaki ara bulucudur. Rengini belli etmeyen ve kimseyi çok yakınına sokmayan Baykal’ın en büyük amacı kontrolü elinde tutmaktır. Her ne olursa olsun başarılı olmaya yemin etmiştir. 

Çukur dizisi oyuncular açısından şanslı dizilerdendir. Baykal karakterine hayat veren Burak Sergen de 1961 yılında Ankara’da doğmuş başarılı oyunculardandır. Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Burak Sergen pek çok televizyon ve sinema filmlerinde rol almıştır. Kara Sevda dizisinde Galip karakterini canlandıran başarılı oyuncu aynı zamanda yönetmenlik de yapmıştır. 

Burak Sergen resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/buraksergen/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Muhittin (Nebil Sayın)

Muhittin, mahallenin berberidir. İnsanlara zarar vermekten korktuğu için Çukur’daki suçlara hiç bulaşmamıştır. 

Muhittin karakterine can veren Nebil Sayın, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 2001 yılında çekilen Savunma adlı diziyle ilk kez kamera karşısına geçmiş ve başarılı performansı ile göz doldurmuştur. İçerde dizisinde de Coşkun karakterini canlandıran Nebil Sayın daha sonra Çukur’da oynamaya başlamıştır. 

Nebil Sayın resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/nebsayin/

Çukur Oyuncuları Celasun (Kubilay Aka)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Celasun, Çukur’dan dışarı çıkmamış bir gençtir. Tüm hayatı burada geçmiştir. Hem genç hem de toydur. Öfke kontrolü olmayan Celasun, Çukur’daki düzene karşıdır. Bunu da asi hareketleriyle sürekli göstermektedir. 

Celasun karakterini oynayan Kubilay Aka, 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden mezun olmuş, sevilen dizi Vatanım Sensin’de iki sezon boyunca rol almıştır. 

Kubilay Aka resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/kubilayakaa/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Paşa (Çetin Sarıkartal)

Paşa, İdris Koçovalı’nın en çok güvendiği adamlardan bir tanesidir. Yamaç da içinden çıkamadığı durumlarda Paşa’ya akıl danışmaktadır. Paşa’nın ticari zekası herkesi etkilemektedir. Koçovalı ailesinin silah işleri Paşa tarafından kontrol edilmektedir. 

Paşa karakterini canlandıran Çetin Sarıkartal, 1959 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyat bölümü mezunudur. Çok sevilen sinema filmi Yedi Kocalı Hürmüz’de rol almıştır. 

Çetin Sarıkartal resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/cetin.sarikartal/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Emmi (Kadir Çermik)

Emmi, Paşa ile birlikte çalışan bir adamdır. İdris Koçovalı’nın sağ koludur. Hem zeki hem de ağırbaşlı olması nedeniyle pek çok kişi tarafından sevilir. Çukur’u ve İdris’i korumak için ne gerekiyorsa yapar. 

Emmi karakterini canlandıran Kadir Çermik, 1977 yılında Van’da doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan başarılı oyuncu, pek çok sinema filminde seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Film ve dizilerde de aktif rol oynamıştır. Çukur’dan önce Bana Sevmeyi Anlat dizisinde de başarılı performans sergilemiştir. 

Kadir Çermik resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/kadircermik/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Ayşe (İrem Altuğ)

Ayşe, Selim Koçovalı’nın eşidir. Karaca isimli bir kızları vardır. Ayşe hırslı ve kurnaz tavırlarıyla Sultan Koçovalı’nın tahtını ele geçirmeye çalışmaktadır. Evde yaşayanlar ondan hoşlanmasa da kendilerine bir şey yapar korkusuyla üstüne gitmezler. 

Ayşe karakterine can veren İrem Altuğ, 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde okurken okulu bırakmış ve Amerika’ya gitmiştir. San Francisco’da tiyatro eğitimi almış ve mezun olmuştur. İrem Altuğ’un seyirciyle tanışması 2006 yılında çekilen Ihlamurlar Altında dizisi ile olmuştur.

İrem Altuğ resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/iremaltug/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Nedret (Zeynep Kumral)

Nedret, Kahraman Koçovalı’nın eşidir. Vartolu ve adamları Kahraman’ın zayıf noktasını bildikleri için sürekli eşinin üzerine giderler. Akşın ve Acar’ın da annesi olan Nedret iyi niyetli bir kadındır. Sultan Koçovalı’nın tüm isteklerini yerine getirmeye çalışan Nedret, hayatından memnundur. 

Nedret karakterini canlandıran Zeynep Kumral 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olmuştur. 1999 yılında ilk oyunculuk deneyimini Ayrılsak da Beraberiz dizisi ile gerçekleştirmiştir. Bu diziden sonra izleyiciye kendini sevdirmeyi başarmış ve Sevdam Alabora, Koyu Kırmızı, Şüphe gibi dizilerde rol almıştır. 

Zeynep Kumral resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/zeynepkumral/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Saadet (Boncuk Yılmaz)

Saadet, ailesi olmayan bir genç kızdır. Koçovalı ailesi onu kızları gibi görmüş ve ona yardımcı olmuşlardır. Uzun yıllardır Koçovalı ailesinin yanında olan Saadet, ailenin yardımcılığını yapmaktadır. 

Boncuk Yılmaz 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur. Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, Sıla, Kızlar Yurdu gibi film ve dizilerde rol almıştır.

Boncuk Yılmaz resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/boncukyilmaz/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Metin (Cem Uslu)

Metin Koçovalı ailesine sadık olan bir yardımcıdır. Hayatında hiç Çukur’dan başka bir yere gitmemiştir. 

Cem Uslu, 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Uludağ Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okumuştur. Ardından Haliç Üniversitesi’nde tiyatro eğitimini bitirmiştir. Aşk Tesadüfleri Sever, Anadolu Kartalları, Saklı Kalan gibi filmlerde roller almıştır. 

Cem Uslu resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/cemuslucem/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Kemal (Kemal Yıldıran)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Kemal, Metin’in kardeşidir. O da tıpkı kardeşi gibi Koçovalı ailesine gönülden bağlı, sadık bir yardımcıdır. 

“Çukur Kemal gerçek adı nedir?”, diye merak edenler için Kemal karakterini çoğumuzun İçerde dizisi ile tanıştığı Kemal Yıldıran canlandırmaktadır. Yıldıran, 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. Filinta dizisi ile ilk kez seyirciyle karşılaşmıştır. 

Kemal Yıldıran resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ugur_yildiran/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Meke (Aytaç Uşun)

Meke, Berber Muhittin’in oğludur. Çukur’un en öfkeli gençlerinden bir tanesidir. Koçovalı ailesi için her şeyi göze alan bir yapısı vardır. 

Meke karakterine can veren Aytaç Uşun, 1990 İstanbul doğumludur. Maltepe Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Doksanlar adlı diziyle ilk kez kamera karşısına geçmiş ve seyirciyle buluşmuştur.

Aytaç Uşun resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/aytacusun/

Çukur Oyuncuları Hale (Elif Doğan)

Hale, İdris Koçovalı’nın unutamadığı çocukluk aşkına benzeyen, gazeteci bir kızdır. Dizinin ilerleyen zamanlarında Aliço ile aralarında bir bağ kurulacaktır. 

Hale karakterini canlandıran Elif Doğan, 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümü mezunudur. Profesyonel olarak dansla da ilgilenmektedir. Elif Doğan ilk kez Aşk Laftan Anlamaz dizisi ile seyirci karşısına çıkmıştır. 

Elif Doğan resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/mselifdogan/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Akşın (İlayda Alişan)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Akşın, Kahraman ve Nedret’in kızıdır. İyi kalpli, dürüst, naif bir kişiliği vardır. Mahallenin delikanlılarından Celasun’a aşıktır. 

Akşın karakterini canlandıran İlayda Alişan, 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitiminden sonra oyunculuk yapmaya başlamıştır. Bir Çocuk Sevdim, Rüya, Bana Sevmeyi Anlat, Gönül Hırsızı gibi dizilerde oynamıştır. 

İlayda Alişan resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ilaydalisan/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Karaca (Ece Yaşar)

Karaca, Selim ve Ayşe’nin kızlarıdır. Annesine benzeyen bir yapısı vardır. Sürekli herkesi birbirine düşürmekten keyif alır. Kuzeninin sevgilisi Celasun’a aşıktır. 

Karaca karakterini canlandıran Ece Yaşar, 1994 yılında doğmuştur. Ankara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Kara Sevda dizisi ile ilk kez seyirci karşısına geçmiştir. 

Ece Yaşar resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ece.yasar/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Medet (Mustafa Kırantepe)

Medet, Vartolu’nun en güvendiği adamıdır. Vartolu’ya sadık olan Medet, onun güvenliği için ne gerekiyorsa yapmaktadır. 

Medet karakterini canlandıran Mustafa Kırantepe, 1979 yılında İzmir’de doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 2003 ile 2010 yılları arasında seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Muhteşem Yüzyıl, Leyla ile Mecnun, Beş Kardeş gibi yapımlarda da rol almıştır. 

Mustafa Kırantepe resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/mustafa_kirantepe/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Acar (Doğancan Sarıkaya)

Acar, Kahraman ve Nedret’in oğludur. Çok zeki bir çocuktur. Yaşı küçüktür ama Çukur’da neler olup bittiğini biliyordur. 

Acar karakterini canlandıran Doğancan Sarıkaya, 2004 yılında İstanbul’da doğmuştur. Orta öğretim eğitimine devam etmektedir. Pek çok reklam filmlerinde rol almıştır. 

Doğancan Sarıkaya resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/sarikayadogancan/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Cumali (Necip Memili)

Çukur oyuncuları
Çukur oyuncuları

Cumali, İdris’in en büyük oğludur. Asi bir kişiliği vardır. Uzun yıllar cezaevinde kalmış, bu nedenle ailesiyle görüşmeyi reddetmiştir. 

Cumali karakterini canlandıran Necip Memili, 1980 Adana doğumludur. Çukurova Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk bölümü mezunudur. Pek çok tiyatro oyununda yer almıştır. Yaprak Dökümü, Dila Hanım, Hanımın Çiftliği, Yalan Dünya gibi yapımlarda rol almıştır. Çukur oyuncuları arasında en sevilenlerden biridir.

Necip Memili resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/neocu/?hl=tr

Çukur Oyuncuları Çeto (Erkan Avcı)

Çeto, Karakuzular çetesinin lideridir. Şık Çeto lakabıyla tanınmaktadır.

Çeto karakterine can veren Erkan Avcı, 1982 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Köprü adlı diziyle oyunculuğa adım atmıştır. Ayrılık, Sakarya Fırat, Karadayı, Cesur ve Güzel gibi yapımlarda yer almıştır. 

Erkan Avcı resmi Instagram hesabı: https://www.instagram.com/erkoavci/?hl=tr

Çukur Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu

Çukur oyuncularının hepsi yeni sezonda da yapıma devam ediyorlar. Aralarından birkaç tanesi senaryo gereği diziden ayrılmak zorunda kalsa da Çukur dizisi tüm oyuncuları ile devam ediyor. Çukur dizisine yeni sezonda katılan karakterler: 

  • Azer Kurtulmuş (Cihangir Ceylan)
  • Süleyman (Feridun Bozdeveci)
  • Timsah (Ahmet Melih Yılmaz)

Çukur, çatışmalı bir dizidir. Bu nedenle dizinin içerisindeki aksiyonlu sahneler pek çok kişinin yaralanmasına da neden olmaktadır. Hem bu yüzden hem de izleyicilere sürpriz olması açısından Çukur konuk oyuncular bakımından da zengindir.  Çukur oyuncuları arasında cinsiyet değiştirme operasyonu ile gündeme gelmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *