Da Vinci’s Demons Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Da Vinci’s Demons konusu hakkında bilgilere yer verilen içeriğimiz ile karşınızdayız. Leonardo da Vinci’nin hayatını ve gençliğini kurgusal bir şekilde işleyen Da Vinci’s Demons dizisi Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ın ortak yapımıdır. Macera, Drama ve Tarih türünde yer alan dizinin yaratıcısı David S. Goyer’dır. İlk olarak Fox ve Starz kanallarında izleyiciyle buluşmuş ve bugüne dek 3 sezon ve 28 bölümü İngilizce olarak yayınlanmış, daha sonra da birçok dile çevrilmiştir. Yönetmen koltuğunda; David S. Goyer, Jamie Payne ve Paul Wilmshurst gibi farklı isimlerin oturduğu dizide Blake Ritson, Elliot Cowan, Lara Pulver, Tom Riley, Laura Haddock diziyle daha da ünlenen oyuncular rol alıyor. 12 Nisan 2013’te yayınlanmaya başlayan dizinin çekimleri halen devam ediyor. Dizinin yapımcılığını ise Le Morris üstleniyor. Da Vinci’s Demons Konusu ve Oyuncuları isimli yabancı dizi tanıtımımıza YORUM yapmanın yanında EMOJİ ile de tepki verebilirsiniz.

Da Vinci Demons Konusu:

Da Vinci Demons Konusu

Tarihi kurgulayarak bir tarihsel fantezi şeklinde anlatan dizi, kimsenin dokunmadığı, işlemediği ve görmediği bir Da Vinci’yi anlatıyor. Geleceği ilmek ilmek dokuyan Da Vinci’nin, gençliğinin en verimli çağında, 25 yaşına henüz yeni girmişken yaşadıklarını ele alıyor. Kahramanımız inanç ve fikir kavramlarının belli kişilerce tanımlandığı, aykırı düşüncelere izin verilmeyen bir dönemde bu baskıya karşı geliyor ve insanların düşüncelerini özgür bırakmaya çalışıyor.

Da Vinci Demons
Henüz genç bir ressam ve mucit olan Da Vinci, farklı akımlara ilgisiyle ünlü Floranda şehrinde kısa sürede fark ediliyor. O sırada Floransa’nın en gözde ve en güçlü ailesi olan Mecidi Ailesi şehrin savunması konusunda bir anlaşma yapıyor. Papa ve Vatikan’ın sanat ve pozitif bilimlerde her geçen gün ilerleyen bu şehri beğenmemesi, dinleri ve otoriteleri üzerinde bir tehdit olarak görmesi bu anlaşmayı gerekli kılıyor.

Da Vinci Demons Dizisi

Yaratılışından gelen ve diğerlerinden bir adım öne geçmesini sağlayan zekası, Da Vinci’nin farklı yönelimlere itiyor. Dinlere şüpheyle yaklaşan ve büyük bir sorgulama sürecinden geçiren karakterimiz; toplum ve toplum kurallarına, insanlara dayatılan olgulara karşı çıkmış ve dinin insanlara sunduğu yalanları ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Bu yolda bir piç olan Da Vinci, babasının meşrutiyetini kazanmak için de büyük bir istek duymaktadır.

Dizide, bir bilim adamı, mucit ve sanatçı olan Da Vinci’nin farklı buluşlarına da yer verilmektedir. Ayrıca askeri mühendislik alanında Milan dükü ile olan çalışmaları gibi birçok gerçek hayattan alınmış hikaye de dizide kusursuzca işlenmiştir. Bazı doğaüstü topluluklara da dizide yer verilmiş, bu “Yeryüzünün Evlatları” gibi oluşumlar da Da Vinci ile bağlantıya geçmiş ve ondan bir takım bilgi ve teknikleri elde etmeye çalışmışlardır. Bunun gibi birçok olayla mücadele eden Da Vinci’nin karşısına sürekli farklı olaylar gelmektedir.

Da Vinci Demons tv

Sanatsal bir mitoloji şeklinde ele alınan hikaye, karakterimizin duygu ve düşüncelerinin şekillenmesinde esas alınmıştır. Karakterimizin gizli topluluklarla çalışan babası ile ilişkisinin karmaşıklığı da heyecanlı ve izleyiciyi diziye bağlayan sahnelerle anlatılmıştır. Bu sırada ortada dönen politik savaşlar, entrikalar ve toplulukların amaçları için girdiği uğraşlar ele alınmıştır. Bu sırada Da Vinci’nin zekası ve fotoğrafik hafızası ile olayları değerlendirme süreçlerine yer verilmiştir.

 

Da Vinci’s Demons Oyuncuları – Karakterleri:

 

Leonardo Da Vinci – Tom Rile

Da Vinci Demons Leonardo Da Vinci
Olayların etrafında geliştiği ana karakterimiz olan Leonardo Da Vinci; bilim ve bilgiye aç bir dahi, ayrıca kendini sürekli farklı olayların içinde bulan bir maceraperesttir. Ünlü bir ressam olmadan önce, gençlik yıllarının yansımasını izlediğimiz dizide zekası ile yeni bir Dünya’nın yol haritasını çizecektir.

Al-Rahim – Alexander Siddig

Da Vinci Demons Al-Rahim
The Turk ismiyle de bilinen Al-Rahim, gizemli ve ruhani bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Da Vinci’nin üstün zekasının farkına vardıktan sonra mistik ve zorlu görevinde ona yol göstericilik yapıyor.

Lorenzo Medici – Elliot Cowan

Da Vinci Demons Lorenzo Medici
Medici ailesinin, bu tür işlere karşı isteksiz olan lileri Lorenzo; sanata ve şiire yöneticilikten daha çok ilgi duymaktadır. Küçük yaşlardan beri bu sanatlarla ilgilenmeye çalışsa da bir süre sonra bulunduğu konum onu Medici bankasının başına geçmek zorunda bırakmıştır. Bu durumda bankasına sahip çıkmalıdır ve dindarlar Medici’nin gücünü sınamaktadır.

Clarice Orsini – Lara Pulver

Da Vinci Demons Clarice Orsini
Lorenzo’nun soylu sınıfından gelen eşi Clarice dinine bağlı bir kadın olması sebebiyle Floransa şehrinde pek bilinmemektedir. Bunun sebebi günün şartlarında dinin, çağın gereklerine uygun olmadığının düşünülmesidir. Clarice eşine sağdık ve zeki bir kadın olması sebebiyle ilerleyen bölümlerde Lorenzo’nun en iyi danışmanlarından biri olacaktır.

Lucrezia Donati – Laura Haddock

Da Vinci Demons Lucrezia Donati
Lorenzo’nun metresi olan Lucrezia, müthiş güzellikteki bir kadın. Üst tabakadan bir eşe sahip olması onu her ne kadar tanınan biri haline getirse de; ön plana çıktığı asıl durum bulunduğu konumda başka bir adamın metresi olmasıdır.

Kont Riario – Blake Litson

Da Vinci Demons Kont Riario
Kutsal Roma Kilisesi’nin lideri ve Papa’nın yeğeni olan Riario, soylu bir kişi olarak tanınmak istemektedir. Dine karşı bir tehdit olduğunu düşündüğü Mecidi ailesini yok etmek istemekte, bu uğurda elindeki her şeyi feda etmeye hazır bulunmaktadır.

Zoroaster – Gregg Chillin

Da Vinci Demons Zoroaster
Yakışıklı ve espritüel bir adam olan Zoroaster aynı zamanda; yetenekli bir hırsız ve dolandırıcıdır. Da Vinci’ye gönüllü olarak yardım etmekte, yeraltı dünyasında yaşanan gelişmeleri de ona aktarmaktadır.

Vanessa – Hera Hilmar

Da Vinci Demons Vanessa
Hayatına manastırda başlayan ve dini kurallarla yetiştirilen Vanessa, hareketli ve neşeli doğasıyla manastır yaşamına uyum sağlayamıyordu. Bu yüzden etkileyici bir güzelliğe sahip bu kız, Da Vinci’nin de yardımıyla; eğlenceli ve mutlu bir hayata doğru yelken açtı.

Nico – Eros Vlahos

Da Vinci Demons Nico
Da Vinci’nin çırağı ve yardımcısı olan Nico, hiçbir zaman onun sözünden çıkmasa da ikisinin de arkadaşı olan Zoroaster ile vakit geçirmeyi daha çok seviyor. Her ne kadar Da Vinci ile geçirdiği süre boyunca başının hep derde girdiğini düşünse de onu hiç yalnız bırakmıyor.

Papa 4. Sixtus – James Faulkner

Da Vinci Demons Papa 4. Sixtus
Tanrı olduğuna inanan ve bu düşüncesiyle insanlar üstünde baskı kurarak Tanrı kadar güçlü olmayı amaçlayan Sixtus, kilisenin gücünü tehlikeye atan her şeyle mücadele etmeye çalışıyor.

Giuliano Medici – Tom Bateman

Da Vinci Demons Giuliano Medici
Ağabeyi Lorenzo’nun şehirde yapmak istediklerine destek veren, ortaya attığı değişiklikleri halka kabul ettiren; her ne kadar ağabeyinin yönetici olması sebebiyle geri planda kalmış olsa da, görüşlerini en iyi uygulayan karakterdir.

Da Vinci’s Demons Dizisi Teknik Detay:

Türkçe İsmi: Da Vinci’nin Şeytanları
Tür: Macera, Dram ve Tarihsel fantezi
Başlangıç: 12 Nisan 2013
Bitiş:
Ülke: ABD ve Birleşik Krallık
Kanal: Starz, BBC
Oyuncular: Tom Riley, Laura Haddock, Blake Ritson, Elliot Cowan ve Lara Pulver
IMDb: 8,1
Süre: 60 dk

Da Vinci’s Demons Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *