Dabbe 6 İzlenimleri ve Yorumu – Vizyon

0/5 Votes: 0
Report

Description

Serinin beklenen son filmi de gösteriminin ardından olumlu ve olumsuz eleştireler aldı. İlgimi çeken ilk ayrıntı Dabbe 6 yazılışında ki bb6’nın 666 rakamını çağrıştırması oldu. Hasan Karacadağ yine sembollerle ve korku dolu bir giriş yaptı.

Dabbe 6 da yine beklediğimiz konu ele alınmış. Yine bir büyü ve intikam üzerine kurulu seyirciyi şaşırtacak olaylar sarmalı mevcut. Hasan Karacadağ son serilerde olan sembol ve subliminal mesajları vermeyi yine ihmal etmemiş. İzleyicinin son üç seri de sıkça karşılaştığı illüminati ve büyü, filmin artık kemik yapısı olmuş gibi. Genel olarak filmde korku; ses ve ani reaksiyonlarla oluşturulmuş. Ama; genel olarak Türk Sinemasını sıkıntısı olan efektler yine tam tatmin edici durmuyor. Bu durumu aştığımızda çok daha başarılı bir alt yapımız ve efekt yönünden zengin yapıtların çıkacağını düşünüyorum.

Kadroya yeni katılan oyuncuların rollerindeki başarıda yadsınamaz. Özellikle Murat Seviş rolünü çok iyi ve hissederek oynamış bunu göz ardı etmemek gerek. Umarım bu kalitede devam eder. Filmi çok beğendiğimi söylemek istiyorum.Hikayenin sonu yine beklenmedik bir sona bağlanmış ve bu gerçekten çok başarılı bir çalışma. Başarılı bir senaryo olmuş. İzleyicinin filmi izlemesi için çok iyi bir organizasyonunda olması takdiri hak ediyor.Filmi çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Gördüğüm eksiklik ise sonunun çok hızlı bağlanması filmin süresini düşününce buna hak verile bilinir belki ama şahsi fikrim bu yönde. Biraz daha korkuyu ve şaşkınlığı üzerimizde tutmak iyi olurdu.Türk Sinemasına korku türünde çok büyük işler katan Hasan Karacadağ bu ve benzeri yapıtlarıyla devam etmeli.

Başarılarının devamını diliyorum.

Dabbe 6 Fragmanı:

Yazı Başlığı: Dabbe 6 İzlenimleri ve Yorumu – Vizyon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *