Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İlk filmden 4 yıl sonra vizyona giren Dağ 2, Alper Çağlar’ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini yaptığı savaş ve dram türünde bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Serinin ilk filmine göre 10 kat daha fazla bütçe ile çekilen filmin oldukça iddialı bir film olduğunu söyleyebiliriz. Oyuncuların uzun süre gerçek askeri eğitimlere katılması da filmin gerçekçiliğini üst noktalara çıkarmayı sağlamış. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek silah ve mühimmat vererek desteklediği film, 2016 yılının çok ses getiren Türk yapımlarından biri olmayı başarmıştır. O halde, Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları incelemesi yapalım…

Dağ 2 Filminin Konusu

Bekir ve Oğuz zorunlu askerlik döneminde birbirinden nefret eden iki askerken sonradan aralarındaki ilişki büyük bir arkadaşlığa dönüşmüştür. Biri vatanı için bir şeyler yapmak isteyen okumuş diğeriyse hayatta hiçbir amacı olmayan öfkeli bir delikanlıdır. Askerliklerinin son zamanlarında Özel Kuvvetler Komutanlığı’na katılmak için başvururlar. Oğuz’un kulağındaki, Bekir’in ise bacağındaki rahatsızlık önüne engel olsa da komutanları onların sınava katılmalarına izin verir. Sınavı kazanan ikili 6 yıllık eğitimin ardından ilk görevleri için Irak’a gitmek üzere “Fırtına Getiren” isimli time dahil olurlar. Görevleri Işid’in elinde esir olan Türk Gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Timi zorlu bir görev beklemektedir.

Dağ 2 Filminin Oyuncuları / Karakterleri:

Üsteğmen Oğuz Çağlar

Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları
Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları

Üniversite okumuş makine mühendisi, kültürlü bir genç olan Oğuz, yedek subay olarak geçirdiği askerlik döneminden sonra vatan sevgisiyle ülkesine hizmet etmeye devam etme kararı alır. İlk görevine askerlik döneminden arkadaşı Bekir’le beraber katılacaktır. Dağ 2 Filminin Konusunda büyük bir rolü bulunmaktadır.

Uzman Çavuş Bekir Özbey

Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları
Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları

Bekir, hayattan ümidini kesmişken Özel Kuvvetler Komutanlığı’na seçilerek hayatında yeni bir sayfa açmıştır. Ancak yine de sözünü esirgemeyen yapısını her zaman çevresindekilere hissettirmektedir. İçindeki öfkeyi askerlik göreviyle kutsal bir yönde kullanmayı öğrenen Bekir artık Özel Kuvvetler’in en değerli mensuplarından biridir. Dağ 2 Filminin Konusu içerisinde oldukça önemlidir.

Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa


Yakın zamanda kızını kaybeden Yarbay Veysel timin başı olarak görevlendirilir. 30 yılı aşkın askeri tecrübesiyle silah arkadaşlarına her an iyi bir rehber olan Yarbay Veysel Irak görevinde de bunu başarıyla gerçekleştirecektir. Ekip yönetimini oldukça iyi başaran Veysel Yarbay, çetin bir mücadelenin başkahramanlarından biri olacaktır.

Gazeteci Ceyda Balaban


Askerler hakkında olumsuz yazılar yazan Ceyda Balaban, Irak görevi sırasında Işid’e esir düşer. İnfaz edileceği sırada Türk askerleri tarafından Türkiye’ye götürülmek üzere kurtarılan Ceyda, kurtarma operasyonu sırasında Türk askerini daha yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Acaba operasyondan sonra askerler hakkındaki fikri değişecek mi? Dağ 2 oyuncuları arasında pek dikkat çekmese de, önemi büyüktür.

Başçavuş Mustafa Şahin


Özel Kuvvet Komutanlığı’nın eğitimlerinden de sorumlu olan Mustafa Başçavuş, timin en tecrübeli üyelerinden biridir. Azmi ve metanetiyle ekipteki diğer üyeler için büyük bir örnek teşkil etmektedir. Operasyon sırasında da tecrübesiyle bütün ekibe yol gösterici olacaktır.

Üstçavuş Arif Sayar


Ekibin keskin nişancısı olan Üstçavuş Arif, filmde ateş etmeden önce okuduğu dizelerle hafızalarda yer edinmektedir. Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın’ın sade ve başarılı bir oyunculukla görevini başarıyla yerine getiriyor. Operasyon sırasında uçsuz bucaksız dağlarda keskin nişancı olarak Üstçavuş Arif’e büyük iş düşecektir.

Astsubay Kıdemli Başçavuş Eşref Çullu


Timin en sessiz ve içine kapanık üyesi olan Başçavuş Eşref, görev adamı rolüyle verilen görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Birçok operasyonda görev alan tecrübeli Başçavuş Eşref, sessiz savaş konusunda oldukça tecrübelidir.

Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel


Timin mekanik ve bomba uzmanı Çavuş Baybars, Bekir ve Oğuz’un da devresidir. Irak gibi bombaların her an her yerden çıkabileceği bir coğrafyada bu alanda kendini kanıtlamış başarılı bir asker olan Çavuş Baybars’a çok iş düşecektir. Çok fazla konuşmaz ancak yeri geldiğinde fikrini söylemekten de çekinmez. Dağ 2 konusu ve oyuncuları arasında önemli yere sahiptir.

Astsubay Kıdemli Başçavuş Batur Altınbilek


Bordo bereli diye tabir ettiğimiz Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı askerlerin en iyi şekilde yetişmesi ve operasyonlarda başarılı olabilmesi için elinden gelen çabayı gösteren Başçavuş Batur, zaman zaman operasyonlarda da başarılı bir şekilde görev alan özel askerlerden biridir. Dağ 2 oyuncularından en sevilendir.

Dağ 2 Filmi Detay

Yönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz, Emir Benderlioğlu, Açelya Özcan, Buse Varol, Ozan Ağaç
Tür: Savaş, Dram, Aksiyon
Ülke: Türkiye

Dağ 2 Filmi Fragmanı

A comment on "Dağ 2 Filminin Konusu ve Oyuncuları"

  1. sena nur says:

    cooook güzel olmuş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *