Dahi Çocuk Zack Hemsey’in Yapmış Olduğu Dizi ve Film Müzikleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

1983 doğumlu olan Zack Hemsey, enstrümantal müzik dalında oldukça başarılı eserler veriyor. 2010 yılından bu yana Empty Room, The Way, Ronin ve Nomad isimlerinde dört albüm çıkaran Zack Hemsey, özellikle Inception filmindeki Mind Heist soundtrack’i ile birlikte büyük bir kitleye ulaşmıştı. Çıkardığı her albüm ile seviye olarak daha da yükselen başarılı sanatçının yapmış olduğu müzikler birçok dizi ve filmde kullanıldı.

zack-hemsey

Zack Hemsey Dizi ve Film Müzikleri listemize bir göz atalım:

Mind Heist:


Mind Heist, Zack Hemsey’in kariyerinde bir mihenk taşıdır. Çünkü her şey bu parça ile başlamıştı. Inception filminin üçüncü fragmanında soundtrack olarak kullanılan Mind Heist, epik müzik dalını seven insanların bir anda ilgisini çekmişti. Hans Zimmer’in özellikle bu parçaya hayran kaldığı söyleniyordu.

Redemption ve Changeling:


Zack Hemsey’in 2010 yılında çıkardığı albümde bulunan Redemption, Ben Affleck’in başrol oynadığı The Town filminde; Changeling ise Trust filminde soundtrack olarak kullanılmıştı.

End of an Era, Fade Away ve Facing Demons:


End of an Era parçası ile Lincoln ve The Boy Next Door filmlerinde karşılaşmıştık. Robert Redford’un tek kişilik filmi olan All is Lost, Fade Away soundtrack’ini içinde barındırıyor. Benedict Cumberbatch’in rol aldığı mini dizi olan Parade’s End yapımında ise Facing Demons kullanılmıştı.

See What I’ve Become:


Mind Heist parçasından sonra en çok ses getiren eser olan See What I’ve Become üç farklı yapımda kullanıldı. G.I. Joe: Retaliation, Insurgent ve Falling Skies dizi müziği olarak karşımıza çıkmıştı.

The Way:


Youtube üzerinde birçok video çalışmasında rastladığımız The Way parçası özellikle ‘Breaking Bad – The Evolution of Walter White’ isimli fan çalışmasında çok beğenilmişti. Transformers: Fall of Cybertron filminde de The Way ile karşılaşmıştık.

Vengeance:


İlk olarak Game of Thrones’un 2. sezon fragmanında yayınlanan Vengeance parçası daha sonrasında The Riot Club, 24: Live Another Day, A Most Violent Year ve The Equalizer gibi yapımlarda soundtrack olarak kullanılmıştı.

Nice to Meet Me:


Mr. Robot 2. sezon fragmanında yayınlanan Nice to Meet Me, Mr. Robot fanları tarafından bir hayli benimsenmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *