Dayan Yüreğim Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği Dayan Yüreğim konusu ve oyuncuları ile seyircisine kendisini izlettireceğe benziyor. Güçlü oyuncu kadrosuna sahip olan dizinin henüz fragmanı yayınlandı. Fox TV ekranlarında görücüye çıkacak olan dizinin yönetmen koltuğunda Deniz Çelebi Dikilitaş oturuyor. Dayan Yüreğimin senaryosunu ise Serap Gazel ile Alican Yaraş birlikte kaleme alıyorlar. Dayan Yüreğim oyuncuları arasında Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz, Berk Atan gibi yakından tanıdığımız simalar var. Ayrıca dizide daha önce birçok dizide rol almış olan Ege Aydan, Bora Akkaş, Tuncer Salman, Bengi Öztürk, Aydan Koptur, Ferit Kaya, Korel Cezayirli, Bülent Alkış, Özlem Maden, Mehmet Aslan, Miray Akay, Bred Berke Bayrak, Elif Sönmez, gibi isimler var. Dayan Yüreğimin oyuncu kadrosu bir hayli güçlü diyebiliriz. Dayan Yüreğimin çekimleri Amsterdam’da ve İstanbul’da yapılıyor. Dizide Cansel Elçin Fuat Kaya karakterini canlandırırken, Ece Uslu Elvan karakterine hayat vermektedir. Dayan Yüreğim Konusu ve güçlü kadrosu ile aşk ve dram sevenleri ekran başına kilitleyeceğe benziyor. Henüz fragmanı yayınlanan dizinin konusu tam olarak belli değil. Fragmandan anlaşıldığı üzere Elvan karakteri hayatta her şeyini kaybetmiş bir kadın ve çocukları ile tüm zorluklara rağmen mücadele veriyor. Oyuncu kadrosunun zengin olması bize farklı bir hikâye izlettireceğe benziyor. Fragmandan anlaşılacağı üzere dizide dram ve aşk ilk bölümde öne çıkacak.

Dayan Yüreğim Konusu:


Hayatta karşımıza çıkacak zorluklarla mücadele eden, vazgeçmeyen insanlar için Dayan Yüreğimin konusu iyi bir tercih olacaktır. Bir annenin hayatta karşısına çıkan zorlulara karşı çocukları için hayat mücadelesinden vazgeçmeyişi, Dayan Yüreğimde en iyi şekilde anlatılıyor. Dizi daha yayınlanan fragmanı ile hikâyesinin etkileyici ve farklı olduğunu gösterdi. Tabi hikâyenin bu kadar etkileyici olmasında Dayan Yüreğimin oyuncularının kalitesi ortaya çıkıyor. Dizinin oyuncu kadrosu gerçekten çok güçlü. Diziyi genel olarak değerlendirecek olursak; Elvan hayattan darbe yemiş, derin yaralar almış ama her şeye rağmen mücadeleden vazgeçmemiş bir anneyi canlandırıyor. Elvan’ın Seray adında genç bir kızı ve ilkokul çağında Selim adında bir oğlu var. Aile durumları maddi olarak iyi değil. Selim sokakta futbol oynamayı çok seviyor. Selim’in en büyük hayali ilerde iyi bir futbolcu olmak. Ablası Seray’ın giyecek doğru düzgün ikinci bir elbisesi bile yok. Bütün bu yoksulluklara rağmen Elvan ailesini hayata tutundurmaya çalışıyor.


Elvan’ın Tahir isminde bir eşi var. Tahir çocuklarıyla ilgilenmeyen sorumsuz bir adam. Bir gün Elvan geçirdiği cinnetle eşi Tahir’i öldürüyor ve hapse giriyor. Hapiste Nuray isminde bir arkadaşı oluyor. Nuray Elvan’ın hayat hikayesini dinleyince hapisten çıkması için ona yardım etmek istiyor. Nuray Elvan’ı eski bir arkadaşı olan ağır ceza avukatı Fuat ile tanıştırıyor. Fuat tuttuğunu koparan, Türkiye’nin en iyi ağır ceza avukatlarının başında geliyor. Elvan’ın dosyasına bakmayı kabul ediyor. Elvan ve ailesi için her şey bir anda kötü gitmeye başlıyor. Birileri bu kadar şanssız ve maddi yönden sıkıntı yaşarken, birileri de zenginlik içinde yaşıyor. Dizide zengin bir ailenin genç oğlu karakterine Berk Atan hayat veriyor. Atıf Şanal karakter olarak ailenin zengin ve lükse düşkün çocuğunu oynuyor. Atıf zenginliğinin yanında adrenalini ve lüks arabaları seviyor.

Adrenaline o kadar düşkün ki bam pi jumping bile yapıyor. Bu adrenalin tutkusu Atıf’ın karşısına Seray’ı çıkarıyor. Seray ilk gördüğü anda Atıf’tan hoşlanıyor. Aynı şekilde Atıf’ta Seray’dan hoşlanıyor. Atıf yine lüks arabası ile hız yaptığı bir gün çok kötü bir şey oluyor. Atıf Seray’ın kardeşi Selim’e çarpıyor ve Selim ağır bir şekilde yaralanıyor. Selim’i hastaneye kaldırıyorlar ve Selim sakat kalıyor. Selim için henüz çocuk yaşta hayaller ve hayat bitme noktasına geliyor Annesi Elvan tam bir şeyleri yoluna koyduğunu düşünürken, yine hayatların her şey kötü gitmeye başlıyor. Kendisi hapse giriyor, oğlu sakat kalıyor. Dizinin yayınlanan ilk bölümün fragmanında olaylar genel olarak bu çerçevede seyrediyor. Peki, bundan sonra ne olacak? Küçük Selim sakatlığına rağmen hayata tutunabilecek mi? Seray kardeşine çarpan hoşlandığı adam Atıf’ı affedebilecek mi? Atıf bu durumu nasıl toparlayacak? Elvan tüm bu acı ve sıkıntılarla nasıl baş edecek? Dizinin ilk bölüm fragmanında sadece bunları izleme fırsatı bulabildik. İlerleyen bölümlerde Dayan Yüreğimin oyuncularının hepsini izleme fırsatı bulacağız. Dayan Yüreğim konusu ve oyuncuları ile izleyiciye kendini izlettireceğe benziyor

Dayan Yüreğim Dizi Oyuncuları – Karakterleri:

 

Ece Uslu – Elvan:


Elvan annesini lisedeyken kaybetmiş ve babası ikinci evliliğini yapınca üvey anne baskısından kaçarak 18 yaşında Tahir ile evlenmiş. Yardımsever ve mücadeleci bir kadın. Sağlık sektöründe çalışıyor. Seray ve Selim adında iki çocuğu var. Eşi Tahir sorumsuz, alkolik ve kumarbaz bir adam. Elvan oğlu Selim’in kaza geçirmesi ve hastanede komaya girmesi ile gözünü karartıyor ve kocası Tahir’i öldürüyor. Elvan tüm bu yaşanılan acıların üstesinden gelerek ailesini toparlayacak mı? Bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Cansel Elçin – Fuat:


Fuat Türkiye’nin en iyi ağır ceza avukatı diyebiliriz. İşinde çok iyi ama evliliğinde aynı şeyi söyleyemeyiz. Nazlı isminde bir kızı var. Elvan’ın eşini öldürdüğü davaya bakıyor. Elvan’ın cezaevi koğuşundan arkadaşı Nuray sayesinde, Elvan’ın dosyasına bakmayı kabul ediyor.

Nilay Deniz – Seray:


Elvan’ın 19 yaşında olan güzel kızı. Kendimi geliştirmiş, yetenekli bir yapısı var. Kardeşi Selim’e çarparak felç olmasına sebep olan Atıf’a ilgisi var. Kardeşinin başına gelenlerden sonra hayatında çok şey değişti. Hayata karşı daha çok dirençli olmayı öğrendi.

Berk Atan – Atıf Şanal:


Atıf, varlıklı bir ailenin yakışıklı, karizmatik, iyi niyetli çocuğudur. Girdiği ortamlarda enerjisi ile dikkatleri üzerine çeken bir yapısı var. Yaptığı trafik kazasından sonra ailesi onu yurt dışına kaçırıyor. Dosya sonuçlanınca tekrar ülkeye geliyor. Hayatı bu trafik kazasından sonra değişiyor. Çarptığı çocuğun ablası olan Seray’a âşık oluyor.

Ege Aydan – Ekrem Şanal:


Atıf’ın babası. İstanbul’un sayılı zenginlerinden, iş çevresinde sevilen ve saygı duyulan bir adam. Bir şeyi elde etmek istiyorsa karşısında duran kimseye acımaz. Zenginliğinin ve kibrinin etkisi altında kalmış. Bu yüzden insani duygulara çok değer vermiyor.

Bengi Öztürk – Aysun:


Ağır ceza avukatı olan Fuat’ın eşi. Fuat ile evlilikleri hiç yolunda gitmiyor. Fuat’ı çileden çıkarmakta ondan iyisi yok. Bir kızı var.

Bred Berke Bayrak – Selim:


Elvan’ın küçük oğlu. Futbol oynamak en büyük tutkusu ve en büyük hayali futbolcu olmak. Atıf Şanal’ın araba ile çarpması sonucu sakat kalıyor. Futbolcu olma hayali küçük yaşında bitiyor. Annesinin hapse girmesi ile ablası ile hayata tutunmaya çalışıyor.

Miray Akay – Nazlı:


Ağır ceza avukatı Fuat’ın kızı. Üniversite öğrencisi ve mutsuz bir hayatı var. Ailesinde huzur bulamadığı için sevgi yönünden hep eksik kalmış.

Tuncer Salman – Remzi:


Öldürülen Tahir’in abisi oluyor. Abisinin aksine sorumluluk sahibi, aklı başında bir adam. Pazarcılık yaparak ailesini geçimini sağlıyor. Elvan hapse girince ortada kalan Seray ve Selim’i yanına alarak bakımlarını üstleniyor. Remzi’nin eşi Elvan’ın çocuklarının yanlarında olmasından hiç memnun değil.

Mehmet Aslan – Avukat Yaman:


Ağır ceza avukatı olan Fuat’ın en yakın dostu. Fuat sırlarını genelde onunla paylaşır. Haksızlığa gelemeyen ve dobra konuşan genç bir avukat. Avukatlık mesleğinin inceliklerini abisi gibi gördüğü Fuat’tan öğreniyor.

Ferit Kaya – Cengiz:


Cengiz Meral’in eşi oluyor. Aynı zamanda Elvan’ın erkek kardeşi. Sorumsuz, yalancı, çıkarları için her şeyi yapabilen karaktersiz bir yapıya sahip. Eline fırsat geçtiğinde çıkarları uğruna en yakınını bile satabilecek bir adam.

Bora Akkaş – Rıfat:


Rıfat 23 yaşında ve Remzi’nin oğlu oluyor. Çevresine karşı iyi niyetli ve dürüst bir karaktere sahip. Kuzeni olan Seray’a karşı tutkulu bir aşk duyuyor. Bu aşk şu an için platonik. Bir türlü açılamıyor. Seray’ın kendisini reddetmesinden ve Seray’ı kaybetmekten çok korkuyor.

Elif Sönmez – Meral:


Sorumsuz Cengiz’in eşi ve Elvan’ın kız kardeşi oluyor. Mütevazı ve iyi niyetli bir karaktere sahip. Hapse giren Elvan’ın sakat olan oğlu Selim’e bakıyor. Senem isminde bir kızı var. Kocası Cengiz kendisine çok baskı yapıyor.

Meriç Şenlikoğlu – Senem:


Meral ve Cengiz’in kızı oluyor. Fazla kilolarından dolayı görüntüsünden hiç memnun değil. Hiç sevgilisi olmadığı için erkeklerin kendisini beğenmediğini düşünüyor.

Özlem Maden – Gülsüm:


Gülsüm Özlem’in kızı oluyor. Çıkarı olmadan hiç kimseye yardım etmez. Para onun için çok önemli. Kuzeni Seray’a karşı içten içe kıskançlık besliyor. Kuzeni Seray’ın arkasından iş çevirmekten hiç vazgeçmiyor.

Dayan Yüreğim Dizisi Detay:

Kanal: Fox TV
Yönetmen: Deniz Çelebi Dikilitaş
Yapım Şirketi: Endemol Shine Türkiye
Senarist: Alican Yaraş ve Serap Gazel
Oyuncular: Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz, Berk Atan, Ege Aydan, Bora Akkaş, Tuncer Salman, Bengi Öztürk, Aydan Koptur, Ferit Kaya, Bülent Alkış, Özlem Maden, Mehmet Aslan, Miray Akay, Bred Berke Bayrak, Elif Sönmez.
Tür: Dram/Aşk
Süre: 100-150 dakika arası

7 comments on "Dayan Yüreğim Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

 1. Mehtap says:

  Güzel bir diziye benziyor. Anlatılan hikayeye göre izlemeye değer.

 2. NERGİZ says:

  Super bi film.Hem sevgi hem de aci bi hayat hikayesi.Bu filme bakmami bi sey saladi o da ATİF SANAl???.Seni Seviyorum cox yakisiklisin supersin.

 3. Melike says:

  Atıf’ ın kankası Erdem hakkında kısa bilgi verir misiniz?
  Lütfen çok araştırdım ama bulamadım

 4. gunes says:

  Super bir filim

 5. Hilal says:

  Tahir in gerçek adı ne bilen varmı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *