Death Note Anime Kısa Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Death Note yani Ölüm Kitabı, Japon animeleri arasında kendisine çok farklı bir yer edinmiştir. Animeler genel özellikleri ile kahramanlarına yakıştırdıkları fantastik ögeleri iyi işlenmiş senaryolar ile izleyicilerine yansıtırlar. Death Note bu diğer animelere fark atmıştır. Fantastik konusunu müthiş bir zekayla birleştirmiştir. Satranç maçı havasında geçen her hamlenin çok fazla düşünüldüğü harika bir animedir Death Note.

Death Note Anime
Yagami Light yaşadığı hayattan çokta zevk almayan, yapmacık bir hayat yaşayarak kendisini çevresinden soyutlayan ve yaşıtlarına nazaran çok zeki bir lise öğrencisidir. Bir gün eline ölüm meleğine ait olduğunu öğrendiği bir kitap geçer. Kitapta Light’ın istediği kişiyi sadece ismini yazarak öldürebileceği yazar. İlk başlarda bunun çok saçma bir şey olduğunu düşünse de bazı denemeler yaparak kitabın gerçekten de insanları öldürebildiğini kanıtlar. Light bu kitap ile Dünya’daki kötülükleri bitirebileceğini düşünür ve suçlu insanları öldürmeye karar verir. Kısa sürede meydana gelen ölümler sonrasında polis teşkilatı Light’ın peşine düşer ve L kod adlı özel yetiştirilmiş bir dedektifi görevlendirir. L, Light’ın yaşıtı bir gençtir fakat Japonya’nın en meşhur dedektifidir. İşte Death Note Yagami Light ile L arasındaki müthiş kapışmayı konu almaktadır.

Death Note Anime Film
2. sezon olarak sevenleriyle buluşan Death Note bütün bölümleriyle büyük beğeni toplamıştır. İMDB’den 9.0 gibi çok yüksek bir puan alarak rüşdünü ispatlamıştır. Bu harika animeyi kesinlikle izlemenizi öneririm.

Death Note Fragmanı:

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *