Deli Aşk Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

2017 yılında vizyona giren Türk yapımı komedi filmi. Geniş bir oyuncu yelpazesine sahip olan film 10 Mart tarihinden itibaren Türkiye’deki sinemalarda gösterilmeye başlandı. Senaryosunu ve yönetmenliğini daha önce Güneydoğu’dan Hikayeler – Önce Vatan (TV Dizisi), İbreti Ailem (TV Dizisi), Hadi İnşallah, Kaçma Birader gibi yapımlarda da imzaları bulunan Kaman kardeşler (Emrah Kaman, Murat Kaman) üstleniyor. Oyuncu kadrosu da bir hayli zengin olan filmde; Cem Yılmaz, Pelin Akil, Zafer Algöz, Toygar Avanoğlu, Emrah Kaman, Muhittin Korkmaz, Şafak Pakdemir, Abdullah Şahin, Nilperi Şahinkaya, Gülhan Tekin, Hakan Altun ve Hakan Yılmaz gibi isimler yer almakta.

Deli Aşk Filminin Konusu:


Filmde baş karakter olan Ekrem’in (Emrah Kaman) sevdiği kızı elde edebilmek adına çeşitli maceralara atıldığı anlatılıyor ve bu maceralar esnasında gelişen komik olaylar izleyiciye sunuluyor: Ekrem, Adana’da yaşayan bir Maraş dondurmacısıdır. Neşe isimli bir kıza aşıktır; bu aşk onun başına fazlasıyla bela açacaktır. Olayların gelişim hikayesi de bu tek taraflı aşk çemberinde dönmekte.

Film Hakkında Eleştirmen ve Sinemaseverlerin Görüşleri:


Film vizyona girdiği günden beri hatırı sayılır bir gişe hasılatı elde etti. Elbette ki bunda eleştirmelerin görüşleri ve filme giden sinemaseverlerin yorumları etkili olmuş olabilir. Eleştirmenlerin ortak görüşüne göre: Film hikaye bazında baştan sona kadar komedi unsurları ve diyalogları barındırmasına rağmen seyirciyi mevcut hikayenin içine çekmeyi başarıyor. Son zamanlarda Türk komedi filmlerindeki “bel altı” esprilerinden oldukça uzak kalmaya çalışılmış. Alışkın olduğumuz durağan bel altı espriler ve aşırıya kaçan karakter hareketleri bu filmde tercih edilmemiş. Daha çok absürd komedi, realite ve sürrealite arasında gidip gelmiş. Bu da filmi hem daha komik yapmış hem de filmin kaliteden ödün vermesine engel olmuş.


Sinemaseverlerin yorumları da eleştirmenlerin yorumlarıyla paralellik göstermiş. Filmi sinemada izleyen insanların büyük çoğunluğu filmden çok keyif aldıklarını, film izlerken bir süre her şeyi unuttuklarını ve eğlendiklerini belirttiler.

Deli Aşk Filmin Oyuncu Kadrosu:


Yukarıda da belirttiğimiz gibi filmin oyuncu kadrosu epey zengin. Oyuncuları ve oynadıkları karakterleri tek tek sıralamak gerekirse:

Cem Yılmaz:


Aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstlenmiş. Cem Yılmaz’ın bu filmin yapımına katkıda bulunmuş olması, filmin bu kadar sevilmesinde önemli bir role sahip olmuş. Yılmaz, bu filmde bir psikologu canlandırıyor. Türkiye’de komedi ve komedi filmleri denilince akla ilk gelen isim olmayı başaran usta oyuncu; Gora, Arog, Alibaba ve Yedi Cüceler, Pek Yakında, İftarlık Gazoz gibi önemli işlere imza atmıştı.

Zafer Algöz:


Zafer Algöz son zamanlarda komedi filmi denince akla ilk gelen isimlerden. Deli aşk filminde de yine en komik sahnelerin odak noktası olmayı başarmış. İster komedi ister dram filmi olsun oyunculuk kabiliyetinden asla ödün vermeyen Algöz’ün; Ağır Roman, Dedemin İnsanları, Esir Şehrin İnsanları (TV Dizisi), Kurtlar Vadisi: Pusu (TV Dizisi), Yahşi Batı, Pek Yakında ve Kaçma Birader gibi önemli işlerde imzası bulunuyor.

Emrah Kaman:


Filmin başrol oyuncusu, Ekrem isimli bir dondurmacıyı canlandırıyor. Ayrıca, filmin senaryosu da kendisine ait. Emrah Kaman, kardeşi Murat Kaman ile birlikte daha önce Kaçma Birader isimli filmi de yapmış ve film oldukça fazla beğeni toplamıştı. Emrah Kaman ve Murat Kaman Türk Sinema piyasasında “Kaman Biraderler” olarak bilinmektedirler.

Pelin Akil:


Filmdeki baş karakterlerden biri olan Neşe karakterini oynuyor. Daha önce Arka Sıradakiler (TV Dizisi) , Seksenler (TV Dizisi), Suskunlar (TV Dizisi), Su ve Ateş, Saklı ve Keşif gibi yapımlarda görev aldı.

Deli Aşk Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *