Sapna Babul Ka Bidaai – Deli Divane Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Hint dizisi Deli Divane konusu ve oyuncuları yazımız ile beraberiz. TV dünyasında her sene yeni akımlar gerçekleşir. Elbette ki bu akımlar izleyici kitlesinin nabzını ölçerek yapılmaktadır. Önce bir atılım yapılır, iyi sonuç alındığında ise son hızla tüketim evresine girilir. 90’lı yıllar ve 2000’li yılların başlarında Türk kanallarında Brezilya dizileri hâkimdi. Rosalinda, Marimar, Maria Mercedes, Rubi gibi aşk, hırs, tutku ve entrikalarla dolu, bizi ekranlara kilitleyen Brezilya fırtınasına maruz kaldıktan sonra, şu sıralar Kanal 7’nin öncülüğünde bir Hint dizileri dönemine geçiş yapmış bulunmaktayız. Hint dizisi döneminden hemen öncesinden itibaren başlayan Kore dizilerinden uyarlanmış Türk dizileri, Hint dizileri ile paralel olarak hala devam etmekte ve TV hayatımıza renk katmaktadır.

deli-divane
Hint dizilerinin rövanşta olmasından şikâyetçi olduğumuz söylenemez. Hem bizim aile yapımıza daha yakın durması, hem de konuların hızlı akması açısından Hint dizilerinin bu kadar severek izlenmesine şaşmamalı. Is Pyaar Ko Kya Naam Doon? ( Bir Garip Aşk) ile başlayan bu Hint dizisi furyasına şu sıralar Bidaai ( Deli Divane) dizisi ile devam etmekteyiz.

deli-divane-konusu
Kanal 7 Türk insanını ekrana kilitlemek için doğru noktaya parmak basmıştır diyebiliriz. Bizim kültürümüzden ve aile yapımızdan eser olmayan diziler izlemekten yorulmuştuk. Türk dizileri bile bizim kültürümüzü yansıtmamakta diretirken Hint dizileri adeta ilaç gibi gelmiştir. İnanç ve adetler konusunu hesaba katmazsak aile bağlarının sıkı olması, aile büyüklerine ve eşlere gösterilen saygı, özlediğimiz Türk kültürünü hatırlatmıştır çoğumuza. Aile bağlarının önemini, erdemliliği yeniden öğrendiğimiz Hint dizilerinin devamının gelmesinden şikâyetçi olunacağını Kanal 7’nin Hint dizisi izleyicileri olarak mümkün görmüyoruz.

Bidaai (Deli Divane) Dizisinin Tanıtımı:

deli-divane-oyunculari
Şu sıralar ekranlarımızda yayınlanmaya devam eden Bidaai ( Deli Divane) dizisi de en az diğerleri kadar bizi kendisine bağlamış hatta rüyalarımızda bile yerini almıştır. Angad Hasija (Alekh), Sara Khan (Sadhana), Parul Chauhan (Ragini), Kinshuk Mahajan (Ranvir) gibi genç ve başarılı Bollywood yıldızlarının başrolü aldığı bu dizi izlenmeye değer diziler arasında yer almaktadır. Diziyi takip etmeye başlama konusunda kararsızsanız, Kore dizileri hâlâ favorinizse, bir kez daha düşünün. Aklımızı başımızdan alan hatta sohbetlerimize bile dâhil ettiğimiz bu dizi, 739 bölümlük uzun süreçli bir dizidir. Ancak Kanal 7’de 4 bölüm birleştirilerek haftanın 7 günü aynı saatte yayınlanmaktadır. Başarısı tescillenmiş, Hindistan TV ödüllerine bile layık görülmüştür.

parul-chauhan-ve-sara-khan
“En İyi Kadın Başrol Oyuncusu” dalında Hindistan TV ödüllerini 2008 yılında Parul Chauhan ve Sara Khan paylaşmıştır. “En İyi Taze Yüz” dalında Angad Hasija ödülü alırken, dizinin yapımcı şirketi olan “Director’s Kut Productions” da ihmal edilmemiş ve yine 2008 yılında “En İyi Günlük Dizi” dalında Hindistan TV ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca yapımcı şirket 2009 ve 2010 yıllarında da “En İyi Devam Eden Program” dalında iki ödül almış, zirvedeki yerini dizi bitene kadar korumuştur. Ödüller bunlarla da sınırlı değil. Dizi ekibinin pozitif enerjisi ve uyumu da Hindistan TV ödüllerinin gözünden kaçmamış “En İyi Oyuncu Kadrosu” dalında da ödüle layık görülmüştür.

sapna-babul-ka-bidaai
Şüphesiz bu şirketin kurucusu ve TV yapımcısı ve dizinin de yönetmenliğini yapan Rajan Shahi o tarihlerde işinin en parlak dönemini yaşamış görülmekte. 2008 yılında bu dizi devam ederken “En İyi Drama Dizisi” dalında aldığı ödül bunu kanıtlamaktadır. Şimdilerde ise Hindistan’ın en iyi yönetmeni olmaya aday. Bidaai (Deli Divane) dizisinin başarısını bu kadar anlattıktan sonra artık konusunu öğrenmek daha cazip gelecektir.

Bidaai (Deli Divane) Konusu:

sapna-babul-ka-bidaai-dizi

Bidaai (Deli Divane) dizisi, Sadhana (Sara Khan) ve Ragini (Parul Chauhan) ismindeki iki kuzenin aralarındaki kardeşten öte bağı anlatmaktadır. Sadhana ailesiz kalınca dayısı Praha (Alok Nath) onu himayesine alır. Dayısının kızı olan Ragini ile kardeş gibi büyümüşlerdir. Ragini esmer tenlidir. Sadhana ise beyaz tenli ve çok güzel bir kızdır. İki kuzen arasındaki bu güzellik farkı evlilik çağlarında acımasız bir şekilde karşılarına çıkmış ve birbirini çok seven Ragini ve Sadhana’nın ilişkisi zor bir döneme girmiştir. Sadhana’nın güzelliğinin gölgesinde kalan Ragini evlilik konusunda da başarısız olmuş ve çok hüsran dolu günler yaşamıştır. Bu duruma Sadhana da çok üzülmektedir. Elinden gelse canını bile feda etmeye hazırdır.

 

Ragini’nin yengesinin para hırsı ve bu para hırsı yüzünden gelişen olaylar zinciri, Ragini, Sadhana ve ailesini çetin bir süreçten geçirecek ve çok varlıklı olan Rojvansh ailesi ile yollarının kesişmesine neden olacaktır. Vasundhara Rojvansh (Seema Kapoor) çok varlıklı ve saygın bir ailenin hanımıdır. Zihinsel sorunları olan oğlu onun en büyük derdidir. Onu herkesten saklamaktadır. Küçük yaşta merdivenlerden düşmesi sonucunda oluşan zihinsel engel Rojvansh’ların hayatını hüsranlara boğmuştur. Vasundhara, Sadhana ile dans kursu vesilesiyle tanıştıktan sonra, onun oğluna çok iyi geleceğine inanmaya başlar. Hem güzeldir hem de fedâkardır. Vasundhara, Sadhana ve ailesinin zor durumunu fırsat bilerek oğluyla evlenmesini teklif eder. Karşılığında ailesinin hem ekonomik sıkıntılarını düzelteceğini hem de itibarlarını yeniden kazandıracağını söyler. Gelişen olaylardan sonra Sadhana kendisini ailesi için feda ederek bu teklifi bir şart sunarak kabul eder. O şart da, kuzeni Ragini’nin Vasundhara’nın diğer oğlu Ranvir ile evlenmesidir. Vasundhara bu şartı içten içe hiç sevmese de Sadhana’yı ikna etmek için bu şartı istemeden de olsa kabul eder. Böylelikle trajedi, aşk, tutku, gözyaşı, aynı zamanda da mutluluk dolu rengârenk bir süreç başlar. Hiç beklenmedik iyi ve kötü sürprizler birbirini kovalayacaktır.

Bidaai (Deli Divane) Dizisi Oyuncuları:

Sara Khan (Sadhana), Parul Chauhan (Ragini), Angad Hasija (Alekh), Kinshuk Mahajan (Ranvir), Alok Nath (Praha), Vibha Chibber (Kaushalya), Amardeep Jha (Sumitra), Naveen Saini (Vinee), Ashita Dhawan (Malta), Seema Kapoor (Vasundhara), Anivash Wadhawan (İnderjit), Natasha Rana (Ambika), Shabana Mullani (Dolly), Aliraza Namdaar (Satyen), Preeti Puri (Avni), Vimarsh Roshan (Naveen), Sulagna Panigrahi (Sakshi), Apurva Agnihotri (Anmol)

Bidaai (Deli Divane) Karakter Tanıtımı:

Sadhna (Sara Khan):

sadhna
Sadhna ailesini kaybetmiş, yetim kalmış bir kızdır. Çocukluktan itibaren dayısının himayesinde yaşamıştır. Çok güzel ve iyi kalplidir. Kuzeni Ragini ve dayısı Praha onun her şeyidir. Fedâkar ve yumuşak huyludur. Kendisinden çok başkalarını düşünmeyi adeta ilke edinmiştir.

Ragini (Parul Chauhan)

ragini
Sadhana ile huyları birbirine benzemektedir. Ragini’nin tek kusuru koyu ten rengidir. Özellikle evlilik çağında bu durum onun kâbusu olmuştur. Sadhna’yı kardeşi saymış, onu çok sevip her daim güvenmiştir.

Alekh (Angad Hasija)

Rajvansh ailesinin büyük oğludur. Zihinsel sorunları vardır. Sadhana’ya ısınana kadar en güvendiği kişi Teyzesi Ambika (Natasha Rana) olmuştur. Annesi Vasundhara’dan çok korkmakta ve ona karşı öfke kusmaktadır. Çok sevecen ve iyi yüreklidir. Zihinsel engelinin iyileşme şansı da vardır. Sadhana ile bunu başaracaktır.

Ranvir (Kinshuk Mahajan)

ranvir
Alekh’in erkek kardeşidir. Amerika’da üniversite okumuş ve Hindistan’a geri dönmüştür. Saf, iyi kalpli ve saygılı bir gençtir. Ragini ile büyük bir aşk yaşayacaktır.

Bidaai (Deli Divane) Künyesi:

Ülke: Hindistan
Tür: Romantik ve Dram
Yapım Yılı: 2007
Asıl Adı: Sapna Babul Ka Bidaai
Bölüm Sayısı: 739
Senarist: Garima Goyal, Virendra Shahaney, Aparna Shahaney, Zama Habib, Sonali Jaffar
Yönetmen: Rajan Shahi, Romesh Kalra, Sunand Kumar
IMDb: 7,1

Deli Divane (Bidaai) Fragmanı:

16 comments on "Sapna Babul Ka Bidaai – Deli Divane Konusu ve Oyuncuları"

  1. aaaaa says:

    Diziyi yeniden tekrarlaya bilirmisiniz lutfen cok sevdik

  2. aaaaa says:

    Yeniden tekrarlayabilirmisiniz

  3. Yns-ylmz says:

    Deli divane dizi konusu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *