Delibal Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

2015 yılının son filmlerin den biri olan Delibal aşk ve dram alanında sezonun söz sahibi filmlerinden biri olacak gibi görünüyor. Oyuncu kadrosu olarak da son zamanların yetenekli ve gündemde olan isimleri seçildiği Delibal sinema filminin başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu yer almakta. Filmin yönetmen koltuğunda ise usta bir isim olan Ali Bilgin oturmakta. Filme büyük bir katkı da Sezen Aksu’dan gelmiş gibi görünmekte.

delibal 3

Filmin konusuna gelirsek;

Müzik aşığı ve Üniversitede Mimarlık öğrencisi olan Barış hayatını eğlenerek ve müzik yaparak geçirmektedir. Füsun’u görür görmez çok farklı duygulara kapılan barış yıllarca aradığı aşkı bulduğunu düşünür. Ona ulaşmak için bir çok yol dener çok uğraş verir ve sonunda ulaşır da. Ama Füsun zor bir kızdır aşk ve eğlenceye pek vakit ayırmak istemeyen yüksek idealleri olan bir kızdır. Hayalinde Amerika da master yapmak vardır. Barış azimli,dürüst ve bir o kadar da yakışıklı bir çocuktur ve sonunda Füsün’a evlenir. Büyük aşk masal gibi bir evliliğe dönüşmüştür sonunda.

delibal 4

Mutlu bir evliliğin ve her şeyin çok güzel gittiğinin düşünüldüğü bir anda tüm masal bozulur her şey alt üst olur.
Büyük sürprizler ile dolu ve izleyiciyi ağlatacak bir aşk hikayesi Delibal. Türk sinemasına önemli bir katkı sağladığını düşündüğüm Filmin repliklerinin ise ileri ki zamanlarda diler de dolaşacak kadar etki bırakacağını düşünüyorum. İzlenmesi gereken bir film. İyi seyirler izlemek isteyen izleyiciler için.

delibal filmi (1)

Delibal Filmi Konusu ve Yorumları isimli yazımıza YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz..

Film Hakkında Detaylı Bilgi:

Yönetmen: Ali Bilgin
Senaryo: Yıldırım Türker
Delibal Filmi Oyuncuları: Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Nazan Kesal, Hüseyin Avni Danyal ve Laçin Ceylan
Tür: Romantik, Dram
Ülke: Türkiye
Yapım Yılı: 2015
Vizyon Tarihi: 15 Aralık 2015

Delibal Filmi Fragmanı:

22 comments on "Delibal Filmi Konusu ve Yorumları"

 1. Reyhannur yılmaz says:

  Bence de çok güzel ve muhteşem bir film.Ayrıca da bipo ne demek bilmiyorum.Yani siz de haklısınız ama madem çok beğenmediniz bakmayın filme o zaman.Hangi salakkar da filmi beğenmedik diye yazmış bilmiyorum ama beğenmedim diyenler bence filmi hiç izlememişler ya da izleseler de filmin güzelliğini görememişler zaten.Neden diye soracak olursanız söylüyorum : Çünkü onların kendilerinin dışı güzel ama içi güzel değil ve bu görüşler düzelmediği sürece de de içi asla güzel olamaz.O yüzden siz düzgün yorum yapın yoksa siz de diğer insanlar gibi salak olursunuz.Ve ben de saçınızı başınızı yolarım ona göre.Anladınız mı sizi sersemler,kezbanlar ,varoşlar ve çirkin suratlılar.Şimdilik diyeceklerim bu kadar bay :-).

 2. ??? says:

  Hayatimda boyle guzel bir film gormedim cok guzel islenmis bipolar hastaligini kotu falan yansitmamislar hem konu hastalik degil ortada olan ask ve her izleyen bizim de boyle bir askimiz olsun ama sonu benzemesin diye dua ediyodur?

 3. Yaşar vural says:

  Berbat bi film bütun umutlarimi sildi supürdü.bişey kalmadi bende gelecek adina.

 4. izleyici says:

  Bu hastalığı olan insanlar için umut verici bir sonla bitirmeleri gerekirdi diye düşünüyorum. Sevdiklerine zarar vermemek için intaharı düşündürmek bir çözüm değil.

 5. Demet says:

  Benim sevgilim bipolar hastası bu filmi ilk izlettiğinde etkisinden kurtulamadım ama herşeye rağmen sevdiğim adamdan bir an bile vazgeçmeyi düşünmedim

 6. Mert says:

  Sonunda keşke
  Hastalığından herkesin haberi olsaydı daha iyi olurdu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *