Derinliklere Yolculuk (The Odyssey) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Philippe, 1946 yılında denizci olan babası ile birlikte su altı dalışlarına başlamıştır. Philippe’nin babası olan Kaptan Cousteau su altı ve deniz merakı ile farklı fikirler geliştirmiş ve su altında nefes alabilmeyi sağlayan biyolojik solungaçlar geliştirmiştir. Kaptan Cousteau Akdeniz kıyısında karısı ve iki çocuğu ile birlikte mutlu bir hayat sürerken yaptığı solungaç ona farklı dünyaların kapısını açmış ve ailesini bırakarak dünyaca ünlü şirketler ile çalışmaya başlamıştır. Babasını en son 10 yıl önce gören Philippe 10 yıl sonra bir gemi yolculuğunda babasına rastlamış ve karşısında mutlu bir aile tablosunda yer alan babası yerine delice fikirleri olan birini bulmuştur. Kaptan Cousteau tüm riskleri ve tehlikeleri göz önüne alarak su altını keşfetmek istemekte ve bu dünyayı insanlara tanıtmak istemektedir. Filmin ana konusunu teşkil eden baba Cousteau ve küçük oğlu Philippe’nin çelişen dünyalarıdır.

Derinliklere Yolculuk Konusu:

Filmin senaristliğini aynı zamanda yönetmeni olan Jerome salle ile birlikte Laurent Turner yapıyor. Oscar ödüllü yönetmen ve aynı zamanda bir çevreci olan Jerome Salle yapıyor. Jerome Salle filmin ana karakterlerini Audrey Tatou, Pierre Niney ve Lambert Wilson gibi ünlü oyunculardan oluşturmuş ve Akdeniz kıyılarından dünyanın bir ucu olan Antartika’ya kadar uzanan bir macerayı beyaz perdeye taşımıştır. Jarome Salle; bir biyografi filminden öre denize aşık bir babanın yükselişini, yükselişi sırasında kendisini destekleyen ve fedakarlık yapan hanımına karşı olan tutumunu, çocukları ile olan ilişkilerini irdelerken bir yandan da küçük oğlu ile olan düşünce çatışmasını kendi bakış açısından anlatıyor.

Derinliklere Yolculuk filmi, 30 yıllık bir hikayeyi anlattığı için film içinde hissettirilmeden dokunulan konular yer alıyor. Kaptan Cousteau’nun oğlu Pphilippe ile tayfa Babert arasındaki rekabet, Cousteau’nun karısı olan Simone’nin kocasına verdiği tepkilerden de gemide bilim kadını olarak çalışan Jacques ile Cousteau arasında bir ilişki olduğunu anlıyoruz. Bir biyografi filmi olduğu için detaylı olarak değinilmeyen konular filmin gidişatı ile ilgili ipuçları veriyor.

Derinliklere Yolculuk Filmi Karakterleri:

Lambert Wilson (Kaptan Cousteau) :

3 Ağustos 1958 doğumlu olan Fransız oyuncu Lambert Wilson İtiraflar ve Assolo filmleri ile adını duyurmuş ve sinema dünyasına kendini kabul ettirmiştir. 2016 yılında beş farklı filde rol almış olan oyuncu filmde Kaptan Cousteau rolü ile karşımıza başrol oyuncusu olarak çıkmaktadır.

Pierre Niney (Philippe) :

13 Mart 1989 doğumlu olan Pierre Niney Fransa’nın banliyölerinden dünyaya gelmiştir. Filmde babasını sorgulayan ve tekrar karşılaştığında düşünce çatışması yaşayan küçük oğul Philippe rolü ile karşımıza çıkan Niney, Yves Saint Laurent filminde ünlü bir modacıyı canlandırmıştır.

Audrey Tautou (Siomene) :

9 Ağustos 1978 doğumlu Fransız aktris Audrey Tutou aşk bilmecesi, günlerin köpüğü gibi filmlerde kendini göstermiş son olarak da derinlere Yolculuk filmi ile kariyerinin zirvesine çıkmıştır. Filmde kocasının çalışmalarını tüm fedakarlığı ile destekleyen bir kadını canlandıran Tautou başarılı bir performans göstermiştir.

Laurent Lucas:

20 Temmuz 1965 doğumlu Fransız aktör Şeytanlar, Florida, Lac Mystere, Piege gibi filmlerde kusursuz bir performas sergilemiş ve son olarak derinliklere Yolculuk filminde kendini göstermiştir. Lukas, film boyunca sürekli olarak kendini bir fikir çatışmasının altında ezilirken bulduğu için Philippe ile aralarında bir rekabet ortaya çıkar. Lukas filmde karşımıza Philippe Tailliez olarak karşımıza çıkıyor.

Derinliklere Yolculuk Filmi Detay:

Orijinal İsmi: The Odyssey
Senarist: Jerome Salle – Laurent Turner
Yönetmen: Jerome Salle
Oyuncular: Lambert Wilson, Pierre Niney, Audrey Tautou, Lourent Lucas
Yıl: 2016
Tür: Biyografi – Macera
Ülke: Fransa
Süre: 122 Dakika

Derinliklere Yolculuk Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *