Ders Niteliğinde 5 Sinema Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ders çalışmak hiç de öyle kolay bir eylem değildir. Derse oturmak bile çoğu öğrenci için gerçekten büyük bir çaba gerektirir. İşte tam bu esnada bir motivasyon aracına ihtiyaç duyarsınız. Bazen yeni alınmış bir kırtasiye malzemesi kadar küçük, bir anne azarı kadar büyük olabilir. Ama bunlar izlediğiniz bir film başarı üstüne okuduğunuz bir kitap kadar etkileyici olamaz. İşte size umut aşılayacak, bir yerden başlamanızı salık verecek, ayrıntıları önemseten, pes etmemeyi öğreten birkaç film önerisi… İnanıyoruz ki bu filmleri izlediğinizde çok farklı duygular ile kalkacaksınız. Listemize YORUM yapabilir, EMOJİ ile tepki verebilir veya Motivasyon Filmleri isimli listemize de bakabilirsiniz.

Ders Niteliğinde 5 Sinema Filmi

5. Limitless – Limit Yok – 2011 – IMDb: 7,4

limitless 2011
Bu filmde beyin kapasitesinin tamamını kullanan bir insanın başarısı anlatılmış. Beyninizi tam kapasite çalıştırmak ütopik ama insan küçük bir kısmını bile kullandığında harikalar yaratabilir ve yapabileceklerinizi göstermesi bakımından önemli bir film. Beyninize işlerlik kazandırmanın ve başarıyı yakalamış olmanın hazzını hissettiğinizde başarı için beyninizi aktifleştirmek adına daha çok çalışmak isteyebilirsiniz. Bir de bu filmde düzenle zekâ arasında anlamlı bir bağ da kurulmuş. Siz de hayatınızda düzene daha fazla yer verebilirsiniz ve böylece motivasyonunuzu yükseltirsiniz.

A Beautiful Mind – Akıl Oyunları -2001 – IMDb: 8,2

A Beautiful Mind
Bu film beynin insanı harekete geçirmek için oynadığı oyunları anlatıyor ama sanki bunu yaparken beyninize harekete geçmek için komut veriyor gibi. Bu filmi izlerken şizofren matematikçi John Nash gibi çok bilinmeyenli milyon problem çözme isteği doğuyor içinizde. Ve onun gibi her şeye rağmen kendini yenerek kendi alanında başarılı bir insan olmak istiyorsunuz. Başarma isteği iyi bir güdülenme aracıdır. Sonucu düşündüğünüzde ilk adımı atacak gücü kendinizde bulabilirsiniz.

The Pursuit of Happiness – Umudunu Kaybetme – 2006 – IMDb: 8,0

The Pursuit of Happiness
Bir babanın başarı hikâyesini özetleyen üç öğüt :’Sakın kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme, bir hayalin varsa onu koru, bir şeyi istiyorsan git ve al!’

Intouchables – Can Dostum – 2011 – IMDb: 8,6

Intouchables
Felçli bir adamla bakıcısının arasındaki dostluk öyküsünü anlatıyor. Doğal ve özgün bir başarının hikâyesidir. Başarımızın hikâyesi; bizden bir şeyler taşıyan, kendinden vererek ama kendi kalabildiğimiz özgün bir hikâyedir.

The Shawshank Redemption – Esaretin Bedeli -1994 – IMDb: 9,3

The Shawshank Redemption
Bu film çalışkanlığın ve sistemliliğin başarıdaki önemini hatırlatıyor. Bir hapishanede bir kütüphane kurmak hem emek hem sabır işidir. İnsan gerçekten isterse bir hapishanede yapabileceği şeyler hiç de sınırlı değil. Sınırlar bizim dışımızda değil içimizdedir. Filme göre sabır, emek ve zamanlama başarı için anahtar olmuş. Bu açıdan siz de hayatınızda sizi esir eden her faktörden bu öğretiyle kurtulabilir kendi başarı hikâyenizi oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *