Designated Survivor Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

ABD’nin en ünlü televizyon kanallarından biri olan ABC tarafından yapılan ve yayınlanan Designated Survivor, politik bir dizidir. Bir başka ünlü ABD dizisi True Blood’un yapımcıları tarafından yaratılan ve konu olarak House of Cards’a benzerliğiyle dikkat çeken dizide, efsanevi dizi 24’ün ünlü simaları da yer almaktadır. Henüz ilk sezonu yayınlanan ve 9 bölümden oluşan dizi; David Guggenheim tarafından yazılmış, Sean Callery ve Robert Lydecker tarafından da yönetilmiştir. Oyuncu kadrosunda Keifer Sutherland ve Natascha McElhone gibi ünlü isimleri de bulunduran dizinin bölümleri 45 dakika sürerken, çekimler ise Toronto’da yapılmaktadır.

Designated Survivior Dizisi Konusu:

Tom Kirkman, ABD bakanlar kuruluna bir hukuk görevlisi olarak girmiştir. Bir toplantı sırasında patlayan bomba ile aralarında ABD Başkanı ve Başkan Yardımcısı’nın da olduğu pek çok kişi hayatını kaybeder. ABD anayasası gereği ABD Başkanı ve yardımcısı görev alamayacak durumdayken kabinedeki en yaşlı üye Başkanlık görevini üstleneceğinden, hayatta kalanlar arasındaki en yaşlı kabine üyesi olan Kirkman başkanlık görevine gelmiştir. Bu noktadan sonra kendi Bakanlar Kurulu’nu kuracak ve belirli bir süreliğine ülkeyi yönetme görevini üstlenecektir. Fakat patlama olayı bir ilktir, ardından gelecek pek çok sorun ve problemle de Kirkman ve ekibi yüzleşecek, Kirkman’ın bu sürede alacağı kararlar hem ülkenin hem de kendisinin kaderini belirleyecektir. Kirkman aynı zamanda, baş etmesi gereken bir aile hayatına da sahiptir, tüm bu sarmalların birbirine karışması ise karar mekanizmasını bir hayli zorlayacaktır.

Designated Survivor Dizi Karakterleri:

Tom Kirkman:

ABD Bakanlar Kurulu’nda Kentsel Dönüşüm Bakanı olarak görev almaktayken bakanlar kuruluna yapılan saldırı sonucunda hayatta kalmayı başarmış ve kabinenin en yaşlı üyesi olarak ABD Başkanlığı’na getirilmiştir.

Alex Kirkman:

Tom Kirkman’ın eşidir ve eşinin ABD Başkanlığı makamına gelmesiyle birlikte First Lady unvanını kazanmıştır. İşçi sendikalarından birinin avukatı olmasıyla birlikte yeni hayatındaki rolleri çakışmaktadır. Aile hayatı ise daha karışık bir hal alacaktır.

Aaron Shore:

Eski ABD Başkanı’nın Beyaz Saray’daki görevlilerinden biri olan Shore, yeni ABD Başkanı Tom Kirkman’ın kabinesinde ise danışman olarak görev alacaktır. Yeni görevi için acemi olan Kirkman’a vereceği tavsiyeler ise ABD’nin gündemini belirleyecektir.

Designated Survivor Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi : 21 Eylül 2016
Bitiş Tarihi : Devam Ediyor
Ülke : ABD
Dil : İngilizce
Televizyon : ABC
Oyuncular : Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto
IMDb Puanı : 8,0
Süre : 45 Dakika

Designated Survivor Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *