Detroits İlaç Ne İşe Yarar?

0/5 Votes: 0
Report

Description

Detroits İlaç Ne İşe Yarar? – Her ilacın kullanım alanı farklı olduğu için, özellikle bir ilaç ismi ilk kez duyulduğunda ne işe yaradığı sorulabilmektedir. Detroits ilaç ne işe yarar içeriğinde bulunan deksketoprofen, Steroid Olmayan Anti-İnflamatuvar İlaçlar, yani NSAİİ şeklinde isimlendirilen ilaç grubundan ağrı kesicidir. İçeriğinde mevcut Tiyokolşikosid ise temel olarak kas gevşetici etkinlik bulundurmaktadır. Peki, Detroits İlaç Ne İşe Yarar?

Detroits İlaç Ne İşe Yarar?

Bu kapsamda Detroits ilaç Osteoartrit, Vertebral kolonun ağrılı sendromları, eklem dışı romatizma, travma ve ameliyat sonrası meydana gelen ağrının tedavisi, ağrılı kas kasılmalarının sepmtomatik tedavisinde yararlanılmaktadır.

Detroits İlaç Nedir?

Detroit ilaç görünüm olarak sarı renkli, yuvaklak bir yapıya sahiptir. Çentikli bikonveks film kaplı tabletler biçimindedir. Etkin maddeleri Deksketoprofen ve Tiyokolşikosid olup yardımcı maddeleri,

 • Laktoz Anhidrus DC (İnek Sütü Kaynaklı)
 • Opadry II 85G32297 Yellow [Talk, Titanyum Dioksit (E 171), Makrogol/ Polietilen Glikol 3350, Lesitin (Soya) (E 322), Sarı Demir Oksit (E 172 İii) Ve Siyah Demir Oksit (E 172 İ)]
 • Kroskarmelloz Sodyum
 • Magnezyum Stearat

Olarak görülmektedir. 14 film kaplı tablet PVC-PVDC Opak-Alüminyum folyo ambalajlarda piyasaya sağlanmaktadır.

Detroits İlaç Nasıl Kullanılır?

Detroit ilaç nasıl kullanılır? Her ilaç doktorun reçete ettiği şekilde kullanılmalı, bu kullanımın dışına çıkılmamalıdır. İlaç hamile ve emziren kadınların tarafından kullanılmamalıdır. Tedavi süresi doktorunuz tarafından belirtilecek olup buna dikkat edilerek alınmalıdır.

Prospektüs bilgsine göre tedavi süresi 5 ile 7 gün olmaktadır. Uygulama sadece ağızdan kullanım için olup bir bardak su ile, tok karna içilmektedir. Film kaplı olan tabletler çiğnenmemelidir. 18 yaş altındak çocukların kullanmaması gerekir. 65 yaş ve üzeri ise doktorun önerisi doğrultusunda alınmalıdır.

Böbrek ya da karaciğer yetmezliğiniz bulunuyorsa doktorun önerisi doğrultusunda alınmalıdır. Eğer Detroits ilaç alınması gerekenden fazla alınmışsa en kısa sürede doktorunuz ile görülmelidir.

Hangi Durumlarda Detroits İlaç Alınmamalı?

Eğer Detroits ilaç içerisinde mevcut olan herhangi bir maddeye karşı alerji durumu varsa bu ilacın kullanılmaması gerekir. Ayrıca Asetilsalisilik Asit ya da diğer steroid olmayan anti-inflamatuvar ilaçlara karşı alerjiniz varsa alınmamalıdır.

Ağrı kesici olarak yararlanılan NSAİİ kullanımına bağlı şekilde geçmişte mide yahut bağırsak kanaması ya da delinmesi olmuşsa, süregelen iltihaplı bağırsak hastalığınız varsa da aynı şekilde kullanılmamalıdır. İlacın prospektüs bilgisine göre tüm bunların dışında alınmaması gereken durumlar da mevcuttur. Ayrıca dikkatli kullanılması gereken durumlarda mevcuttur. Bu bakımdan bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması, reçeteyle hareket edilmesi gereklidir.

Detroits İlaç Ne İşe Yarar?
Detroits İlaç Ne İşe Yarar?

Detroits İlaç Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilacın yan etkisi olduğu için bunun ne olduğu sık sık sorulmaktadır. Detroits ilaç yan etkileri prospektüs bilgisine göre şu şekildedir:

 • Kaşıntı, deri ve mukoza üzerinde şişmeler
 • Çarpıntı
 • Yüksek kan basıncı
 • Düşük kan basıncı
 • Çok yavaş nefes alıp verme
 • Cilt, ağız, göz ve genital bölgelerde açık yaralar
 • Baygınlık ve bayılma
 • Nefes darlığı
 • Hava yollarının daralması sebebiyle nefessiz kalma
 • Gırtlak ödemi

Bunların yanı sıra Detroits ilaç yan etkileri arasında farklı durumlar da yer almaktadır. Bu bakımdan bilinçsiz şekilde kullanılmamalı, doktor reçetesi ile onun söylediği şekilde alınmalıdır. Eğer ilacı kullanırken bunlar ya da farklı bir yan etki gözlemlenirse en kısa sürede doktora gidilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *