Doctor Strange Filmi Konusu ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

2016 yılı özellikle çizgi roman sevenler için bir hayli verimli geçiyor. Sene bitmeden önce Marvel aleminin ünlü kahramanlarından Doctor Strange’de gösterime girecek filmler arasında yer alıyor. Ülkemizde 4 Kasım 2016’da vizyona girecek filmin yönetmenlik koltuğunda Scott Derrickson oturuyor. Fantastik öğelerin yanı sıra aksiyon türünü de bünyesinde barındıran film büyük bir merakla bekleniyor.

Doctor Strange Konusu:

doctor-strange-filmi
Stephen Strange, dünyanın en önemli beyin cerrahları arasında yer almaktadır. Strange, geçirdiği ağır bir trafik kazası sonucunda mesleki kariyerini bitirmek zorunda kalmıştır. Fiziksel ve mental açıdan tedavi olması gereken Doctor Strange bunu kabul etmemektedir. Kibirli yapısı nedeniyle tedavi olmayı reddeden Doctor sonunda bir seyahate çıkmaya karar verir.

doctor-strange-filmi-konusu

Doctor Strange çıktığı seyahatte Ancient One isminde ilginç biriyle karşılaşır. Ancient One sayesinde yepyeni bir karaktere bürünen Doctor Strange için yepyeni bir mistik dünyanın kapıları açılmıştır. Bu paralel dünyada macera dolaylı olaylar yaşayan Doctor Strange’in karakteri de değişmeye başlayacaktır. Oyuncu kadrosuyla dikkat çekmeyi başaran Doctor Strange filminde şu isimler kamera karşısına geçmiştir:

Doctor Strange Oyuncuları / Karakterler:

Doctor Strange (Benedict Cumberbatch):

doktor-strange
Ünlü İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch filmde Doctor Strange karakterine hayat verecek. Sherlock dizisindeki Sherlock Holmes rolüyle adeta gönüllere taht kuran başarılı oyuncu daha önce 12 Yıllık Esaret, The Imitation Game: Enigma, Kara Düzen gibi yapımlarda rol alan 40 yaşındaki oyuncu bu filmde de oyunculuğundan söz ettirecek gibi görünüyor.

The Ancient One (Tilda Swinton):

the-ancient-one
Filmde The Ancient One karakterine İngiliz oyuncu Tilda Swinton hayat veriyor. 55 yaşındaki tecrübeli oyuncu daha önce Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, Constantine, Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap, Snowpiercer gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Bu filmde de tecrübesiyle rolünün hakkını verecektir.

Baron Mordo (Chiwetel Ejiofor):

baron-mordo
Yapımda Baron Mordo rolüyle İngiliz oyuncu Chiwetel Ejiofor karşımıza çıkmaktadır. Daha önce özellikle 12 Yıllık Esaret filmindeki rolüyle dikkat çeken Ejiofor, Marslı, Kod 999, Gizemli Gerçek gibi geçtiğimiz aylara damga vuran yapımlarda rol almıştır. Ayrıca birçok önemli dizide de yer almıştır.

Christine Palmer (Rachel McAdams):

christine-palmer
Filmde Christine Palmer karakterine Kanadalı oyuncu Rachel McAdams hayat vermektedir. 37 yaşındaki oyuncu The Notebook, Sherlock Holmes filmleri gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Ayrıca son dönemlere damga vuran True Detective dizisinde de rol alan oyuncu son yıllarda aranılan isimler arasında yer almaktadır.

Kaecilius (Mads Mikkelsen):

kaecilius
Yapımda Kaecilius rolüyle Danimarkalı ünlü oyuncu Mads Mikkelsen karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Hannibal dizisindeki rolüyle dikkat çeken Mikkelsen, Adalet İçin, İntikam, Onur Savaşı gibi filmlerde de rol almıştır. Başarılı isim yine iyi bir oyunculuğa imza atacaktır.

Doctor Strange filminde ayrıca Scott Adkins, Benedict Wong, Amy Landecker, Michael Stuhlbarg gibi isimler de rol almıştır. Bu önemli yapımın gişede elde edeceği sonuç büyük bir merakla bekleniyor.

Doctor Strange Filmi Türkçe Fragmanı 1:

Doctor Strange Filmi Türkçe Fragmanı 2:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *