Dönerse Senindir Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Murat Boz’u romantik komedi filmlerde görmeye alıştığımız son yıllarla birlikte, yeni bir filmle yeniden seyircilerin karşısına çıktı. Yayınlanan fragmanından sonra herkes bu filmi çok merak etmiş ve özellikle bu üç oyuncunun nasıl bir performans sergilediği de çok konuşulmuştu. 23 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren Dönerse Senindir filminde Murat Boz’a baş rollerde İrem Sak ve Yasemin Allen eşlik ediyor. Güldüren ve ağlatan bir aşk filmi olarak çekilen bu yapım, Erol Özlevi yönetmenliği ile çekildi. TAFF Pictures yapımcılığı ile çekilen Dönerse Senindir filminin senaristliğini ise Gizem Elçi ve Oğulcan Türe üstlenmiştir. 3 farklı oyuncuyu bir araya getiren bu film, oldukça tanıdık simalardan oluşmakta ve geniş bir kadro ile dikkat çekmektedir. Filmin görüntü yönetmenliğini de Ömer Kılınç gerçekleştirmiştir.

Dönerse Senindir Konusu:

Filmde, yaşanan acı bir ayrılığın ardından gelen depresyon süreci ve giden sevgiliyi yeniden kazanmak için verilen mücadele komik bir dil ile anlatılmaktadır. Murat Boz’un hayat verdiği karakter olan Mehmet, hayatının aşkı olarak kabul ettiği ve çok bağlı olduğu Selin’den ayrıldıktan sonra, onu geri kazanabilmek için arkadaşı Defne ile birlikte planlara başlayacak. Birlikte atılacakları eğlenceli maceralar ve denemeler Selin’i geri getirecek mi diye beklerken, aslında aşkın ve sevginin anlamını Mehmet ve Defne yeniden bulacak. Bir erkek ve farklı karakterlerde olan iki kadının hayata bakış açısı, komik ve duygusal yönleri ile filmde veriliyor. Selin’in dileği gerçek olduktan sonra yapım şirketi onunla bir anlaşma imzalar. Fakat Selin ve Mehmet, bu süreçte Mehmet ne kadar kendisine destek olursa olsun ayrılıktan kaçamaz ve anlaşamazlar. Mehmet, ayrılığı kabul edemezken, Selin yeni hayatına kısa sürede adapte olacaktır. Hatta Selin’in yeni bir erkek arkadaşının olması Mehmet’i daha da zor bir yola soksa da, onu geri kazanmak için her yolu deneyecek ve Defne’den de sürekli yardım isteyecektir.


Defne karakteri Mehmet’e Selin’i geri kazanması için yardım etse de, aslında ideal ilişki ve ideal kadın profilini Mehmet’e yeniden sorgulatacaktır. İkili arasında yaşanacaklar ve Selin ile Defne arasında gidip gelecek olan Mehmet’in kararı merak edilmektedir. Bir yanda uzun bir ilişki ve bağlılıkları varken, ayrılık sürecinde Selin’i geri kazanmaya çalışırken aslında onun tanımadığı yönleri ile yüzleşecek ve doğru insanın kendisi için kim olduğunu da yeniden sorgulayacaktır.

Dönerse Senindir Filminin Ana Oyuncuları / Karakterleri:

Mehmet:


Murat Boz’un hayat vermiş olduğu karakter. Selin’in erkek arkadaşı ve mesleği fotoğrafçılık. Selin’e çok bağlı bir karakter. Evleneceklerine ve bu ilişkinin her zaman inanacağına devam ederken, ayrılık olayı ile tüm dünyası alt üst olacak.

Selin:


Mehmet’in sevgilisi olan Selin karakterini, Yasemin Allen canlandırıyor. Müzik işi ile uğraşıyor ve tüm hayali bir albüm çıkarmak ve bu mecrada yükselmek. Mehmet’le olan birlikteliğinde, Mehmet kadar ilişkiye bağlı değil ve kariyeri onun için çok daha önemli. Yaptığı demo bir şarkıyı yapım şirketine gönderdikten sonra, tüm beklediği ve hedefi şirketten gelecek olumlu bir haber olacaktır. Mehmet’in yapabileceği ise sadece destek vermektir.

Defne:


Mehmet ve Selin’in arkadaşı olan Defne karakterini ise İrem Sak canlandırıyor. Mehmet’in yaşadığı ayrılıktan sonra, Selin’i geri kazanabilmesi için ona bir kadın olarak taktikler verecek. Ancak zamanla ikisi için de durum çok farklı bir hal alacak.

Filmde Uraz Kaygılaroğlu, Serhat Özcan, Taha Sevinç ve Burak Sönmezışık gibi ünlü isimler de yer almaktadır.

Dönerse Senindir Filmi Detay:

Yıl:2016
Tür: Komedi, Romantik
Süre: 109 Dakika
Senaryo: Gizem Elçi ve Oğulcan Türe
Yönetmen: Erol Özlevi
Oyuncular: Murat Boz, İrem Sak, Yasemin Allen, Uraz Kaygılaroğlu, Burak Sevinç ve Serhat Özcan

Dönerse Senindir Sinema Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *