Dracula Konusu Ve Oyuncu Kadrosu

0/5 Votes: 0
Report

Description

Yeni bir Netflix Dizisi “Dracula”

Netflix platformunun ses getirecek projeleri arasında yer alan Dracula dizisi, yeni yılın en önemli dizileri arasında yer alıyor. 2020 yılının gelmesiyle ekranlarda yayınlanmaya başlayan Dracula dizisi, mini bir İngiltere yapımı olarak yayınlanıyor. İlk sezonu 3 bölüm halinde yayınlanırken önemli bir izleyici kitlesi yakalamıştır. İlk sezonunun bitmesinin ardından izleyiciler, yeni sezonu merakla beklemeye başlamıştır. Dram ve korku türlerinde yayınlanan dizinin yönetmenlik koltuğunda Steven Moffat ve Mark Gatiss oturmaktadır.

Henüz üç bölümü yayınlanan dizinin yapımcılığını Netflix ve BBC platformları ortak olarak üstlenmiştir. Başrolünde ve yan rollerde başarılı oyuncuların oynadığı dizinin ilgi çekici bir konusu bulunuyor. İngiltere yapımı diziler arasında şimdiden ilgi çekici bir dizi olacağını gösteren Dracula, vampir konulu diziler arasında yer alıyor. Daha önce bu isimle ve konuda yayınlanan diziler yeni bir versiyonu olan mini dizi, suç ve korku dolu sahneler ile ilgi çekiyor.

Dracula Dizisi Oyuncuları

2020 yılının iddialı dizileri arasında yer alan Dracula, ünlü oyuncuları ile dikkat çekiyor. Vampirlerin maceralarını anlatan dizi ünlü Dracula efsanesinden esinlenerek yapılmıştır. Dizinin başkarakterini Claes Bang canlandırmaktadır. Claes Bang, özellikle The Square filmi performansıyla sektördeki tanınırlığını arttırmıştır. Dracula rolünü canlandıran oyuncu, karakteri sahneye başarıyla yansıtmaktadır. Dizinin diğer bir önemli oyuncusu ise Soeur Agatha karakterini canlandıran Dolly Wells’tir.

Dizinin ilk sezonu 3 bölüm olarak yayınlandığı için birçok izleyici tarafından hemen izlenmiştir. Dizinin ilk bölümü 90 dakika olarak yayınlanan ve Canavarın Kuralları ismini alan bölümdür. İlk bölümünde heyecan ve aksiyon dolu sahneler yaşanmakta ve izleyiciler diziye hemen alışmaktadır. İlk bölümde Dracula, Rahibe ve Avukat arasındaki maceraları anlatan dizinin 2.bölümünün ismi ise Kanlı Gemi’dir. İlk bölümden ardından maceranın ve aksiyonun iyice arttığı bölümün süresi 88 dakikadır.

İlk sezonun son bölümü ise Karanlık Pusula isminde yayınlanmıştır. 91 dakika olarak yayınlanan dizinin en heyecanlı bölümü olarak gösteriliyor. İlginç bir ülkede maceralara başlayan Dracula, yeni düşmanlar ile karşılaşır. Dizinin son bölümünün beğenilmesinden sonra yeni sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında araştırmalar başlamıştır.

Dracula Dizisi Bilgileri

2020 yılının ilk dizileri arasında yer alan yeni yapım, kanlı ve korkulu dizileri seven izleyiciler için oldukça beğenilecek bir yapıdır. İlk sezonunun yayınlanması biten dizinin bölümleri ortalama olarak 90 dakikadır. Korku ve dram türlerinde yayınlanan mini dizinin yeni sezonu çekilmeye devam etmektedir. Dizinin yapımcılığını ise iki önemli platform olan Netflix ve BBC üstlenmektedir.

Fragman:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *