Dramaworld Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Asya kökenli dizileri sevenler için oldukça ilgi çekici bir yapım olarak başlayan Dramaworld, 16 Nisan 2016’da izleyicilere merhaba dedi. Dram ve komedi türünün birleşiminden oluşan bir Amerikan yapımı olması ile birlikte, Asya’da da Viki adlı görsel platform üzerinden yayınlanmaktadır. Bu nedenle çok fazla bilinmeyen bir dizi olarak hayatına başladığı söyleniyor.

Dizinin yönetmenliğini Chris Martin ve her zaman birlikte çalıştığı ortağı olan Josh Billig yürütmektedir. Çok bilinmeyen bir yapım olarak başlasa da, kısa sürede benimsenen bir dizi olmuş. Dramaworld konusu itibariyle ilk sezonundaki sürükleyici bölümleri sayesinde beklenildikten sonra, sürprizlerle dolu bir sezon finali yapmıştır. Yönetmen koltuğunda bulunan Chris Martin aynı zamanda dizinin senaristliğini de üstlenmiştir. 10 bölümlük bir ilk sezondan sonra Dramaworld 2. sezon için herkes haber beklerken, henüz bir gelişme gerçekleşmemiştir. Dizinin devam edip etmeyeceğine dair resmi bir açıklama gelmese de, sonundan dolayı birçok izleyici geleceğini düşünüyor. Dizinin baş rol oyuncuları arasında Liv Hewson, Sean Dulake, Justin Chon, Bae Noo-ri gibi ünlü isimler bulunuyor.

Dramaworld Konusu:

Dramaworld konusu içerisinde, genç bir kızın hayranlık beslediği büyülü bir dünyanın içerisindeki yolculuğu anlatılmaktadır. Konudan dolayı dram ve komedi kadar, fantastik öğeler de yer alıyor. Birçok Amerikalı gibi Claire de Kore dizilerinin büyük hayranıdır. Claire, öğrencilikten arta kalan zamanlarda babasının yanında bir sandviç dükkanında çalışmaktadır. En büyük hobisi ise vakit bulduğu her an Kore dizileri izlemektir. Babası bu hobisine karşı çıkmakta ve gerçek hayattan koptuğu için sürekli onu uyarmaktadır. Kore dünyası oldukça ilgisini çekmektedir. Bir gün hayatı tamamen sıradan bir şekilde gitmektedir ve akşam dükkanı kapattıktan sonra yine telefonundan en sevdiği Kore dizisi olan Taste of Love’ı açarak izlemeye başlar. Tam bu sırada telefonun ekranından mucizevi bir enerji ile bir anda Dramaworld’e ulaşır. Tüm Kore dizilerinin çıktığı yer olan Dramaworld ile hayatı tamamen değişiyor. Hayranı olduğu dizinin gerçekleştiğini ve kendisinin de içerisinde bulunduğunu fark eden Claire önce çok mutlu olsa da, büyük bir maceranın ortasına düştüğünü kısa sürede fark edecektir. Olaylar beklemediği şekilde gelişecek ve kendisini gittikçe buraya yabancı hissedecektir.

Dramaworld Dizisindeki Karakterler (Oyuncular)

Claire Duncan:

20 yaşında ve üniversite öğrencisi olan Claire, Kore dizilerine aşık bir gençtir. Kore’nin popüler dizilerini kaçırmayan genç kız bir gün kendisini bu dizilerin tam ortasında bulacaktır. Dizinin baş karakterlerinden birisi olan Claire’ye aynı zamanda Santa Clarita Diet dizisinden de anımsayacağınız Liv Hewson hayat vermektedir.

Joon Park:


Sean Dulake’nin hayat verdiği karakterdir. Taste of Love dizisinin baş rolündeki kişidir ve ülkesinde de çok popüler bir isimdir.

Seth Ko:


Dramaworld dizisi oyuncularındandır ve Claire ile yolları çok kesişecektir. Justin Chon canlandırmaktadır.

Seo Yeon:


Dramaworld dizisinde bir oyuncudur. Bae Noo-ri canlandırmaktadır.

Dramaworld Detay:

Yapım Yılı: 16 Nisan 2016
Tür: Komedi, dram
IMDb: 7,9
Yayınlandığı Kanal: Viki
Senarist: Josh Billig, Chris Martin
Süre: 10-20 dakika
Oyuncular: Liv Hewson, Sean Dulake, Justin Chon, Bae Noo-ri

Dramaworld Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *