Düşlerin Terzisi Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film tanıtımı ve öneri bölümümüzde Düşlerin Terzisi Filmi Konusu ve Yorumları hakkında olacak. 6 Kasım 2015 tarihinde ülkemizde vizyona giren film dram türünde bir yapım olarak değişik senaryosu, farklı karakterleri ve kurgusu ile izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Filmin yönetmeni Jocelyn Moorhouse yapmıştır.Film hakkında YORUM yapabilirsiniz.

Düşlerin Terzisi Filmi Konusu

Düşlerin Terzisi Konusu
Tilly Dunnage filmimizde ana karakter olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakteri ünlü oyuncu Kate Winslet canlandırmaktadır. Teddy Mcswiney karakterini canlandıran genç kızların sevgilisi Liam Hemsworth bir diğer ünlü oyuncudur. Filmde Sarah Snook, Judy Davis ve Kerry Fox gibi oyuncular yer almıştır.

Düşlerin Terzisi Yorumları (1) (1)
Filmimizin konusuna gelecek olursak, Tilly Dunnage çocukken başından geçen bir olay sonrasında köyden sürülmüştür. Köyün başkanının oğlunu öldürmek ile suçlanır ve köy halkı tarafından lanetli olarak etiketlenir. Tilly uzun yıllar sonra köyüne geri döner. Kendi annesinin bile tanımadığı karakterimiz, annesinden başlayarak bütün köy halkına kendisini kanıtlamaya ve onların beğenisini kazanmaya çalışır. Bu işleri de köydeki kadınlara harika elbiseler dikerek yapar.

Düşlerin Terzisi Afiş
Tilly köy halkıyla yavaş yavaş kaynaşmaya başladıkça eski dosyaları da açmaya başlar. Küçükken başından geçen olayı kendisini de tam hatırlamamaktadır ve katil olup olmadığını bulmaya çalışır. Bu sırada Teddy ile yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki çekim kuvvetlenerek aşka dönüşür.

Düşlerin Terzisi Filmi
Tilly yapmacıktan da olsa köy halkının beğenisini kazanabilecek mi? Teddy ile olan ilişkileri onun köye geliş amacına engel olacak mı? Son olarak insanlara değer vermeyen köy halkına ne olacak? Bunun gibi birçok sorunun cevabını bulmak için filmi izlemenizi öneririm. Filmin İMDB puanının 7.3 olduğunu hatırlatır, iyi seyirler dilerim.

Düşlerin Terzisi – The Dressmaker Fragmanı:

Teknik Detay:

Yönetmen: Jocelyn Moorhouse
Oyuncular: Kate Winslet, Hugo Weaving, Liam Hemsworth, Sarah Snook, Caroline Goodall
Yapımcı: Sue Maslin
Senaryo: Jocelyn Moorhouse
Yapım Yılı: 2001
Ülke: Avustralya
Tür: Dram
Orjinal İsim: The Dressmaker
IMDb Puanı: 7,3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *