En Sevilen Duygusal Filmler Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Film sitelerinde birçok duygusal film bulunmaktadır. Bunların içinden en iyi olanları sizler için derleyip duygusal filmler listesini hazırladık.Eğer hangi filmi izleyeceğinize karar veremiyorsanız bizim hazırladığımız listeye göz atmanızı tavsiye ederiz.Duygusal Filmler listemizdeki filmler IMDb puanlarına göre sıralanmıştır.

 

DUYGUSAL FİLMLER LİSTESİ

 

20. THE LAST SONG – SON ŞARKI – 2010 – 5.8

THE LAST SONG
Bu film, Nicholas Sparks’ın aynı isimli romanından uyarlanarak yapılan bir filmdir. Sorunlu bir ergenlik döneminden geçen bir kızın sahil kasabasında yaşadığı bir aşk anlatılmaktadır.

19. SWEET NOVEMBER – KASIMDA AŞK BAŞKADIR – 2001 – IMDb: 6.6

Sweet-November
Bu filmde de her ay başka bir aşk yaşayan Sara(Charlize Theron) ve işkolik Nelson’ın(Keanu Reeves) duygu dolu hikayesi anlatılıyor. Bu ikili, ehliyet sınavında tanışırlar ve zamanla birbirlerine aşık olurlar. Ancak hikayenin devamını öğrendiğinizde gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

18. P.S. I LOVE YOU – NOT: SENİ SEVİYORUM – 2007 – IMDb: 7.0

P.S. I LOVE YOU
Başrolde Hilary Swank ve Gerard Butler oynamaktadır. Bu filmde de eşini tümörden kaybeden bir kadının eşine olan aşkının ve yaşadığı acının izlerine tanıklık edeceksiniz.

17. THE SPECTACULAR NOW – ŞU AN MUHTEŞEM – 2013 – IMDb: 7.2

THE SPECTACULAR NOW
Bu filmde, öncelikle her şey bilindik sahnelerle başlar. Kız-erkek ilişkileri, partiler ve eğlenceler… Ancak daha sonra gelişen olaylarla sürpriz sahneler izleyenleri bekliyor.

16. REMEMBER ME – BENİ UNUTMA – 2010 – IMDb: 7.2

REMEMBER ME
Başrolda Robert Pattinson ve Emilie De Ravin’in rol aldığı bu filmde, tutku dolu bir aşk hikayesine tanıklık edeceksiniz.

15. A WALK TO REMEMBER – UZAKTAKİ ANILAR – 2002 – IMDb: 7.4

A-Walk-To-Remember
Zengin bir ailenin oğlu Landen Carter(Shane West), ceza alarak bir anda kendini bambaşka bir durumda bulur. Cezası bir tiyatro oyununa çevrilir ve bu oyunda tanıştığı kıza aşık olur. Bu kızın adı Jamie(Mandy Moore) ‘dir. Dramatik bir film sizleri bekliyor.

14. MY SISTER’S KEEPER – KIZ KARDEŞİMİN HİKAYESİ – 2009 – IMDb: 7.4

MY SISTER’S KEEPER
Kanser hastası olan bir kız ve perişan bir aile. Bu kızın bir de küçük kardeşi vardır. İlik sağlanması için dünyaya getirilen bu küçük kardeş, iliklerini vermemek için dava açmaktadır. Ailesinin tepkisi ile karşılaşan küçük kız, aslında ablasının son isteğini yerine getirmektedir.

13. MY LIFE WITHOUT ME – BENSİZ HAYATIM – 2003 – IMDb: 7.6

My-Life-Without-Me
Bu filmde klasik bir hikaye işlenmiş olsa da oldukça etkileyici bir yapıt olmuştur. Bu filmi izlerken doktorların insanların yaşamı için nasıl bir mücadele verdiğine tanıklık edeceksiniz.

12. LO IMPOSSIBLE – KIYAMET GÜNÜ – 2012 – IMDb: 7.6

LO IMPOSSIBLE
Kıyamet günü geldiğinde insanların yaşadıkları trajediyi konu alan bir film. Mutlaka izlenilmesi gereken bir yapıt.

11. THE READER – OKUYUCU – 2008 – IMDb: 7.6

THE READER
Okuma yazma bilmeyen bir kadına kitaplar okuyan bir genç ve aralarında geçen bir aşkın öyküsü anlatılmaktadır.

10. TITANIC – TİTANİK – 1997 – IMDb: 7.7

TITANIC
Duygusal filmlerden bahsederken Titanic filmini unutmak olmaz. Belki de çoğu insanın aklına ilk gelen film Titanic oluyordur. Şimdiye kadarki en iyi filmlerden birisi olan Titanic, vizyona girdiği zaman kısa sürede geniş yankı uyandırmıştır. James Cameron’un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu yine kendisine aittir. Başrolda ise Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet oynamaktadır. Eğer hala bu filmi izlemediyseniz hemen şimdi Jack ve Rose’un muhteşem aşk hikayesini izlemeye başlamalısınız.

9. THE KITE RUNNER – UÇURTMA AVCISI – 2007 – IMDb: 7.7

THE KITE RUNNER
Bu film, bir kitaptan uyarlanmıştır. Bu hikayede, kardeş gibi büyüyen iki çocuğun başına gelen dramatik olaylar anlatılmaktadır.

8. THE FAULT IN OUR STARS – AYNI YILDIZIN ALTINDA – 2014 – IMDb: 7.8

The-Fault-in-Our-Stars
Bu filmde, iki kanser hastası gencin yolları kesişir ve birbirlerine aşık olurlar. Başrolde başarılı genç oyuncular Ansel Elgort ve Shailene Woodley oynamaktadır.

7. 500 DAYS OF SUMMER – AŞKIN 500 GÜNÜ – 2009 – IMDb: 7.8

500-Days-Of-Summer
İki yakın arkadaş, zamanla sevgili olma yolunda ilerlerken, kızın bir ilişkiye başlamak istememesi oğlanı derinden etkiler. Oğlan, kıza çoktan aşık olmuştur ancak duyguları tek taraflıdır.

6. THE PURSUIT OF HAPPYNESS – UMUDUNU KAYBETME – 2006 – IMDb: 7.9

The Pursuit of Happiness
Ailesini ayakta tutmaya çalışan bir babanın mücadelesi anlatılan bu filmde, en çaresiz anlarda bile bir insanın umudunu yitirmemesinin önemi anlatılmaktadır.

5. THE NOTEBOOK – NOT DEFTERİ – 2004 – IMDb: 8.0

THE NOTEBOOK
Yaşlandıktan sonra hayatını unutan eşine, not defterine yazdıklarını sabırla okuyan ve hatırlaması için elinden geleni yapan aşık bir adamın ve büyük aşkın hikayesi anlatılmaktadır. Filmde sürekli olarak geçmiş hatırlanır ve gençliklerinde neler yaptıkları gösterilir. Kızın ailesi ilk başta oğlanı istemez ancak bu büyük aşka kimse engel olamaz.

4. BLACK – SİYAH – 2005 – IMDb: 8.3

BLACK
Bu film, bir Hint yapımıdır. Hindistan Uluslararası Film Festivali’nde gösterilmiştir. Bu filmdeki olaylar, Helen Keller’in yaşam öyküsünden esinlenerek hazırlanmıştır.

3. AMELIE – AMELIE – 2001 – IMDb: 8.5

AMELIE
Bu filmde, hastalığı yüzünden çocuklardan uzaklaştırılan ve tek başına yetiştirilen masum bir kızın hikayesi anlatılmaktadır.

2. THE GREEN MILE – YEŞİL YOL – 1999 – IMDb: 8.5

THE GREEN MILE
Bu film, bir hapishanede geçmektedir. Temiz kalpli bir adamın hikayesi anlatılmaktadır. Defalarca izlenilse de hala aynı etkiyi bırakmaktadır.

1. LEON : THE PROFESSIONAL – SEVGİNİN GÜCÜ – 1994 – IMDb: 8.6

LEON
Masum bir sevginin anlatıldığı bu filmi izlemediyseniz vakit kaybetmeden hemen izleyin. Leon ve Mathilda arasında geçen hikayeyi izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Mathilda’nın çürüyüp gittiği yaşamında, Leon onun umut ışığı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *