En İyi Dwayne Johnson Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dwayne Johnson Filmleri oldukça başarılıdır. ABD’li oyuncu, yapımcı ve profesyonel güreşçi olan 2 Mayıs 1972 doğumlu Dwayne Johnson filmleri isimli listeyi sizler için hazırladık. Öncelikle Dwayne Johnson Kimdir, Dwayne Johnson Biyografisi hakkında biraz bilgi verelim. Oyuncunun en önemli ve akılda kalan sinema filmi hiç şüphesiz ki 2002 yapımı Akrep Kral filmindeki Mathayus karakteridir.

Oyuncunun diğer isimleri de Flex Kavana, Rocky Maivia, The Rock, Pidlaoan Rock dir. Toplamda 5 adet ismi vardır. The Scorpion King yani Akrep Kral Filminden 5.500.000 $ gibi bir kazanç elde eden oyuncu Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu ile beraber serinin 6. ve 7. filmlerinde de rol aldı. Fazla uzatmadan oyuncu Dwayne Johnson’ın en iyi filmleri listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizlerde YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz. İyi Seyirler.

En İyi Dwayne Johnson Filmleri Listesi

Dwayne Johnson Filmleri, zaman zaman adrenalini en üst seviyeye çıkarırken; zaman zaman da duygusal anlar yaşatan yapımlardır. Listemizi inceleyerek, eşsiz yapımlara göz atabilirsiniz.

Doom – Imdb:5,2

En İyi Dwayne Johnson Filmleri
En İyi Dwayne Johnson Filmleri

2005 ABD yapımı Bilim kurgu, Aksiyon, Korku türlerini içinde barındıran ve Wesley Strick ile Dave Callaham’ın yazdığı bir filmdir. Filmin yönetmenliğini Andrzej Bartkowiak üstlenmektedir. Doom Oyuncular: Dwayne Johnson, Karl Urban, Rosamund Pike

Kıyamet Öyküleri – Imdb:5,5

Kıyamet Öyküleri

ABD, Almanya ortak yapımı filmin gerilim, komedi ve dram türündeki filmin yönetmeni Justin Timberlake dir. Kıyamet Öyküleri Oyuncuları: Dwayne Johnson, Seann William Scott, Sarah Michelle Gella, Mandy Moore, Justin Timberlake, Miranda Richardson, Wallace Shawn

Akıllı Ol- Imdb:6,5

Akıllı Ol

Başrollerinde Steve Carell, Anne Hathaway ve Dwayne Johnson gibi usta oyuncuların bulunduğu filmde Johnson Ajan 23 rolü ile karşımıza çıkmaktadır. Peter Segal’ın yönettiği ajan filmi Aksiyon, Komedi ve Macera türünde bir filmdir.
Akıllı Ol Oyuncuları: Steve Carell, Anne Hathaway, Dwayne Johnson, Alan Arkin, Terence Stamp, James Caan

Akrep Kral – Imdb:5,5

Akrep Kral

2002 ABD yapımı filmin başrollerinde Dwayne Johnson, Kelly Hu, Grant Heslov ve Michael Clarke Duncan gibi oyuncular yer almaktadır. Dwayne Johnson Mumya’nın Dönüşü filmindeki performansı neticesinde bu filmde başrolde rol almıştır. Akrep Kral’ın hikâyesinin anlatıldığı başarılı film oyuncu kadrosu, konusu ve görsel efektleri ile dikkat çekmektedir.
Akrep Kral Oyuncuları: Dwayne Johnson, Steven Brand, Michael Clarke , Kelly Hu, Bernard Hill, Grant Heslov, Ralf Moeller Peter Facinelli

The Rundown – Imdb:6,7

En İyi Dwayne Johnson Filmleri
En İyi Dwayne Johnson Filmleri

Macera ve Komedi türündeki filmin yönetmeni Peter Berg dır. 85,000,000 $ bütçe ile çekilen film 80,916,492 $ gelir getirerek zarar eden sinema filmleri listesine girmiştir. Filmin konusu; Bir yeraltı patronunun oğlu olan Travis, Amazon’a geldikten sonra kaybolur. Amacı ise paha biçilmez tarihi bir eseri bulabilmektir.

Bölgeye gelen bir diğer adam ise yeraltı patronu adına çalışmaktadır ve amacı Travis’i geri döndürmektir. İki adam her ne kadar düşman olmalarına ve hatta aynı kadını sevmelerine rağmen güçlerini birleştirirler. Amaçları aynı hazinenin peşinde olan bir adamı ve çalışmalarını durdurmaktır. Dwayne Johnson Filmleri arasında en başarılı olanlardan birisidir.
The Rundown Oyuncuları: Dwayne Johnson, Seann William Scott, Rosario Dawson, Christopher Walken, Ewen Bremner, Jon Griesi, William Lucking

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu – Imdb:7,3

Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu

Chris Morgan tarafından kaleme alınan ve yönetmen Justin Lin tarafından yönetilen serinin 5. filminin başrol oyuncuları Paul Walker ve Vin Diesel dir. Aksiyon türünde çekilen filmde Dwayne Johnson ise Luke Hobbs rolü ile karşımıza çıkmaktadır.
Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu Oyuncuları: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Sung Kang, Gal Gadot

Faster – Imdb:6,5

Faster

George Tillman Jr’ın yönettiği Dwayne Johnson ve Billy Bob Thornton’un ise başrollerini paylaştığı Aksiyon, Dram, Suç ağırlıklı güzel bir yapım olan Faster filminde oyuncu Johnson (James Cullen; Şoför) karakteri ile karşımıza çıkmaktadır.
Faster Oyuncuları: Dwayne Johnson, Billy Bob Thornton, Oliver Jackson-Cohen, Carla Gugino, Maggie Grace

Hızlı Ve Öfkeli 6 – Imdb:7,2

Dwayne Johnson Filmleri
Dwayne Johnson Filmleri

2013 ABD yapımı serinin 6. filminin yönetmeni Justin Lin dir. Aksiyon tarzı film 2013 tarihinde gösterime girmiş ve Dwayne Johnson bu filmde Luke Hobbs karakterine can vermiştir. Filmin oyuncu kadrosuda gayet zengindir.
Hızlı Ve Öfkeli 6 Oyuncuları: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris

Hızlı ve Öfkeli 7 – Imdb:7,6

Hızlı ve Öfkeli 7

Serinin 7. filmi olan Hızlı ve Öfkeli 7 filminin yönetmenliğini James Wan üstlenmiştir. 1.510.000.000 $ hâsılat elde eden Aksiyon türü filmi izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi öneririz. Dwayne Johnson Filmleri denilince akla ilk gelen yapımdır.
Hızlı ve Öfkeli 7 Oyuncuları: Paul Walker, Vin Diesel, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Kurt Russell

Mumya’nın Dönüşü – Imdb:6,3

Mumya'nın Dönüşü

Yönetmen Stephen Sommers’ın kaliteli bir oyuncu kadrosuyla çektiği 2001 yapımı Macera, Aksiyon ve Korku türlerini içinde bulunduran filmde Dwayne Johnson The Rock ismiyle filme dahil olmuştur. Dwayne Johnson filmleri arasında olan bu yapımda Akrep Kral rolü ile hafızalara kazınmıştır. Kesinlikle izlemediyseniz izlenebilecek filmler arasına giren film bizce Imdb den hakettiği puanı alamamıştır.
Mumya’nın Dönüşü Oyuncuları: Brendan Fraser, Rachel Weisz, Arnold Vosloo, John Hannah, Patricia Velásquez, The Rock

Bonus: Herkül: Özgürlük Savaşçısı – Imdb:6,1

Dwayne Johnson Filmleri
Dwayne Johnson Filmleri

Aksiyon, Macera ve Mitolojik öğeleri barındıran 2014 yapımı filmin yönetmenliğini Brett Ratner üstlenmiştir. Dwayne Johnson Filmleri arasında oldukça önemli yere sahiptir.
Herkül: Özgürlük Savaşçısı Oyuncuları: Dwayne Johnson, Rufus Sewell, Aksel Hennie

Kaynak 

2 comments on "En İyi Dwayne Johnson Filmleri"

  1. Sevim says:

    Bayılıyorum bu adama

  2. şenay says:

    Kız halimde Hızlı ve Öfkeli’nin bu kadar tutkunu olacağımı hiç düşünmemiştim :))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *