EDHO Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Başladığı günden beri sürekli konuşulan, ilgiyle takip edilen ve tüm Türkiye’nin gündemine oturan dizilerden bir tanesi olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, oyuncu kadrosuaçısından oldukça sağlam yapımlar arasında. Dizinin hem başrol oyuncuları hem de yan karakterleri profesyonellikleri ve dizinin hikayesini ekranlara gerçekçi bir biçimde taşımaları ile dikkat çekiyor. Dizi ilk başta bir mafya dizisinden ibaretmiş gibi görünse de aslında birkaç bölüm sonra felsefesinin yalnızca bu olmadığı fark ediliyor. Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener’in birlikte kaleme aldıkları fenomen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yönetmeniise Onur Tan’dır.  

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncu Listesi ve EDHO Karakterleri Analizi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi pek çok ünlü oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Mehmet Baş, İhsan Karademir gibi isimlerin yapımcı olarak yer aldığı dizi fenomen haline geldikçe Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları isimleri deizleyiciler tarafından merak ediliyor.  

Hızır Çakırbeyli Karakteri – Oktay Kaynarca

Hızır Çakırbeyli, Çakırbeyli ailesinin reisidir. Annesi ona Hızır şeklinde hitap etmektedir. Mafya aleminde de Hızır Reis olarak bilinir. Sevenleri ise ona Çakır şeklinde seslenir. Çakır’ın hayatı, çok sevdiği abisi Ömer, düşmanları tarafından öldürülünce değişir. Bu nedenle abisinin vasiyeti sayılan mühendis olma fikrini bir kenara bırakır ve onun intikamını almaya yemin eder. Bu nedenle elinden geleni ardına koymaz ve sırf bu intikam uğruna her şeye göğüs germektedir. İntikam sevdası uğruna cezaevine girse de bu isteğinden asla vazgeçmez. Sevdiklerine karşı cana yakın, esprili, vicdanlıdır. Fakat düşmanları onu görünce kaçacak delik arar.  

Hızır Çakırbeyli karakterini canlandıran Oktay Kaynarca, 1965 yılında Malatya’da doğmuştur. Anne ve babası Almanya’da çalışan ünlü oyuncu çocukluğunu Üsküdar’da anneannesinin yanında geçirmiştir. Lisede birkaç okul değiştiren ünlü oyuncu, Fiat fabrikasında elektrik işçisi olarak çalışmıştır. Bu esnada konservatuvar sınavlarına girmiştir. Duvarların Ötesi adlı tiyatro oyunuyla ilk kez oyunculuk deneyimine sahip olmuştur. Ünlü oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunudur. Üniversite okurken TRT’de birkaç yapımda rol almıştır. Ünlü ve başarılı oyuncu pek çok yapımda yer almış ve güçlü performanslar sergilemiştir. Kurtlar Vadisi dizisinde oynadığı Çakır karakteri onu bugünkü ününe kavuşturmuştur. Bunun yanı sıra Bir Kadının Anatomisi, Köstebek, Yedi Tepe İstanbul, Tek Celse, Bayanlar Baylar, Esir Şehrin İnsanları, Avrupa Yakası, Kalbin Zamanı, Adanalı, Nuri gibi pek çok projede yer almıştır.  

Instagram: https://www.instagram.com/oktaykaynarca/?hl=tr 

Ünal Kaplan Karakteri – Tarık Ünlüoğlu

Ünal Kaplan, yeraltı dünyasının lideridir. Ünal Kaplan’ın tehdit olarak gördüğü herkes, çok uzun süre geçmeden hayata veda etmek zorunda kalır. Tüm bu saltanatını sürdürürken Hızır Çakırbeyli’nin gücü ve zekası ile tanışır. Hızır Çakırbeyli onun yerini rahatlıkla alabilecek bir karaktere sahiptir. Bu nedenle artık onu kendisine en büyük düşman olarak beller. Bir an önce Hızır’ı yok etmesi gerekmektedir. Sevdiği kişiler dahil olmak üzere kimseye merhamet etmez. Vicdanlı bir yapısı yoktur. Kızı, onun hayattaki tek zaafıdır. 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünlü Kaplan karakterini canladıran Tarık Ünlüoğlu, 1957 yılında İzmir’de doğmuştur. Liseyi İzmir’de Namık Kemal Lisesi’nde okumuştur. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda bir yıl opera okumuştur. Daha sonra ise tiyatro bölümüne geçmiş ve buradan mezun olmuştur. Yirmi yıldan fazla Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. O günden bu yana pek çok dizi ve filmde yer almış ve başarılı performanslar sergilemiştir. Kara Bela, Bana Masal Anlatma, Eyvah Eyvah 3, Berlin Kaplanı Cemal, Aşkın İkinci Yarısı, Kabadayı, Umut Adası gibi pek çok projede bulunmuştur. Bugün Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz başrol oyuncuları arasında yer almaktadır. 

Tarık Ünlüoğlu’nun resmi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.  

Alpaslan Çakırbeyli  Karakteri – Yunus Emre Yıldırımer

Alpaslan Çakıreyli, Hızır’ın abisidir. Ömer’den aileye miras kalmıştır. Yüksek zekası, iyi niyeti, vicdanı ve merhameti sayesinde Çakırbeyli ailesinin yüz akıdır. Sözüne herkes tarafından itimat gösterilir. 

Alpaslan Çakırbeyli karakterine can veren ünlü oyuncu Yunus Emre Yıldırımer, 1982 yılında Siirt’te doğmuştur. İlkokul ve lise eğitimini Diyarbakır’da almıştır. Üniversite’yi ise Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünde okumuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra pek çok yapımda rol almıştır. Elif’in Günlüğü, Bir Göçmen Kuştu, Sardunya Sokağı, Hatırla Sevgili, Güz Gülleri, İnsan Aldandı, Fatih- Harbiye, Küçük Gelin, Söz gibi ünlü projelerde yer almış ve başarılı performansları ile izleyiciye kendisini sevdirmiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/yunusluemre/?hl=tr

İlyas Çakırbeyli Karakteri – Ozan Akbaba

İlyas Çakırbeyli, Hızır Çakırbeyli’nin kardeşidir. Çok sinirli bir yapısı vardır. Çoğu zaman öfke kontrolünü sağlayamaz ve sinirlendiğinde gözü dönmüş bir şekilde her yere, herkese saldırabilir. En büyük hayali Ünal Kaplan’ın yerine geçerek yeraltı dünyasının lideri olmaktır. Bu hayali için de ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. İpi çekilmiş bomba gibi oradan oraya saldırmakta ve gözü kimseyi görmemektedir. 

İlyas Çakırbeyli karakterine hayat veren Ozan Akbaba, 1982 yılında Kars’ta doğmuştur. 2005 yılında çekilen Kırık Kanatlar adlı yapımla oyunculuk hayatına adım atmış ve izleyici ile tanışmıştır. Seslendirmelerde ve kısa filmlerde rol almıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümü mezunudur. Ozan Akbaba pek çok reklam filminde de yer almıştır. Ayrıca dizi ve film müzikleri yapan başarılı oyuncu, birçok dizi ve film projesine dahil olmuştur. Serçe Sarayı, Abluka, Mutlak Adalat, Krallar Kulübü, Kadir ve Kardeşleri,  Ark Sokaklar, Kavak Yelleri gibi projelerde bulunmuş ve başarılı performanslarıyla göz doldurmuştur. 

Instagram: https://www.instagram.com/ozanakbaba/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/ozanakbaba

Hayriye Çakırbeyli Karakteri – Sabina Toziya

Hayriye Çakırbeyli, Hızır Çakırbeyli’nin annesidir. Eşinin ölümü ile birlikte Çakırbeyli ailesini ayakta tutmak onun görevi olmuştur. Güçlü, otoriter ve geleneklerine bağlı bir Karadeniz kadınıdır. Ailenin mihenk taşı olduğu için sözü herkes tarafından çok önem taşımaktadır. Kimse onu üzmek ya da onunla kötü olmak istemez. 

Hayriye Çakırbeyli karakterine hayat veren başarılı oyuncu Sabina Toziya, 1946 yılında Üsküp’te doğmuştur. Genelde Makedonya ve Yugoslavya’da oyunculuk yapan başarılı sanatçı Türkiye’de ilk kez Muhteşem Yüzyıl dizisinde performans göstermiştir. Afife Hatun karakterini çok başarılı şekilde oynayan sanatçı, kendisini izleyicilere sevdirmiştir. Öyle Olsun, Annemin Yarası gibi sinema filmlerinde de kamera karşısına geçmiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/sabinatozija/?hl=tr

Fahri Karakteri – Kenan Çoban

Fahri, yanında olduğu kişiye karşı çok dürüst, sadık, merhametlidir. Dışarıdan bakan insanlar onu bambaşka birisi gibi tanımlasa da aslında içini öğrendiklerinde böyle olmadığını anlarlar. Daha önce karıştığı birkaç olay yüzünden cezaevine girip çıkmıştır. İnsanları çok iyi gözlemleyebilme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle de Fahri’ye pek çok kişi fikir danışır. 

Fahri karakterine can veren başarılı oyuncu Kenan Çoban, 1975 yılında Elazığ’da doğmuştur. Liseyi Elazığ Ticaret ve Meslek Lisesi’nde okumuştur. Ankara, Antalya, İstanbul gibi şehirlerde çok çeşitli işler yapmıştır. Kurtlar Vadisi dizisinde uzun yıllar boyunca canlandırdığı Abdülhey karakteri ile ünlenmiş ve kendisini izleyicilere sevdirerek dizi sektöründeki yerini sağlamlaştırmıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/kenancobanofficial/

Şahin Ağa Karakteri – Turgay Tanülkü

Şahin Ağa, yeraltı dünyasının başarılı adamlarından bir tanesidir. Ömrünün yarısından fazlasını cezaevinde geçirmiştir. Cezaevinde geçirdiği uzun yıllar nedeniyle dışarıdaki hayata alışmakta zorlanmaktadır. Etrafındaki herkes tarafından sevilir ve sayılır. Ne kadar hapse girse de yeraltı dünyasındaki sözü ve otoritesi hiçbir zaman sarsılmamıştır. Adaletli karakteri sayesinde sözü emir yerine geçmektedir. 

Şahin Ağa karakterini Turgay Tanülkü canlandırmaktadır. Ünlü oyuncu 1953 yılında Uşak’ta doğmuştur. 70’li yıllarda Sinop’ta 7 yıl kadar cezaevinde kalmıştır. Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunudur. Sevgili Düşmanım, Dur Yolcu, Kırmızı Işık, Bir Varmış Bir Yokmuş, Duvar, Fikrimin İnce Gülü, Yalan Dünya, Kuzey Rüzgarı, Acı Hayat gibi pek çok projede rol almış ve başarılı performanslarıyla ünlenmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/turgaytanulku/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/TANULKUTurgay

Hurşit Dere Karakteri – Haydar Şişman

Hurşit Dere, Çakırbeyli ailesine babalarından miras kalmıştır. 50 yaşındadır. Yaşının verdiği olgunluğu da sonuna kadar göstermektedir. Hayriye Çakırbeyli’nin köy hayatındaki gözü, kulağı olmuştur. Çakırbeyli konağına ve fertlerine çok sadık bir karakterdir. Onlara ihanet etmeyi bir gün bile aklından geçirmemiştir. Aksi, sert, inatçı, merhametli yapısı sayesinde etrafındakiler tarafından çok sevilir. 

Hurşit Dere karakterini canlandıran Haydar Şişman, 1966 yılında Trabzon’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında çekilen Kalandar Soğuğu adlı film ile ilk kez oyunculuk hayatı ile tanışmıştır. Daha sonrasında Yol Kenarı adlı yapımda rol almıştır. Kalandar Soğuğu adlı filmdeki başarılı performansı ile 52. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü alarak başarısını tescillemiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/haydarsisman/?hl=tr

Hızır Ali Çakırbeyli Karakteri – Yalçın Hafızoğlu

Hızır Ali Çakırbeyli, Hızır Çakırbeyli ile Ceylan’ın oğullarıdır. Ceylan tarafından yurt dışında yıllarca saklanmıştır. Hızır Ali, babasız büyüyen çoğu çocuk gibi hırçın ve asidir. Patavatsızlık derecesinde dürüsttür. Bu huyu kimi zaman başına dertler açsa da genel olarak çevresinde bulunanlar tarafından sevilmektedir. Çakırbeyli ailesinden uzakta büyüdüğü halde onlara hiçbir zaman kırgınlık beslememiştir.  

Hızır Ali Çakırbeyli karakterine hayat veren Yalçın Hafızoğlu, 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunudur. Profesyonel kişilerden bateri eğitimi de alan Yalçın Hafızoğlu, müzikle de yakından ilgilenmektedir. 

Instagram: https://www.instagram.com/yalcinhafizoglu/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/yalcinhafizoglu

Nazlı Karakteri – Müjde Uzman

Nazlı, Hızır Çakırbeyli’nin gizli sevgilisidir. Hızır’a gerçekten aşıktır. Onun yeraltı dünyasına ait olmasından son derece rahatsızdır. Onu bu hayattan çekip çıkarmaya çalışsa da biraz zaman geçince bunun ne yazık ki mümkün olmadığını anlayacaktır. 

Nazlı karakterine can veren Müjde Uzman, 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk hayatından önce pazarlama müdürü, müzik yazarlığı, modellik yapmıştır. Son zamanların popüler oyuncularından birisi olan Uzman, 2008 yılında çekilen Paramparça Aşklar dizisi ile oyunculuk hayatına adım atmıştır. Bu dizideki başarılı performansı ile dikkat çeken Müjde Uzman, daha sonra da yine dizi ve filmlerde roller almıştır. Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Kapalı Çarşı, Aşk Bir Hayal gibi projelerde yer almış ve güçlü performanslar sergilemiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/mujdeuzman/

Twitter: https://twitter.com/mujdeuzman

Servet Karakteri – Tuna Orhan

Servet, Çakırbeyli ailesinin son kozudur. Hızır’ın yeraltı dünyasında adını duyurması için Servet’e ihtiyacı vardır. 

Servet karakterine can veren Tuna Orhan, 1966 yılında Almanya’da doğmuştur. Mustafa ve Ahmet Uğurlu’nun dayısıdır. Lise eğitimini İstanbul Bahçelievler Lisesi’nde tamamlayan ünlü oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümü mezunudur. 1993 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. Oyunculuk hayatı boyunca pek çok dizi ve filmde yer almıştır. Göktaşı, Hep Yek 2, Çalgı Çengi İkimiz, Can Tertip, Sil Baştan, Yüksek Giriş, Yalan Dünya, Memleket Meselesi, Seni Bana Yazmışlar, Hokkabaz, Yarım Elma, Tatlı Hayat gibi birçok projede yer almış ve başarılı performanslar sergilemiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/tunatunaorhan/

Civciv Karakteri – Sinan Demirer

Civciv, Ayşen’in eşidir. 40’lı yaşlarındadır. Eşine büyük bir sevgi beslemektedir. Hızır Çakırbeyli’nin evdeki sağ koludur. Ailedeki erkeklerin en sakini, en vicdanlısıdır. Fakat sevdiklerine zarar geldiği anda gözü döner ve kimseyi görmez. 

Civciv karakterini canlandıran Sinan Demirer, 1972 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Eskişehir Şehir Tiyatrosu’nda uzun yıllar görev yapmıştır. 2014 yılında çekilen Reaksiyon dizisi ile kendisini seyirciye tanıtmış ve yine aynı dizi ile ünlenmeyi başarmıştır. Bozkır, Eski Hikaye, Yük gibi projelerde başarılı performanslar göstermiştir. 

Sinan Demirer’in resmi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. 

Selim Karakteri – Bahattin Doğan

Selim, mafya örgütünün başarılı üyelerindendir. 50’li yaşlarındadır. Yeraltı dünyasına Hızır Çakırbeyli’nin kendisine tanıdığı imkanlar doğrultusunda girmiştir. Hızır’la olan dostlukları çok eski zamanlara dayanmaktadır. Kardeşi Mahmut çok hırslı bir adamdır. Mahmut’un bu hırsı ne yazık ki Selim’in de kaybolmasına neden olacaktır. 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Selim kimdirdiye merak edenler için, Selim karakterini canlandıran Mirza Bahattin Doğan, 1969 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Zeybek Ateşi, Çekirdek Aile, Melekler Adası, Hırçın Kız, Pars, Pusat, Kukuriku Kadın Krallığı, Mehmetçik Kut’ül Amare gibi pek çok yapımda başarıyla rol oynamıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/mirza_bahattin_dogan/?hl=tr

Enişte Karakteri – Hakan Karsak 

Enişte, Çakırbeyli ailesinin eniştesi ve ailenin en eğlenceli üyesidir. Komik ve sadıktır. Merhametli, vicdanlıdır. Yeraltı işlerini ailenin diğer üyeleri kadar önemsemez. Ailenin diğer üyelerine göre kendi halinde bir dünyası vardır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Enişte karakterine hayat veren Hakan Karsak, 1975 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde inşaat eğitimi almıştır. Daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olmuştur. Ay Lav Yu adlı film ile oyunculuk hayatına adım atmıştır. Bu filmle birlikte ünlenen başarılı oyuncu, burada sergilediği başarılı performansı sayesinde pek çok yapıma dahil olmuştur. Ulan İstanbul, Silsile, Sarmaşık, Neden Tarkovski Olamıyorum?, Muska, Kuzu, Kumun Tadı, Deniz Seviyesi, Benim Adım Gültepe, Yangın Var, Firar gibi dizilerde başarılı performansıyla göz doldurmuştur. 

Instagram: https://www.instagram.com/hakankarsak/?hl=tr

Vehbi Karakteri – Yüksel Arıcı

Vehbi, Hızır Çakırbeyli’nin en güvendiği adamlarından bir tanesidir. Çok uzun yıllardır Çakır’ın yanında çalışmakta ve ona hizmet etmektedir. Ailedeki erkeklerin ani çıkışlarını bastırarak onları sakinleştirmeye çalışmaktadır. Hayatı boyunca hiç evlenmemiş olan Vehbi, hayatını Çakır’a ve ailesine hizmet etmeye adamıştır. 

Vehbi karakterini başarılı şekilde canlandıran Yüksel Arıcı, 1963 yılında Adana’da doğmuştur. Lise eğitimini Adana Erkek Lisesi’nde tamamlayan usta sanatçı Hep Yek, Karayel Poyraz, Uçurum, Kurt Kanunu, Ay Büyürken Uyuyamam, New York’ta Beş Minare, Yüreğine Sor, Kanımdaki Barut, Sürgün Hayatlar, Mülteci, Kilit, Çinliler geliyor, Sıla, Güz Yangını, Patroniçe, Kurtlar Vadisi, Öyle Bir Sevda Gibi pek çok projede güçlü performanslar sergilemiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/yukselariciofficial/?hl=tr 

Lütfiye Karakteri – Yasemin Sakallıoğlu

Lütfiye, Çakırbeyli konağında yardımcı olarak çalışmaktadır. 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz hizmetçi rolünde olan Lütfiye’nin gerçek adı Yasemin Sakallıoğlu’dur. 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Sosyal medya hesabından paylaştığı taklitlerle ünlü olmuş ve dönemin gözde isimlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bir röportajında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kadrosu ile çalışmaktan çok keyif aldığını dile getiren Yasemin Sakallıoğlu senaryo gereği diziden ayrılmış ve ardından Jet Sosyete dizisinin kadrosuna dahil olmuştur. 

Instagram: https://www.instagram.com/yasemoz88/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/yasemoz88

Avukat Özgür Karakteri – Nihan Taşyürek

Avukat Özgür, Hızır Çakırbeyli ve eşi (Meryem Çakırbeyli) ayrılacağı zaman, Meryem’in mafyadan korkmayan bir avukat araması sonucu diziye dahil olmuştur. Gözü korkmayan, adaletten başka hiçbir şeye inanmayan bir karakter yapısına sahiptir.  

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde avukat rolünü canlandıran Nihan Taşyürek, 1987 yılında doğmuştur. 2002 yılında çekilen Unutma Beni adlı diziyle oyunculuk hayatına adım atmıştır. Yaşamak Güzel Şey filminde de kamera karşısına geçen güzel oyuncu, yer aldığı projelerde güçlü performanslar sergilemiştir. Nihan Taşyürek EDHO oyuncu kadrosu açısından diziyi çok beğendiğini söylemiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/nihan_tasyurek/?hl=tr

Esra Karakteri – Sevcan Yaşar

İlyas’ın çocuğunu aldırdığı için boşanmışlardır. Bir süre annesinin yanına giden Esra, daha sonra İlyas’ı almak için tekrar geri gelmiştir. Fakat bu sefer Ömür Façalı ile aralarında bir rekabet başlamıştır. 

Esra karakterini canlandıran Sevcan Yaşar, 1990 yılında İzmir’de doğmuştur. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümü mezunudur. Halen Yeditepe Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimini sürdürmektedir. Miss Model of Turkey yarışmasında birincilik kazanmıştır. İyi ki Çocuk, Erkenci Kuş, Aramızda Kalmasın, Böyle Bitmesin gibi yapımlarda yer almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/svcnysr/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/sevcan_yasar

Serpil Karakteri – Demet İyigün

Özlem’in annesi Serpil, Mesut sayesinde Çakırbeyli ailesinin yanına yerleşmiştir. Bu sayede Mesut’un konakta olup bitenlerden haberi olacaktır.

Serpil karakterini canlandıran Demet İyigün, 1973 yılında Ankara’da doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Eylül, Yağmurdan Sonra, Kasaba, Hayat Mucizelere Gebe, Her Sevda Bir Veda gibi projelerde yer almış ve başarılı performanslar sergilemiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/demetiyigun/?hl=tr

Zeki Karakteri – Koray Şahinbaş

Zeki, kardeşlerini toprağa vermiş öfkeli bir adamdır. Bombaları ile mafya camiasının tanınan isimlerindendir. Zeki’nin tek amacı mafya liderlerinin olduğu masada yer alabilmektir.

Zeki karakterini canlandıran Koray Şahinbaş, 1972 yılında doğmuştur. Dila Hanım adlı diziyle birlikte oyunculuk hayatına başlamış ve kendisinden söz ettirmeyi başarmıştır. Savaşçı, Diriliş Ertuğrul gibi projelere de dahil olmuş, sergilediği başarılı performanslar ile aldığı övgülerin ardından Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olmuşturç

Instagram: https://www.instagram.com/koraysahinbas/

Mine Karakteri – Gözde Okur

Mine, Hayriye Anne tarafından konağa hizmet etmesi için işe alınmıştır. Mine, konaktaki tüm işlerden sorumludur. 

Mine karakterini canlandıran Gözde Okur, 1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunudur. En Son Babalar Duyar, Zengin Kız Fakir Oğlan, Benim Annem Bir Melek, Tatlı Bela Fadime, Derdest gibi projelerde güçlü performanslar sergilemiştir. 

Instagram: https://www.instagram.com/gozdeokur1/?hl=tr

Ömür Façalı Karakteri – Ceren Benderlioğlu

Ömür Façalı, Façalı ailesinin kız kardeşleridir. İlyas ile olan ilişkileri mafya dünyasında pek hoş karşılanmaz. Özellikle abisi bu yakınlaşmanın karşısındadır.

Ömür Façalı karakterini canlandıran Ceren Benderlioğlu, 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Trakya Üniversitesi Radyo Televizyon bölümü mezunudur. Emir Benderlioğlu ile evli olan güzel sanatçının Nur isminde bir de kızı vardır. Ekmek Teknesi, Savcının Karısı, Kırık Kanatlar, Kertenkele gibi ünlü yapımlarda rol almıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/cerenbenderlioglu/?hl=tr  

Twitter: https://twitter.com/Cerenbenderli

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bir mafya dizisi olduğundan EDHO oyuncularının birçoğu senaryo gereği hayatını kaybederek diziden ayrılmak durumunda kalıyor. Bu nedenle de Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz cast yapısında sık sık değişiklikler meydana geliyor. Yapılan sezon sonu röportajlarında oyuncular, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin dikkatli şekilde değerlendirilmesi gereken bir proje olduğunu söylüyor. Her biri bu dizide yer alırken pek çok şey öğrendiklerini, birlikte çalıştıkları takım arkadaşları ile birlikte yepyeni dünyalara yelken açtıklarını ifade ediyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon oyuncuları ise henüz yapımcılar tarafından belirlenmiş değil. Yapım ekibi görüşmelerin sürdüğünü ve uygun adayların değerlendirildiğini belirtiyor. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *