Edward Norton Filmleri Listesi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Başarılı oyunculuğu ve her rol aldığı filmi en iyi listelerine çıkarması ile bilinen Edward Norton, bugüne kadar mutlaka izlenmesi gereken filmlerin içerisinde sıklıkla rol almıştır. Özellikle bol bol düşünmeye iten, içerisinde her duyguyu fazlasıyla barındıran Edward Norton filmleri listesini sizler için hazırladık. Listedeki Edward Norton filmleri arasında izlemediklerinizi mutlaka tamamlamanızı öneriyoruz. Rol aldığı her film içerisinde baş rol için kendisine çok büyük oyuncular eşlik etmiştir. Herkesin büyük bir beğeni ile izlediği Edward Norton filmleri içerisinde dramdan maceraya, gerilimden aksiyona kadar tüm duygular işlenmiştir. Her filmi ile seyirciyi birçok konuda derinlemesine düşünmeye itmiş ve üstün oyunculuk performansı ile akıllara birçok sahneyi adeta kazımayı başarmıştır. İşte Edward Norton oyunculuğu ile çekilmiş o filmler;

Edward Norton Filmleri

 

15. Stone – Şantaj – 2010 – IMDb: 5,4

Emekliliğine çok az kalmış olan şartlı tahliye memuru Jack, son bir görev alır. İçeride akrabalarını öldürmekle suçlanan bir adam olan Gerald’ın dosyasını yeniden inceler ve suçsuz olduğuna ikna olması için Gerald’ın ikna etmesi gerekmektedir. İkili arasında olaylar bundan sonra başlar.

14. Pride and Glory – Zafer ve Gurur – 2008 – IMDb: 6,7


Dört adet New York polisi öldürülür ve teşkilat bu işin peşine düşer. İçerisinde abisi ve babası olduğu için görevi kabul eden Ray, olayların üstüne gittikçe ailesinin suçlu olduğunu öğrenecek ve teşkilatla aile arasında bir karar vermesi gerekecektir.

13. The Incredible Hulk – 2008 – IMDb: 6,8


Bilim adamı olan Bruca Banner, bir tür deney çalışması ile içerisinde gizli kalmış öfke gücünü dışarı çıkarmaya çalışır ve Hulk’a dönüşür. Bu hali ile yaşayabilmek için hayatından ve sevdiği kadından uzaklaşmak zorunda kalırken, kendisini yok etmeye çalışan kötü güçlere karşı da savaş açacaktır.

12. The Italian Job – İtalyan İşi – 2003 – IMDb: 7,0


Lider bir hırsız olarak çalışan John Bridger, kızına söz verse de bu işlerden uzaklaşamaz. Aslında bir kasa uzmanı olan kızı Stella, kendisine çok iyi şekilde yardım edebilecek olsa da asla hırsızlığa bulaşmaz. John kendisine yeni bir ekip kurarak son kez büyük bir hırsızlığın peşine düşecektir.

11. Red Dragon – Kızıl Ejder – 2002 – IMDb: 7,2


FBI’dan erkenden emekli olan Will, yeni bir görev için son kez çağrılır. Önce bu görevi istemese de, fotoğraflardan sonra kabul eder. Katil her öldürdüğü kişide bir diş izi bırakmaktadır. Katilin bir kadın olduğu bilgisine de ulaştıktan sonra, kendi yakalamış olduğu en büyük düşmanı ve hala içeride olan Dr. Hannibal Lecter’den yardım ister.

10. Kingdom of Heaven – Cennetin Krallığı – 2005 – IMDb: 7,2


Hıristiyan dünyası ile İslam dünyası arasında geçen ve 200 seneyi kapsayan Haçlı Seferleri’nin anlatıldığı bir filmdir. Genç Fransız bir köylü, bir şövalye olacak ve kaderi tamamen değişecektir.

9. The People vs Larry Flynt – Larry Flynt: Skandalın İsmi – 1996 – IMDb: 7,3


Pornografik bir dergi ile tüm ülkede uygunsuz işlerin başında olan Larry, gittikçe daha da kötü işlere bulaşacaktır. Onunla mücadele edecek olan avukat (Edward Norton), tamamen bitmesi ve bu derginin kapanması için her şeyi deneyecektir.

8. Frida – 2002 – IMDb: 7,4


Meksikalı ressam olan Frida Kahlo’nun hayatını anlatan, biyografik bir film özelliği taşıyan bu yapımda, Frida’nın eşi ile yaşadıkları, kendi hayatında olanlar ve duygusal parçalanmaları anlatılmaktadır.

7. The Painted Veil – Duvak – 2006 – IMDb: 7,5


Üst sınıflardan birisi olan Kitty ile alt sınıflara ait olan Walter, yanlış nedenlerden dolayı evlenmiştir. Bir gün Walter, eşi Kitty’nin kendisini aldattığını öğrenir ve intikam almaya karar verir. Çin’de bulaşıcı ve ölümcül bir hastalığı inceleme görevi alır ve eşini de yanında götürür.

6. The Illusionist – Sihirbaz – 2006 – IMDb: 7,6


Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisengeim, bir aristokrat kızı olan Sophia’ya aşık olur ancak kavuşmalarına izin verilmez. Bunun üzerine ülkeyi terk eden Eisengeim, 15 sene sonra ünlü bir sihirbaz olarak geri döndüğünde, Sophia’nın çok varlıklı bir erkek ile nişanlandığını öğrenir. Aşkı için yeniden savaşmaya karar verir.

5. Primal Fear – İlk Korku – 1996 – IMDb: 7,7


Kilisede görevli olarak çalışan Aaron, kilise rahibini öldürmekle suçlanır. Onun masum halini gören ve suçsuz olduğuna inanan avukat Martin onu savunmayı kabul etse de, zamanla Aaron’un kişilik bozukluğu sorunu yaşadığını öğrenecek ve olaylar tamamen değişecektir.

4. Birdman – 2014 – IMDb: 7,8


Bir ABD filmi olan bu yapımda, Riggan Thompson isimli oyuncu, Birdman adlı rolünden sonra bir daha başarıyı yakalayamamış ve bu rolün etkisinden de çıkamamıştır. Eski gücünü yeniden kazanmak için bir tiyatro oyununa hazırlanır ve tüm hayatını bu oyuna adayacaktır.

3. The Grand Budapest Hotel – Büyük Budapeşte Oteli – 2014 – IMDb: 8,4


İki savaş arası dönemde geçen film, bir otel kapı görevlisi olan Gustave ile lob görevlisi Mustafa’nın arkadaşlığını konu edinir. Otelde çok değerli bir eşya çalınır ve iki arkadaş bunun mücadelesini de birlikte verecektir.

2. American History X – Geçmişin Gölgesinde – 1998 – IMDb: 8,6


Amerika’da yaşayan iki kardeşin yanlış yollara düşmesinin öyküsü. Derek ve Danny neo-nazilerin arasına katılmıştır. Derek hapse girdikten sonra tüm düşünceleri değişir ve kardeşini de bu durumdan kurtarmaya çalışır. Ancak işi her zamankinden daha zordur.

1. Fight Club – Dövüş Kulübü – 1999 – IMDb: 8,8


Tekdüze hayatı içerisinde uykusuzluk problemleri çeken Chuck, hayatının sıkıcılığı ve basitliği nedeniyle bunalımdadır. Gittiği grup terapilerinden birinde Marla ile tanışır. Anlatıcı, Marla ve kendisi arasında geçen konuşmalar ve düşünceler ile ilerleyen bu film, Tyler ile tanışmaları ve dövüş kulübü içerisine dahil olmasıyla tamamen değişir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *