Efsane Dizi Entourage’nin Konusu ve Karakter Analizi

0/5 Votes: 0
Report

Description

2004 yılında gösterime girmeye başlayan dizi 8. sezonun sonunda final yapmıştır. Amerikan komedi dizileri arasında çok büyük bir popülariteye sahiptir. Türkiye’de de çok fazla izleyici kitlesine sahiptir. Dizi resmi olarak öyle işlenmesede Mark Wahlberg’in nasıl ünlü olduğunu anlatmaktadır.

Entourage Dizisi Konusu

Entourage Dizisi Konusu
Entourage’da Vincent Chase Hollywood’a oyuncu olmak için gelir. Kariyer basamaklarını çok hızlı bir şekilde çıkmaya başlar fakat onda diğer ünlülerden farklı olan bir özellik vardır. Vincent’ın Hollywood’taki en iyi arkadaşları çocukluk arkadaşları Eric Murphy, Turtle ve abisi Johnny’dir. Bu dörtlü her ne olursa olsun birbirlerinden ayrılmamaktadırlar. Kimin ne kazandığı veya ne kadar ünlü olduğu hiç önemli değildir. İlişkilerinde dalgalanmalar olsa bile günün sonunda yine birbirlerine geri dönmesini bilirler.

Entourage-afiş
Dizimiz bu harika dörtlü ve menajerleri Ari Gold üzerine kurulmuştur. Entourage dizisini tek bir yazıda anlatmak gerçekten imkansızdır çünkü dizi o kadar dolu ki her bölümünde ayrı bir komedi ile karşı karşıya kalıyoruz. Dizinin en büyük özelliklerinden biriside ana karakterlerin diziye çok fazla uymuş olmasıdır. Yani Ari Gold’un yerine başka birinin oynadığını hayal bile edemeyiz.

Entourage Dizisi Karakterleri

Vincent Chase – Oyuncu: Adrian Grenier

Entourage Vincent Chase (1) (1)
Ana karakterlerimizi kısaca anlatırsak diziye başlamak isteyenlere daha fazla yardımcı olacağımı düşünüyorum. İlk olarak Vincent Chase’den başlayalım. Bu karakterimizi yakışıklı oyuncu Adrian Grenier canlandırmaktadır. Vincent başlarda da bahsettiğim üzere dizideki ünlümüz. Arkadaşlarına herşeyden daha fazla değer verir fakat Hollywood’un güzelliklerinden de yararlanmayı ihmal etmez. Dizinin ilerleyen sezonlarında inişli çıkışlı bir kariyere sahip olacak olan Vincent bu durumların üstesinden arkadaşları sayesinde çıkmayı başarır.

Eric Murphy -Oyuncu: Kevin Connolly

Entourage Eric Murphy
İkinci karakterimiz, Hollywood’a hiç uymayan grubun en zekisi ve ağır başlısı Eric Murphy karakterini Kevin Connolly canlandırmaktadır. Grubun akıl hocasıdır ve ilk zamanlarda Vincent’ın menajerliğini yapmaktadır. Dizide ciddi duran tek insan olarak karşımıza çıkan Eric aşk serüvvenleri ile hep gündemde kalmaya devam eder.

Turtle – Oyuncu: Jerry Ferrara

Entourage Turtle
Bir sonraki karakterimiz Turtle’ı Jerry Ferrara canlandırmaktadır. Grubun şoförüdür, bu sayede çok lüks arabalar sürer ve kız tavlamaya çalışır. Bütün geçimini Vincent üzerinden sağlayan Turtle dizinin ilerleyen sezonlarında iş hayatına da atılacaktır.

Johnny Chase (Drama) – Oyuncu:Kevin Dilion

Entourage Johnny Chase (1) (1)
Gelelim Hollywood’un değeri bilinmeyen emektar oyuncusu Johnny Chase nam-ı diğer Drama’ya, bu karakterimizi Kevin Dilion canlandırmaktadır. Drama bütün film ve dizilerin deneme çekimlerine katılan müdavimler arasındadır. Vincent’tan önce bir dizide oynadığı için her zaman kendisinin daha önce ünlü olduğunu ve kardeşinin bu kariyerinin kapılarını açtığını söyler. Tam bir komedidir ve sürekli kendisinin bir gün çok büyük bir filmde rol alıp ödül alacağını söyler.

Ari Gold – Oyuncu: Jeremy Piven

Entourage Ari Gold (1)
Son karakterimiz ise Vincent’ın menajeri Ari Gold, bu kişiyi Jeremy Piven canlandırmaktadır. Ari Gold karakterini aslında yazı ile anlatmak kesinlikle imkansızdır. Tek söyleyebileceğim şey; Ari Gold anlatılmaz, izlenir. Zekası, komikliği ve duruşu ile kesinlikle izlemeniz gereken bir karakter olduğunu düşünüyorum.

Entourage Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *