Efsanevi Ejderha Filmleri

5.0/5 Votes: 1
Report

Description

Bu listemizde ejderha yahut ejder diye anılan ağzından ateş saçan efsanevi yaratık hakkındaki filmleri irdeleyeceğiz. Ejderha filmleri listemizi hazırlarken çok sayıda film inceledik.Ejderhalar Çağı gibi IMDb si düşük filmleri listemize almadık. Listemize sadece dünyaca kabul gören sinema veritabanı IMDb den 5 ve üzeri oy almış ejderha filmlerine yer verdik. IMDb puanlarına göre sıralanan ejderha filmleri listemize YORUM veya Emoji ile tepki verebilirsiniz.Alevleri ve şekilleri ile efsanelere konu olan ejderhaları bakalım sinema nasıl tasvir etmiş..

Ejderha Filmleri

 

15. Eragon – 2006 – IMDb:5,1

Eragon
Bir çocuğun ejderha yumurtası bulaması ile fantastik hikâyemiz başlar. Yönetmen koltuğunda Stefen Fangmeier’in oturduğu bilim kurgu, fantezi türündeki film özellikle efektleri ile izleyicileri büyülemektedir.

14. Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse – Ejder Yürek 3: Büyücünün Laneti – 2015 – IMDb:5,1

Dragonheart 3
Şövalye Gareth gökyüzünden düşen bir cisim görür ve kuyruklu yıldız ümidiyle peşine düşer.Cismin düştüğü yere gittiğinde kuyruklu yıldız yerine yaralı bir ejderha ile karşı karşıya kalır.Ejderha’yı iyileştiren Gareth bunun sayesinde ejderha’nın güvenini kazanır ve serüvenimiz başlar.Macera, Fantastik türündeki filmin yönetmeni Colin Teague dır.

13. George and the Dragon – Ejderha Avcısı – 2004 – IMDb:5,7

George and the Dragon
Konusu Ortaçağ İngilteresinde geçen İngiltere, ABD ve Almanya tarafından ortak yapılan filmin yönetmeni Tom Reeve’dır.Haçlı seferleri sonrası psikolojisi bozulan bir askerin sakin bir hayat yaşamak için toprak arayışına çıkması ile hikayemiz başlar.Fantastik, Komedi türündeki filmi ejderha filmleri arasında gösterebiliriz.Ancak IMDb puanını göz önünde bulundurarak izlemenizi tavsiye ederiz.

12. Reign Of Fire – Ateş Krallığı – 2002 – IMDb:6,2

Reign Of Fire
Yönetmenliğini Rob Bowman’ın üstlendiği Ateş Krallığı filmi İngiltere ve İrlanda ortak yapımıdır.12 yaşındaki çocuk Quinn günümüz Londra’sında bir ejderhayı uyandırır.Peki şimdi ne olacak?

11. DragonHeart – Ejder Yürek – 1996 – IMDb:6,4

DragonHeart 1996 (1)
Ödüllü Ejder Yürek filminin yönetmeni Rob Cohen dir.Dennis Quaid, David Thewlis, Dina Meyer, Pete Postlethwaite ve John Gielgud gibi oyuncuların rol aldığı filmi ejderha filmi severler izleyebilir.

10. Gedo Senki – Yerdeniz Öyküleri – 2006 – IMDb:6,5

Gedo Senki
Ursula K. Le Guin’in Yerdeniz kitabından sinemaya uyarlanan animasyon filminin yönetmeni Gorō Miyazaki dir.Japon animesi Yerdeniz Öyküleri özellikle anime ve animasyon severlerin kaçırmaması gerekmektedir.

9. Chasseurs de Dragons – Ejder Avcıları – 2008 – IMDb:6,6

Chasseurs de Dragons
Ejder Avcıları ; peri masallarına inanan küçük bir kızın başından geçen olayların anlatıldığı içinde ejderha geçen 2008 yapımı güzel bir animasyon filmidir.Almanya, Fransa ve Lüksemburg ortak yapımı animasyon filminin yönetmenleri Guillaume Ivernel ve Arthur Qwak dır.

8. Gojira vs. Kingu Gidorâ – 1991 – IMDb:6,6

Gojira vs. Kingu Gidorâ
1991 Japon yapımı Gojira vs. Kingu Gidorâ animasyon filminin yönetmeni En İyi Film Dalında Japon Akademi Ödülünün de sahibi Kazuki Ōmori dir.Japon animasyon filmi seviyorsanız bir de üstüne ejderhalar dikkatinizi çekiyorsa kesinlikle izlemeniz gerekli bir animasyon filmi.

7. Dragonslayer – 1981 – IMDb:6,7

Dragonslayer
Amerikalı fantezi film yönetmeni Matthew Robbins’un yönettiği 1981 yapımı filmde stop motion tekniğinin yanı sıra çok sayıda ejderha kuklası kullanılmıştır.Günün şartlarına göre görsel olarak başarılı olan film Görsel Efekt Akademi Ödülü adayı da olmuştur.Eğer nostaji ejderha filmi izlemek isterseniz 1981 yapımı Dragonslayer (Ejderha Avcısı) filmi tam size göre.

6. Mulan – 1998 – IMDb:7,5

Mulan
Walt Disney yapımı animasyon ejeder filminin hikayesini Robert D. San Souci yazmıştır.Filmde Hun Türklerinin tasvirinin abartılı olması da bir eleştirimiz olsun.

5. The Hobbit: The Battle of the Five Armies – Hobbit: Beş Ordunun Savaşı – 2004 – IMDb:7,5

The Hobbit The Battle of the Five Armies
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filmini; ejderha filmi olarak değerlendirmek doğru değil belki ama ejderha görsellerinin çok iyi olduğu bir film.Altın seven ejderhamız Smaug’un ihtişamı ve Bilbo’nun azmi ile filmin güzel bir serisi..

4. How to Train Your Dragon 2 – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 – 2014 – IMDb:7,9

How to Train Your Dragon 2
Özellikle karakterleri ile izleyicileri etkileyen animasyon filmimizde Viking reisinin oğlu Hıçkıdık’ın maceraları anlatılmıştır.Senaryosu ve animasyon kalitesi ile sevimli bir ejderha filmi izlemek isteyenlerin izleyebileceği güzel bir yapım.

3. The Hobbit: The Desolation of Smaug – Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları – 2013 – IMDb:7,9

The Hobbit The Desolation of Smaug
Smaug’un Viranesi olarak da Türkçeye çevrilen filmde Ejderha Smaug’un karakterini bolca görmekteyiz.Yönetmen Peter Jackson’ın Hobbit film serisinin ikinci filmidir.

2. The Hobbit: An Unexpected Journey – Hobbit: Beklenmedik Yolculuk – 2012 – IMDb:7,9

The Hobbit An Unexpected Journey
Smaug’un elinden Arken Taşın almak için çıkılan bir serüven ve Hobbit film serisinin ilk filmi.

1. How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – 2010 – IMDb:8,2

How to Train Your Dragon
IMDb puanlarına göre en iyi ejderha filmi bir animasyon yapımı olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmi oldu.Berk adasında hayatlarını devam ettiren Vikinglerin ejderhaları eğitmesi ve beraber yaşamasının konu alındığı filmi animasyon film severler eğer izlemediler ise izlemelerini öneririz.

Sizlerde içinde Ejderha geçen yahut Ejderhanın filmin odağında bulunduğu yapımları YORUM kısmını kullanarak paylaşabilir ve Ejderha Filmleri listemizin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *