Ek Boond ishq (Bir Damla Aşk) Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Türk dizilerinin yanı sıra artık yabancı diziler de oldukça sevilmeye başladı. Seyirci sayısı bu kadar fazla olunca yerel kanallar da yabancı dizileri yayınlama yoluna gitti. Böylelikle Türk dizilerinin yayınlanmadığı saatlerde alt yazı seçenekleri ile birlikte yabancı dizilere de televizyonlarda sıkça rastlar olduk. Bu durum, hem yabancı dizi sevenler için hem de kanal için iyi bir gelişme oldu. Çünkü genellikle yabancı dizilerin bölümlerine İnternet den ulaşılıyor ancak herkesin bu imkana sahip olduğunu söylemek güç. Televizyonlarda yayınlanması ile birlikte insanlar yabancı dizileri daha rahat izler oldu. Kanallar da böylelikle daha çok izlenmeye başladı.

Not: Bu arada Hint Dizileri listemize de bakabilirsiniz.

Ek Boond ishq

Yabancı dizilerin bu kadar çok sevilmesine şaşırmamak lazım. Çünkü genellikle tüm dizilerde başarılı oyuncular yer alıyor. Bizim yerel dizilerin konuları her ne kadar etkileyici olsa da bazısı oyunculuk yüzünden kaybediyor. Ancak yabancılar da böyle bir şey yok. Yardımcı oyuncusuna kadar herkes işini çok iyi yapıyor. Üstelik senaryolar da oldukça başarılı. Hikaye ilk bölümünden itibaren seyirciyi ekrana kilitlemeyi başarıyor. İlk bölümden memnun kalan seyirci de diziyi takip etmeye devam ediyor. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık yabancı dil sorunu da kalmadı. Bugün İnternet’e girdiğiniz zaman hemen hemen tüm yabancı dizileri Türkçe altyazı seçenekleri ile izleyebiliyorsunuz.Yabancı dizilerin bu kadar çok sevilmesinin nedeni biraz da sürelerinin kısa olması aslında. Çünkü izlerken insanı sıkmıyor. Bizim diziler 1.5-2 saat sürüyor ancak yabancı diziler en fazla 1 saat sürüyor. Böylelikle yeni başladığınız bir yabancı diziye yetişmeniz de çok kolay oluyor aslında.Yabancı dizilerden kısaca bahsettikten sonra gelelim Hint dizilerine. Peki, Hint dizileri neden bu kadar çok seviliyor acaba? Elbette yukarıda yabancı diziler için söylediklerimiz, genellikle Hint dizileri için de geçerli. Hintliler, dizilere film gibi önem gösterdikleri için ortaya daha kaliteli işler çıkıyor. Bu da Hint dizilerinin daha çok sevilmesini sağlıyor. Ayrıca Hint dizilerinin bölümleri en fazla 30 dakika oluyor. Böylelikle insanlar Hint dizilerini izlerken sıkılmıyor. Bölümde işlenecek olaylar uzatılmadan veriliyor.

Ek Boond ishq Konusu

Ayrıca diğer yabancı dizilerde olduğu gibi Hint dizilerinde de reklam olmuyor. Türk dizilerinde reklamla birlikte 2.5 saat televizyon başında kalıyoruz. Reklamlar artık insanları çıldırtacak kadar sıklıkla ve uzun sürelerle yayınlıyor. Ancak Hint dizilerinde böyle bir sorun yok. Bir bölüm 30 dakika ise, siz o 30 dakikayı kesintisiz bir şekilde izliyorsunuz. Böylelikle sinirlenmeden dizinizin bölümünü tamamlamış oluyorsunuz.Türk dizilerinde konular genellikle hep aynıdır. Aşk, aldatma, zengin, fakir vs. Oysa ki Hint dizilerinde hep farklı hikayelerle karşılaşırsınız. Bu da Hintlilerin ne kadar yaratıcı olduklarını gösteriyor bizlere. Biz de diziyi izlerken sonunda ne olacağını tahmin ederek izlemiyoruz. Öyle olsaydı Hint dizileri de çok sıkıcı olurdu ve bu kadar çok izlenmezdi.

Ek Boond ishq Oyuncuları

Hint dizilerinin bir diğer özelliği de bölümlerin dolu dolu olması. Diziyi izlerken yalnızca bir hikayeyi izlemiş olmuyorsunuz. Dizinin içerisinde Hint kültürünü de yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz. Bu da genellikle dizinin müzikleri, oyuncuların giyimleri, gelenek ve göreneklerin dizide işlenmesi ile oluyor. Böylelikle Hint dizilerini izleyenler Hint kültürü hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Üstelik Hintlilerin renkli dünyası izleyenlerin ilgisini çekiyor ve çok hoşuna gidiyor. Onların neşeli şarkıları, rengarenk kıyafetleri, şıkır şıkır takıları ve birbirlerine son derece bağlı aile yapıları bu dizilerin çok daha fazla izlenmesine neden oluyor.Üstelik Hint dizilerinde bir olay uzun uzadıya anlatılmıyor. Genellikle her bölüm kendine özgü olaylar içeriyor. Türk dizilerine baktığınız zaman bazen aynı gün içerisinde birkaç bölü geçtiği bile oluyor. Ama Hint dizileri öyle değil. Kesinlikle seyirciyi sıkmadan, verilmek istenen olay sahneleniyor ve bitiyor.

Ek Boond ishq Karakterleri

Hint dizilerini bu kadar övüp oyuncularını es geçmek olmaz. Hintli oyuncular, bu konuda eğitimlerine çok önem veriyorlar. Genellikle dizideki tüm oyuncular rolünü en iyi şekilde oynuyor. Çünkü canlandırdıkları karakteri gerçekten benimsiyorlar. Bazen diziler içerisinde sürpriz aşklar ve evlilikler de yaşanmıyor değil. Bu duruma genellikle Türk dizilerinde de rastlayabiliyoruz tabi ki.Bu yazıda Hint dizilerinden yine en çok sevilenlerden birisi olan Ek Boond ishq adlı diziden bahsedeceğiz. Bu dizinin Türkçe anlamı bir damla aşk. Tutkulu bir aşk hikayesini konu alıyor. 9 Eylül 2013’te yayınlanmaya başlayan dizi, 3 Ekim 2014 tarihinde seyircisine veda etti. Toplamda 274 bölümü yayınlandı. Ancak bölüm sayısı sizde olumsuz bir önyargı oluşturmasın, çünkü dizinin bölümleri en fazla 30 dakika sürüyor. Bu dizi, güçlü senaryosu ve başarılı oyuncuları sayesinde dünya çapında en çok sevilen Hint dizilerinden birisi olmayı başarmıştır. Şimdi dizinin konusuna ve oyunculara bir göz atalım.

Ek Boond ishq Konusu:

Ek Boond ishq hint dizisi

Bu dizide dramatik bir öykü anlatılıyor. Tara adındaki genç kız, fakir bir ailede doğmuştur. Babası vefat ettikten sonra ailenin geçimini sağlama görevi Tara’ya düşmüştür. Annesi, erkek kardeşi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan Tara, hayatın onun omuzlarına yüklediği yükle savaşmaktadır. Fakir ailesini ayakta tutabilmek için elinden geleni yapan genç kızın gücü bir yere kadar dayanır. Artık borçların ödeme zamanı gelmiştir ancak Tara ödeyememektedir. Haciz memurları kapıya dayanmıştır. Tara çok çaresiz durumdadır. Onu bu durumdan kurtarabilecek tek yol zengin birisi ile evlenmektir. Mrityunjay Singh Shekhawat adlı karakter ise çok zengin bir ailenin evlatlık oğludur. Kendisi tecavüz ve cinayet ile suçlanmaktadır. Ancak bu suçları onun işleyip işlemediği kesin olarak bilinmemektedir. Çaresiz durumda olan Tara, Mrityunjay ile evlenmek zorundadır. Ancak Mrityunjay hakkındaki suçlamalardan haberi yoktur. Bu iki zıt karakter evlenirler. Tara, Mrityunjay hakkındaki tüm gerçekleri tam da düğün günü tören esnasında öğrenir. Ancak artık geri dönmek için çok geçtir. Tara, bu evliliği yapmak zorundadır.

Ek Boond ishq Karakter Tanıtımı:

 

 – Kimdir:

Mrityunjay Singh Shekhawat – Viraf Patel
12 Haziran 1980 tarihinde Hindistan’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra DJ’lik, sunuculuk ve modellik de yapmaktadır. Ayrıca denizcilikle de ilgilenmiştir. Kardeşlerinin desteği ile 2005 yılında bir yarışmaya katıldı ve kazandı. Bu yarışmada kazandığı unvan ile oyunculuk alanında önü açıldı.Birçok dizide rol alan başarılı oyuncu, Ek Boond ishq adlı dizide Mrityunjay Singh Shkhawat adlı karakteri canlandırdı. Bu karakter, çok zengin ve evlatlıktır. Ekonomik durumlarından dolayı çaresizce zengin biri ile evlenmek zorunda olan Tara ile evlenir. Bu evlilikle birlikte hayatındaki sırlar ortaya çıkar.

Tara Singh Shekhawat – Chhavi Pandey – Kimdir:

Tara Singh Shekhawat – Chhavi Pandey
18 Temmuz’da Bihar’da dünyaya gelmiştir. Hintli oyuncu aynı zamanda şarkıcılık da yapmıştır. Birçok dizide rol alan başarılı oyuncu, ödüllere de aday gösterilmiştir.Ek Boond ishq adlı dizide canlandırdığı Tara karakteri, babasını kaybetmesiyle birlikte ailesinin geçimi için uğraşır. Ancak sonuçta borçlarla baş edemez ve zengin birisi ile evlenmek zorunda kalır.

Ek Boond ishq Teknik Detay:

Başlangıç: 9 Eylül 2013
Bitiş: 3 Ekim 2014
Kanal: Life OK TV
Ülke: Hindistan
Oyuncular: Viraf Patel, Chhavi Pandey, Vichwajeet Pradhan
Süre: 25-30 dakika
Bölüm Sayısı: 274
Türkçe Adı: Bir Damla Aşk

2 comments on "Ek Boond ishq (Bir Damla Aşk) Konusu ve Oyuncuları"

  1. Bir damla aşk says:

    Ay çok güzel dizi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *