Ekşi Elmalar Konusu ve Oyuncuları

Ekşi Elmalar, 28 Ekim 2016 tarihinde gösterime girecek yapımlar arasında yer almaktadır. Oyuncu kadrosu dikkat çeken ve merakla beklenen yapım bünyesinde dram unsurunu barındırmaktadır. Filmin yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan üstlenmiştir. Senaryoyu da Yılmaz Erdoğan kaleme almıştır. Yapımcılığı ise BKM ile birlikte Necati Akpınar üstlenmiştir.

Ekşi Elmalar Konusu:

eksi-elmalar-konusu
70’li yıllarda Hakkâri’de Belediye Başkanlığı yapan Aziz Ozay, özellikle sert mizacı ile tanınan biridir. Aziz Ozay’ın herkes tarafından imrenilerek bakılan bir meyve bahçesi vardır. Öyle ki bu bahçenin ünü her yere yayılmıştır. Bunun yanı sıra Aziz Ozay’ın güzellikleriyle dikkat çeken 3 kızı vardır. İnsanları pek görmeyen ve kasaba merkezine dahi fazla inmeyen bu kızlara talip olan çoktur. Şehrin genç erkekleri kızlarla görüşebilmek için her yolu denemektedir.
Aziz Ozay sert mizacıyla birlikte kızlarının duygularına müsamaha göstermeyecektir.

eksi-elmalar-afis

Aziz Bey ile birlikte eşi ve kız çocuklarının duygu dolu öyküleri 70’li yıllarda Hakkâri’de başlayarak 90’lı yıllarda Antalya’ya kadar uzanır. Bu ailenin başına beklenmedik olaylar gelecektir. Bu yolculuk izleyicileri derin düşüncelere daldıracak ve her an duygu dolu anlar yaşamalarına neden olacak gibi görünüyor.

Ekşi Elmalar Oyuncuları:

Yılmaz Erdoğan, Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı ve Şükrü Özyıldız

Ekşi Elmalar Filmi Karakterleri:

Yılmaz Erdoğan (Aziz Ozay):

aziz-ozay
Belediye Başkanı Aziz Ozay karakterine hayat verecek olan Yılmaz Erdoğan kendi yazdığı ve yönettiği filmde oyunculuğuyla da dikkat çekecek gibi görünüyor. 49 yaşındaki ünlü isim birçok önemli projede rol almıştır. Bir Demet Tiyatro ile başlayan serüveninde Vizontele, Organize İşler, Kelebeğin Rüyası, Son Umut gibi önemli projelerde yer almıştır.

Farah Zeynep Abdullah (Muazzez):

muazzez
Ekşi Elmalar filminde Belediye Başkanı Aziz Ozay’ın kızlarından olan Muazzez karakterine ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. 27 yaşındaki oyuncu özellikle Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisiyle öne çıkmayı başarmıştır. Sonrasında Kelebeğin Rüyası, Unutursam Fısılda, Bi Küçük Eylül Meselesi gibi filmlerde rol almıştır.

Songül Öden (Türkan):

turkan
Filmde Aziz Ozay’ın kızlarından Türkan’ı ünlü oyuncu Songül Öden canlandırmaktadır. 35 yaşındaki oyuncu Gümüş dizisinde öne çıkmayı başarmıştır. Sonrasında Acı Aşk, Mükemmel Çift, 72. Koğuş gibi yapımlarda yer almıştır. Ayrıca Umutsuz Ev Kadınları dizisinde de başrolde yer almıştır.

Şükran Ovalı (Safiye):

safiye
Yapımda Aziz Ozay’ın kızlarından Safiye karakterine ünlü isim Şükran Ovalı hayat vermektedir. 30 yaşındaki ünlü oyuncu Ezo Gelin dizisiyle birlikte oyunculuğa başlamıştır. Son dönemlerde Yeni Dünya, Şeytan Tüyü gibi yapımlarda rol alan Ovalı, Familya dizisinde de kamera karşısına geçmiştir.

Son derece geniş ve güçlü bir oyuncu kadrosu olan Ekşi Elmalar filminde bu isimlerin dışında Şükrü Özyıldız, Devrim Yakut, Ersin Korkut, Fatih Artman, Cezmi Baskın, Caner Cindoruk gibi isimler kamera karşısına geçmiştir. Büyük bir merakla gösterime girmesi beklenen filmin gişede önemli rakamlara imza atması bekleniyor.

Ekşi Elmalar Filmi Fragmanı:

Bir cevap yazın