El Chapo Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Netflix ve Univision kanalları ortak bir projeye imza atarak dünya medyasında sıkça haberlerde yer alan ve bir çok suçtan aranan uyuşturucu baronu El Chapo lakaplı Joaquin Guzman’ın hayatını konu alan bir dizi çekiyor. Türkçe de kelime anlamı bücür olan El Chapo dizisi konusu ile kısa sürede adından sıkça söz ettiren diziler arasında yer aldı. Univision kanalında dizi İspanyolca dili ile yayınlanırken, Netflix kanalında ise dizinin bölümleri İngilizce olarak yayınlanmaktadır. Netflix kanalının daha önce ki yayınlanan Narcos gibi yüksek seyirci kitlesine sahip olan dizisi gibi El Chapo dizisinin de kısa sürede geniş kitleler tarafından izleneceği tahmin ediliyor.

El Chapo Konusu :


El Chapo dizisi konusu itibari ile kurgudan oluşan aksıiyon dizilerini aratmıyor. Dizi de uyuşturucu çetesinin lideri El Chapo takma adı ile tanınan Meksikalı Joaquin Guzman’ın hayatı anlatılıyor. El Chapo dizisinde Joaquin Guzman’ın karanlık hayatı, polislerden kaçısı ve hapishane de geçirdiği günler detaylı bir şekilde işleniyor. El Chapo dizisinde ünlü uyuşturucu kaçakçısının 2014 yılında yakalandıktan sonra hapse girdiği ve bir yıl içerisinde tünel kazarak hapisten kaçış hikayesi de dizinin senaryosunda yer alıyor. Joaquin Guzman gençlik yıllarından beri uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktadır. 1990’lı yıllarda polislerden uzun süre kaçarak karanlık dünyada büyük bir yükselişe geçmiştir. 2016 yılına gelindiğinde ise ünlü uyuşturucu çetesinin lideri Joaquin Guzman büyük bir düşüşe geçerek eski aksiyon dolu günlerini geride bırakmıştır.

El Chapo Dizisindeki Karakterler (Oyuncular) :

Joaquin Guzman (Marco de la) :

Joaquin Guzman bir çok suçtan aranan bir uyuşturucu kaçakçısıdır. Karanlık dünyanın liderleri arasında bulunan Joaquin Guzman’a bücür anlamına gelen El Chapo lakabı verilmiştir. Uzun süre polislerden kaçmayı başaran El Chapo sonunda yakalanarak hapishaneye atılır fakat El Chapo bir yolunu bulur ve hapisten kaçar.

Don Sol (Humberto Busto) :

Don Sol’un asıl mesleği avukatlıktır. Meksika’yı yöneten bir siyasi partide çalışmaktadır. Hayatta ki tek hedefi başkan olmaktır. Bu nedenle büyük suç örgütleri ile hiç çekinmeden büyük mücadeleler vermektedir.

Alejandra Guzman (Valentina Acosta) :

Uyuşturucu çetesinin lideri Joaquin Guzman’ın eşini Valentina Acosta canlandırıyor.

General Blanco (Luis Rabago) :

El chapo dizisinde ki general Blanco karakterini ise ünlü oyuncu canlandırmaktadır.

Sicario Amado (Saeed Pezeshki) :

Sicario Amado karakterine ise başarılı oyuncu Saeed Pezeshki hayat vermektedir.

 

El Chapo Dizisi Detay :

 

Yapım Yılı: 2017
Tür: Aksiyon, biyografi, dram
Yayınlandığı Kanal: Netflix ve Univision
Senaryo: Silvana Aguirre, Carlos Contreras
Yapımcı: Christian Gabela, Camila Jiménez Villa, Josué Méndez, Daniel Posada, Jason Tamasco
IMDb: 8.5
Süre : 50 dk

Oyuncular: Humberto Busto, Marco de la, David Ojalvo, Alejandro Aguilar, Danny Pardo, Juliette Pardau, Francis Rueda, Saeed Pezeshki, Valentina Acosta, Luis Rabago, Dolores Heredia

 

El Chapo Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=85cjVSS72a8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *