Elif Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kanal 7 Ekranlarında izleyicisiyle buluşan Elif, günlük drama dizisi olarak 15 Eylül 2014 tarihinde yayın hayatına başlamış ve dizinin 400’ün üzerinde bölümü çekilmiştir. Televizyon tarihinde Cannes Film Festivali’ne katılan ilk günlük dizi olmuştur. Bu dizi aynı zamanda kanalın da ilk ve tek günlük dizisi olduğu için oldukça titiz davranılmıştır. Elif karakterinin dramatik yaşantısından yola çıkılarak hazırlanan dizi, içinde yaşanan aşklarla da izleyiciyi ekrana bağlamayı başardı. Elif konusu ile sadece bizim ülkemizde değil birçok ülkede de ilgiyle izlenmektedir. Özellikle Bosna Hersek ve Endonezya’da ülkemizden çok daha fazla izleyiciye hitap etmektedir. 3. sezonu ile izleyicilerinin karşısına geçen dizi hala devam etmektedir. Dizi hafta içi her gün saat 19.50’de izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Elif dizisinin başrollerinde İsabella Damla Güvenilir, Volkan Çolpan, Selin Sezgin, Cemre Melis Çınar, Emre Kıvılcım, Gülçin Tunçok ve Aysun Güven bulunmaktadır. Dizinin yapımcılığını birçok diziye ve filme hayat vermiş Green Yapım üstlenirken dizinin senaryosu Rüya İstanbul’a aittir. Dizinin yönetmen koltuğunu ise iki başarılı yönetmen Fulya Yavuzoğlu ile Hale Uzunoğlu paylaşmaktadır. Elif konusu gereği sadece belirli bir kesime değil yediden yetmişe büyük kesime hitap etmektedir.

Elif Dizisi Konusu:

Elif dizisi, küçük yaştaki Elif’in anne ve babasından ayrı geçen zorluklarla dolu hayatını anlatmaktadır. Elif’in hikayesi öz babasının evine besleme olarak gitmesiyle başlamıştır. Çiftlikte öz babası Kenan’ın eşi Arzu kızın varlığından oldukça rahatsız olmaktadır. Arzu, küçük kıza her türlü kötülüğü yapmaktadır çünkü Elif’in, kocası Kenan’ın kızı olduğunu öğrenmiştir, bu durum küçük kızı onun en büyük düşmanı yapmıştır. Elif ise başına gelen tüm kötü olaylara rağmen annesinin verdiği öğütlere uyar. Kötülüğe kötülükle karşılık vermek yerine her şeyi iyilikle kabul eder. Kenan’ın kardeşi Selim’in, Elif’in kim olduğunu öğrenmesiyle hikaye tamamen yön değiştirir. Dizinin 2. sezonuna gelindiğinde Kenan da, Elif’in kendi kızı olduğunu öğrenir. Bununla birlikle olaylar iyice içinden çıkılamaz hale gelir. Elif konusu ayrılıklar olsa da anne ve babasından ayrı geçen günlerin sonuna yaklaşmaktaydı. Uzun yıllar sonra kavuşan Melek ile Kenan’ın düğün gününde olanlar, yaşanan güzelliklere kara bir leke sürmüştür.

Elif Dizisi Karakterleri:

 

Elif Özer – Isabella Damla Güvenilir:

Elif oyuncuları arasındaki Isabella Damla Güvenilir, 18 Ocak 2009 tarihinde New York’ta dünyaya gelmiştir. Güvenilir ailesinin Türkiye ziyareti sırasında keşfedilen küçük oyuncu Elif dizisinin başrol oyuncusu olarak sanat dünyasına adım atmıştır. Kameralar karşına geçtiğinde daha 4 yaşında olan Isabella Damla Güvenilir, küçük yaşına rağmen büyük işler yaparak oyunculuğuyla herkesin gönlünde taht kurmuştur. Oynadığı rolün hakkını fazlasıyla veren sevimli oyuncu birçok yapımcının da dikkatini çekmiştir. Minik oyuncunun İleride çok daha büyük rollerde ve projelerde yer alması bekleniyor. Elif dizisi setinde büyüyen oyuncu yurt dışında da ülkemizdeki kadar sevilmektedir. Güvenilir’in yurt dışındaki başarısı ödüllerle taçlandırılmıştır. Peru kanalı olan LatinaTv tarafından en başarılı çocuk oyuncu seçilmiştir. Elif, annesi ve babası onun varlığından haberdar olmadan ayrılan küçük masum bir çocuktur. Babasını hiç tanımamış olan Elif, üvey babasıyla büyür. Üvey babasının yanında ezilerek büyütülen küçük kız hiç tanımadığı babasının çiftliğe besleme olarak verilir. Bu olayla birlikte hayat onun için daha da zorlaşır artık sadece baba özlemi değil anne özlemi de çekmektedir. Olayların bu şekilde başladığı dizide Elif’in başına birçok olay gelecektir.

Melek Özer – Selin Sezgin:

Dizide talihsiz anne Melek rolünde karşımıza çıkan Selin Sezgin, 1987 yılında dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde öğrenciyken oyuncu olmak istediğine karar vererek okuluna ara verir. Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu Kanal 7’deki TV filminde ve birçok güçlü markanın reklamlarında rol almıştır. Selin Sezgin, oyunculuk dışında heykeltıraşlıkla ve müzikle uğraşmaktadır. Elif oyuncuları arasına Melek karakteriyle dahil olan sanatçı, şefkatli, fedakar bir anneyi canlandırmaktadır. Henüz 26 yaşlarında aşık olduğu Kenan’la evlenmek üzereyken kayınvalidesi olan Aliye Hanım’ın türlü oyunları yüzünden ayrılmak zorunda kalmıştır. Henüz varlığından habersiz olan bebeğiyle ortada kalmıştır. Başlarına gelen tüm felakete ve aralarına giren uzun yıllara rağmen kader onları tekrar bir araya getirmiştir. Fakat bu mutluluğu fazla yaşamazlar.

Kenan Emiroğlu – Altuğ Seçkiner:

9 Haziran 1982 tarihinde dünyaya gelen Altuğ Seçkiner, Kıbrıs’ta erkek güzeli seçilmiştir. Bu yarışmadan sonra oyuncu olmaya karar veren sanatçı başarılı bir kariyere sahiptir. Oyunculuğa başladıktan sonra kendine Türkan Şoray kurallarını esas aldığını belirten genç oyunca dizilerde öpüşme sahnelerinde rol almak istemediğini belirtmiştir. Kişiliği ile herkesi kendine hayran bırakan sanatçı daha önce Akasya Durağı, Yaprak Dökümü, Adanalı, Arka Sokaklar adlı dizilerde rol almıştır. Dizide Anadolu kültürüyle büyümüş bir iş adamı Kenan, Emiroğlu çiftliğinin tek varisidir. Kenan yıllar önce annesinin izni olamadan çiftlikteki besleme Melek ile evlenir. Fakat annesinin oyunları yüzünden aşık olduğu kadından ayrılacaktır. Melek ile evliliğinden olan kızından uzun yıllar habersizce yaşamıştır. İlk aşkını unutamayan Kenan sevmediği bir kadınla evlenir. Tüm bu yaşananlara rağmen kader yıllar sonra onu hem kızıyla hem de Melek’le bir araya getirir.

Arzu – Cemre Melis Çınar:

Elif oyuncuları arasından güzelliği ile dikkat çeken Cemre Melis Çınar 1994 Ankara doğumludur. Mersin Toros Kolejini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Televizyon bölümünü kazanmıştır. Eğitimine devam etmektedir. Oyunculuğunun yanı sıra Karadul filminde yardımcı yönetmenlik ve birçok dizi ve filme metin yazarlığı yapmıştır. Oyuncu, Elif dizisinde ise karşımıza Arzu karakteriyle çıkmaktadır. Arzu, oldukça hırslı, istediği şeyleri elde edebilmek için her şeyi yapabilecek bir kadındır. Yaptığı kötülükler sonucu çevresindeki herkesin hayatını alt üst etmektedir.

Aliye Emiroğlu – Aysun Güven:

Türk sinema tarihinin önemli isimlerinden Elif oyuncuları arasındaki Aysun Güven 2 Ekim 1954 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Toplamda 84 filmde yer alan oyuncu, Elif dizisinde Emiroğlu Çiftliği’nin büyük hanımı rolündedir. Sinema dünyasında oldukça tecrübeli bir isim olan oyuncu, bilgi ve birikimiyle dizideki bütün oyunculara da yol gösterici bir görev üstlenmiştir. Geleneksel ve kendine has bir tarzı olan Aliye, oğullarına oldukça düşkün, onların hayatlarına müdahale eden baskıcı bir anne rolündedir.

Selim Emiroğlu – Emre Kıvılcım:

Dizi ve sinema sektörüne yeni adım atan Elif oyuncuları arasındaki genç oyuncu Emre Kıvılcım, ilk oyunculuk deneyimini Kanal 7’de yayınlanan ‘Zeytinyağlı Yiyemem Aman’ adlı TV filminde yaşamıştır. 1991 yılında doğan oyuncunun asıl mesleği kimya mühendisliğidir. Başarılı oyuncu dizide Kenan’ın kardeşi Selim karakterine hayat vermektedir. Selim abisine sürekli destek olmaktadır. Üniversitede iktisat bölümünü okuyan Selim Emiroğlu okul arkadaşı Zeynep ile evlidir.

Zeynep – Gülçin Tunçok:

Elif dizisinde canlandırdığı “Zeynep” karakteri ile karşımıza çıkan oyucu 1 Ocak 1992 yılında Bursa’da doğmuştur. Müjdat Gezen sanat merkezinde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra GS TV’de spor spikerliği yapmıştır. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan oyuncu Twitter’da yazdığı sözler yüzünden işinden atılmıştır ve oyunculuğa dönmüştür. Dizide Melek’in üvey kızı rolündedir. Zeynep babasının sorumsuzluğu yüzünden öğrenciyken çalışmak zorunda kalan azimli, başarılı, şirin ve biraz da sert bir karakteri canlandırmaktadır.

Tuğçe Emiroğlu – Zeynep Öğren:

6 yaşında oldukça hırslı bir çocuk olan Tuğçe, çiftlikte her istediğini yaptırmaya çalışmaktadır. İnsanlara kumpas kurmakta annesinin bir kopyası olan Tuğçe, herkese yaka silktiren bir karakterdir.

Ümit Koroğlu – Emre Çaltılı:

Diziye 3. Sezonda dahil olan oyuncu karizmatik, idealist ve tuttuğunu koparan başarılı bir avukattır. Arzu ile yaşadığı çıkar ilişkisi gerçek bir aşka dönüşünce evlenmeye karar vermişlerdir.

Gonca Tunç – Dilara Yüzer:

25 yaşındaki Dilara Yüzer, oyunculuğa çocuk yaşta başlamıştır. Lise mezunu olan oyuncu Elif dizisinden önce birçok projede yer almıştır. İlk dizi deneyimini, Peyami Safa’nın ‘Canan’ adlı kitabından uyarlanan aynı adlı dizide Gamze Özçelik’in gençliğini canlandırarak yaşamıştır. Elif dizisinde ise, güzel ve dikkat çekici bir kadını canlandırır. Gonca, Emiroğlu çiftliğinde Arzu’nun kızının dadısı olarak işe başlamıştır.

Veysel Şimşek – Hasan Ballıktaş:

10 Nisan 1962 tarihinde Divriği’de dünyaya gözlerini açan Hasan Ballıktaş, oyunculuk eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF tiyatrosunda almıştır. Elif dizisinde Veysel karakterini canlandıran oyuncu kötü bir üvey babadır. Özel yaşantısında ise oldukça esprili biri olan Ballıktaş, bağlama, cümbüş, kabak kemane ve kaval çalarak THM icra etmektedir.

Elif Dizisi Detay:

Kanal: Kanal 7
Yönetmen: Fulya Yavuzoğlu, Halenur Uzunoğlu
Senarist: Rüya İstanbul
Oyuncular: İsabella Damla Güvenilir, Selin Sezgin, Cemre Melis Çınar, Gülçin Tunçok, Emre Kıvılcım, Dilara Uzer, Hakan Bozyiğit, Hasan Ballıktaş, Batuhan Soncul, Derya Şen, Beril Ada Yeşil, Umut Ölçer, Gürhan Gülbahar, Pelin Çalışkanoğlu, Sinem Akman, Aysun Güven, Deniz İrem, Asuman Kostak, Efsun Akkurt, Umut Özkan, Merve Kayaalp, Esra Öztop, Emre Çaltılı, Gülfer Sarıgül, Tevfik Yapıcı
Tür: Drama
Süre: 60 Dakika

Elif Dizisi Tanıtım Fragmanı:

14 comments on "Elif Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

  1. Arnavutköy İlköğretim Okulu says:

    Dizide oynayan küçük Uzun saçlı erkek çocugu bizim okulda okuyor ismi ise ömer

  2. gulperin says:

    en sevdigim eskifilminı seviyorum tvt kanalda cikmasıni istiyorum eski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *