Emerald City Dizisi Konusu ve Oyuncuları

OZ Serisi Dönüyor: Emerald City, 6 Ocak 2017 tarihinden itibaren ABD’nin NBC kanalında yayınlanmaya başlayacak olan dizidir. Bünyesinde fantastik öğeleri barındıran dizinin ilk sezonu için 10 bölümün sipariş edildiği açıklanmıştır. Büyük bir merakla beklenen dizinin yönetmenliğini Tarsem Singh üstlenmiştir. Senaryoyu ise David Schulner kaleme almıştır. Matthet Arnold ile birlikte Shaun Cassidy yönetici yapımcı olarak hizmet sunmaktadır. Dizinin orijinal fikri ise, L. Frank Baum’un Oz Büyücüsü serisinden uyarlamadır.

Emerald City Konusu:

emerald-city
Emerald City dizisinde Dorothy Gale adındaki bir genç kızın başından geçen ilginç olaylar işlenmektedir. Sakin bir şekilde hayatına devam eden Dorothy Gale, çok sevdiği K9 köpeği ile birlikte dolaşmaktadır. Bu sırada aniden ortaya çıkan bir hortuma yakalanan Dorothy köpeğiyle birlikte başka bir evrene düşmüştür. Son derece acımasız ve bilinmeyen bir ortama düşen Dorothy için hayat adeta yeniden başlamıştır. Krallıklar dönemindeki kanlı mücadelelerin tam da ortasına düşen bu genç kız bulunduğu ortama alışmak zorundadır. Bu fantastik dünyada yaşanan tüm maceralar adeta nefesleri kesecektir. Dorothy’de ister istemez taraf olmak zorunda kalacaktır.

emerald-city-konusu

Emerald City dizisinin yapım aşaması sekteye uğramıştı. Geçtiğimiz yıl gösterime girmesi planlanan dizi, yaşanan aksaklıklar nedeniyle yaklaşık 2 yıl beklemek zorunda kalmıştır. İlk projeden sorunlu olan Josh Friedman ile prodüksiyon arasında çıkan önemli anlaşmazlıklar sonucunda rafa kalkan proje yeniden gösterime girmiştir. Bu durum da diziyi bekleyenler için olumlu olmuştur. Emerald City dizisi için kameralar karşısına şu isimler geçecektir:

emerald-city-oyunculari
Emerald City Oyuncuları: Adria Arjona, Oliver Jackson-Cohen, Ana Ularu, Gerran Howell, Vincent D’Onofrio ve Joely Richardson

Emerald City Karakterleri:

Adria Arjona (Dorothy Gale):

adria-arjona
Dizide Dorothy Gale karakterine ünlü oyuncu Adria Arjona hayat vermektedir. Son yıllara adeta damga vuran Person of Interest, Narcos, True Detective gibi yapımlarda rol alan başarılı oyuncu bu yapımda daha fazla ön planda olacaktır. Bakalım ünlü oyuncu yine beklentileri karşılayacak bir performans ortaya koyabilecek mi?

Vincent D’Onofrio (Büyücü):

vincent-donofrio
Dizide Büyücü karakterine ünlü oyuncu Vincent D’Onofrio üstlenmiştir. 57 yaşındaki oyuncu daha önce İki Yüzlü, Muhteşem Yedili, Hücre, Tuhaf Günler, Siyah Giyen Adamlar, 13. Kat, Yargıç gibi önemli projelerde rol almıştır. Ünlü isim bazı projelerde idari yapımcılık gibi görevler de üstlenmiştir. Bu yapımda da oyunculuğuyla ön planda olacak gibi görünüyor.

Ana Ularu (West):

ana-ularu
Dizide West karakterine ünlü oyuncu Ana Ularu hayat vermektedir. Gösterimde olan ünlü yapım Cehennem’de de rol alan ünlü oyuncu, The Borgias projesinde de yer almıştı. Genellikle kaliteli yapımlarda boy gösteren Ana Ularu, bu yapımda da dikkat çekici bir performansa imza atacak gibi görünüyor.

Emerald City dizisinde bu isimlerden başka Oliver Jackson-Cohen, Gerran Howell, Joely Richardson, Mido Hamada gibi oyuncular da kamera karşısına geçmiştir. Yapım aşaması biraz sıkıntılı olsa da fantastik yapımlardan hoşlanan ve Oz serisini beğenen izleyiciler için Emerald City çok iyi bir alternatif olacaktır.

Bir cevap yazın