En Çılgın Sinema Filmi Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bazen sıkıntıdan, bazen de zevk için izleriz filmleri. Ama bazı filmler vardır ki defalarca izleriz. Sahnelerini, repliklerini, yönetmenini ezbere biliriz adeta. Akıllara kazınmış birçok filmde, bunu sağlayan aslında oyunculardır. Parmak ısırtan oyunculuklarıyla, senaryo bile onların gölgesinde kalır. Yıldız aktör ve aktrisler oynadıkları rollerle öylesine bütünleşirler ki o karakterlerle anılmaya başlarlar. Şimdi size sinema dünyasının en çılgın 9 karakterini sunuyoruz.Yorum kısmını kullanıp sizlerde aklınıza gelen çılgın karakterleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

9- Anton Chigurh Karakteri: ‘Yazı tura oyununda şimdiye kadar kaybettiğin en büyük şey nedir?’

Anton Chigurh
Bu adam hiç ölmeyecek galiba. İhtiyarlara Yer Yok filmindeki inanılmaz soğukkanlı seri katilimizin Anton Chigurh, öylesine ilginç bir karakter ki adeta tüylerimizi ürpertiyor. Kullandığı kendi yapımı havalı silahla kurbanını öldürürken, arkasında hiçbir iz bırakmıyor; aynı şekilde filmde onun olduğu her sahne bizim için de soluk kesici. Javier Bardem, efsane oyunculuğunu bu karakterle ölümsüzleştirmiş. Muhtemel kurbanlarına yazı tura yoluyla şans tanıyan adam, seni de hiç unutmayacağız.

8- Marla Singer Karakteri: ‘Asıl trajedi ölmemem’

Marla Singer

Dövüş Kulübü’nün milyonlarca kişiyi etkilediği güçlü karakteri Marla Singer! Helena Bonham Carter öylesine üstün bir oyunculuk sergiliyor ki izleyenlerin etkilenmemesi mümkün değil. Hayata karşı umursamaz, kendi halinde ve ölümü bekliyor. Eminiz Palahniuk romanını yazarken bu kadar iyi bir oyuncu hayal edememiştir. Carter, gerçek hayatta da çok ilginç bir giyim tarzına sahip; eski tarz elbiseleri, birbirinden farklı tasarımdaki ayakkabı ve şapkaları onu farklı kılıyor.

7- Ace Ventura Karakteri: ‘Hayvan Dedektifi’

Ace Ventura

Jim Carrey hangi filminde çılgın değil ki? Hayvan dedektifi rolünde, o inanılmaz saçları ve dişleri ile çılgınlığın zirvesindeydi resmen. Herkesi şaşkına çeviren hareketlerinin ardındaki zekası ise bilinen bir gerçek. Bu adam listeye girmeyecek de kim girecek?

6- Travis Bickle Karakteri: ’Bir gün öyle bir yağmur yağacak ki caddedeki bütün pislikleri temizleyecek’

Travis Bickle
Taksi Şoförü filminin yalnız adamı Travis! Yalnızlık onu tüm hayatı boyunca izledi. Her ne kadar saçını ilginç bir tarzda tıraş edip, siyasetçiyi öldürmeye yeltenmiş olsa da onun içindeki temiz adamı hep hissettik. Robert De Niro, kral adam vesselam. Baba 2 filminde bizi mest etmişti, Taksi Şoförü filmindeki oyunculuğu da bir harika dostum!

5- Dr. Hannibal Lecter Karakteri: ‘Hello Clarice’

Dr. Hannibal Lecter

Kuzuların Sessizliği filmini izlemeyen yoktur. Zeki doktorumuz Hannibal, çömez polis Clarice ile akıl oyunlarına giriyor ve onu çoğu kez alt ediyor. Kurbanlarını yemesi bile onun ne kadar çılgın bir karakter olduğunu ispatlar. Ancak karakterin en büyük özelliği bu canice olmasına rağmen ilginç hareketi değil, Hannibal’ın zeka dolu diyalogları. Anthony Hopkins’ in müthiş oyunculuğunu da es geçmemek lazım tabi.

4- Tony Montana Karakteri: ‘Kötü adama iyi geceler dileyin, hadi!’

Tony Montana
Yaralıyüz (Scarface) filminin çılgın adamı Tony Montana! Al Pacino’dan yine harika bir oyunculuk. Baba filmindeki oyunculuğuyla efsane haline geldi ama Türkiye’deki sevenleri onu hep Tony Montana olarak sahipleniyor. Final sahnesinde düşmanlarının üstüne mermi yağdırması bile onu bu çılgınlar listesine sokmaya yeter.

3- Joker Karakteri: ‘Neden bu kadar ciddisin sen?’

Joker
Batman’in en büyük rakibi Joker! Jack Nicholson öylesine müthiş bir oyuncu ki ne desek az. O kendine has gülümsemesi bile yetiyor. Guguk Kuşu, Cinnet gibi efsane filmleriyle hatırlanan Oscar’lı aktör, Joker karakteri ile herkesi büyüledi. Belki kötü taraftaydı ama o kötü olmayı en iyi beceren kişiydi. Adeta rolünü yaşıyordu. Kazandığı paraları yakması, duruşunun ne kadar derin ve karşı konulamaz olduğunun kanıtı değil mi?

2- Mathilda Karakteri: ‘Hayat hep mi zor, yoksa sadece küçükken mi böyle?’

Mathilda
Leon: Sevginin gücü filminde küçük asi kız Mathilda! Aslında bu film o kadar özgün ki liste tamamen bu filmin oyuncularına bile tahsil edilebilir. Sessiz, sakin mizaçlı kiralık katilimiz Leon ve pis işlere bulaşan polis Stansfield, bu listede bulunması gereken diğer iki isim. Filmi izleyenler bu yoruma katılacaktır. Ancak yaşına rağmen hayata kafa tutmasıyla Mathilda’yı listeye daha yakın gördük. Natalie Portman’ı meşhur eden filmdi bu.

1- Tyler Durden Karakteri: ‘Bana bütün gücünle vurmanı istiyorum’

Tyler Durden
Dövüş Kulübünün milyonları etkileyen kahramanı Tyler Durden! Listede ilk sırada onun olması çok ilginç gelmemiştir. Filmde anlatıcının kafasındaki bir adamdı sadece; ama asıl büyü hep ondaydı. Tüketim çılgınlığına karşı umursamaz tavrı, çılgın hareketleri ve dillere pelesenk olan replikleriyle listenin ilk sırasını kesinlikle hak ediyor. Brad Pitt yine kusursuz bir oyunculukla karşımızda.

3 comments on "En Çılgın Sinema Filmi Karakterleri"

  1. Abdullah says:

    Helena Bonham Carter yani Marla Singer in hastasıyım..

  2. damat ferit says:

    Güzel liste olmuş…

  3. Zilan Duru says:

    Christopher Lloyd da olmalıydı listede geleceğe dönüş filminin çılgın profesör ve zaman makine sının mucidi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *