Report

Description

3 d yani 3 boyutlu filmler gerek derinlik gerekse algılamada yanılsama oluşturan bir sinema metodudur.Bizde sizler için en iyi 3 boyutlu filmleri listeledik.Sizlerde yorum kısmını kullanarak listemizdeki favori filminizi yahut 3 Boyutlu Filmler listemizde bulunmayan ancak sizin hoşunuza giden ve listeye uygun filminizi bizlerle paylaşabilirsiniz.İyi seyirler dileriz..

Table of Contents

3 Boyutlu Filmler Listesi

 

30. Journey to the Center of the Earth – Dünyanın Merkezine Yolculuk – 2008 – IMDb: 5,8


Sean, annesinin uzun süreli seyahati nedeniyle birkaç günlüğün dayısı Trevor’ın yanında kalacaktır. Annesi bu sırada Sean’e bir kutu verir, bu kutu da Sean’in kayıp dayısına aittir. Trevor bu kitabı okuduktan sonra Sean’i de yanına alıp İzlanda’ya gitmeye karar verir. Burada kayıp dayısının bitiremediği işi tamamlamaya çalışan Sean ve Trevor, çok daha değişik ve aynı zamanda bir o kadar da tehlikeli bir başka dünya keşfederler ve bu dünyayı çözmeye çalışırlar.

29. Minions – 2015 – IMDb: 6,4


Minyonlar tarihin bütün evrelerinde kendilerine hizmet edecekleri kötü kalpli bir lider aramış, bu arayışları sonuçsuz kalınca da Antarktika’ya yerleşmişlerdir. Aralarından üç maceraperest minyon ise bir gün ABD’ye gitmeye karar verir ve olaylar gelişir.

28. Alice in Wonderland – Alis Harikalar Diyarında – 2010 – IMDb: 6,5


17 yaşında bir genç kız olan Alice, bir sosyete partisinde küçük bir tavşan görür. Bu tavşanın hareketlerini dikkatlice izleyen Alice, birden tavşanı takip etmeye başlar. Tavşan Alice’i Wonderland’e götürür ve Alice burada hayal dünyası gibi bir dünyayla karşılaşır.

27. The Lorax – 2012 – IMDb: 6,5


12 yaşında bir çocuk olan Ted, Ashley isminde bir kıza aşıktır. Ashley’in ilgisini bir türlü çekemeyen Ted, bu yolda tek seçeneğinin sevimli kahraman Lorax olduğunu fark eder ve Lorax’ın hikayesini çözmek için harekete geçer.

26. Men in Black 3 – Siyah Giyen Adamlar 3 – 2012 – IMDb: 6,8


Ajan J zaman yolculuğuna çıktığı sırasında zaman içinde kaybolur ve Ajan K de onu bulmakla görevlendirilir. Zira dünyanın kurtulması için zaman içinde birtakım olayların düzeltilmesi gereklidir ve bunun için de Ajan J görevinin başına dönmelidir.

25. ParaNorman – 2012 – IMDb: 6,9


Ölü insanları görme ve onlarla iletişim kurabilme yeteneğine sahip olan Norman’ın yaşadığı bölge, zombiler tarafından saldırıya uğramıştır. Onun bu yeteneğini bilenler ise zombi saldırısı karşısında Norman’dan yardım istemişlerdir. Norman’ın yaşadığı bölgeyi kurtarabilmek için muhatap olması gereken zombiler ise bir hayli zorlu yaratıklardır.

24. Jurassic World – Jurassic Park 4 – 2015 – IMDb: 6,9


Isla Nublar adasında kurulan bir dinozor parkı ticari amaçla kurulmuştur ve zaman içinde müşteri sayısı azalır. Tekrar müşteri ilgisinin çekilmesi için dinozorların genlerinde birtakım değişiklikler yapılır ve bu değişiklikler dinozorları olduklarından çok daha tehlikeli hale getirir.

23. Frankenweenie – 2012 – IMDb: 7,0


Victor çok sevdiği köpeği Sparky’yi henüz kaybetmiştir ve köpeğini bir ihtimal de olsa hayata döndürmek için başvurabileceği her yola başvurur. En sonunda bilimsel yolları tercih eden Victor, bu adımda amacına ulaşır ve Sparky’yi diriltir. Normal köpek formundan biraz daha değişik özellikleri olan Sparky insan içine çıktığında ise herkes bu yeniden doğuşun nasıl olduğunu öğrenmek ister ve olaylar gelişir.

22. The Amazing Spider-Man – İnanılmaz Örümcek Adam – 2012 – IMDb: 7,0


Ailesiyle bağları henüz çok küçükken kopan ve dayısı ile yengesinin yardımıyla büyüyen Peter Parker, bu nedenle silik bir karakterdir ve Gwen Stacy’ye büyük bir aşk beslemektedir. Ailesiyle ilgili araştırmalar yaparken anne ve babasından kalan bir çantayı bulan Parker, öğrendiği sırlarla birlikte artık kendisine pek çok rakip edinmiştir.

21. Pacific Rim – Pasifik Savaşı – 2013 – IMDb: 7,1


Kaiju, deniz altında yaşayan yaratıklardır ve değişik güçlere sahiplerdir. Pasifik Denizi’nde yaşayan bu yaratıklar, bir gün gün yüzüne çıkarlar ve dünyadaki yaşam kaynaklarını ortadan kaldırmaya başlarlar. Buna karşın insan oğlu, bu yaratıklarla baş edebilecek Jaeger isimli robotlar üretirler ve savaş başlar.

20. Prometheus – 2012 – IMDb: 7,1


Evrenin başlangıcını keşfetmek için birtakım araştırmalar yapmakla görevli olan bilim insanlarından oluşan bir grup, çalışmaları sırasında tehlikeli anlar geçirirler. Bu tehlikeler karşısında verecekleri kararlar ise insanoğlunun geleceğini direkt olarak etkileyecek hassaslıktadır. Ekip, tüm bu tehlikeleri atlatmanın yarı sıra araştırmalarına devam ederek hedeflerini de tamamlamanın peşindedir.

19. Despicable Me 2 – Çılgın Hırsız 2 – 2013 – IMDb: 7,4


Geçmişinde azılı bir suçlu olan Gru, her ne kadar kendisine yeni bir sayfa açıp aile hayatı kurmak istese de gizemli bir örgüt kendisine ulaşır ve dünyanın iyiliği için Gru’yu ikna etmeyi başarır. Gru yardımcısı Lucy ile bu görevi başarmaya çalışacaktır.

18. Frozen – Karlar Ülkesi: Kutlama – 2013 – IMDb: 7,5


Karlar Ülkesi’nin kraliçesi Snow Queen, yaptığı bir hata nedeniyle sonsuza kadar lanetlenmiştir ve ülkesi sonsuza kadar karlar altında kalacaktır. Ülkesindeki güzel kalpli bir insan olan Anna, ormancı Kristoff’u da yanına alarak bu laneti kırmaya karar verir ancak bu amaçları için tamamlamaları gereken zorlu bir görev ve geçmeleri gereken pek çok yaratık vardır.

17. Hugo – 2011 – IMDb: 7,5


Hugo, Paris’teki bir tren istasyonunda saatlerden sorumlu olarak çalışmaktadır. Bu görev, ona babasından kalmıştır ve yine ayrıca babasından kalan bir saati tamir etmek de en büyük amacıdır. Gizlice oyuncak dükkanından birkaç parça çalarak bu saati tamir etmeye çalışan Hugo, gizli yaşadığı bu dünyada en sonunda dükkan sahibinin kızıyla tanışır ve hayatı değişir.

16. Harry Potter and the Order of the Phoenix – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı – 2007 – IMDb: 7,5


Uzun bir yaz tatili ardından okullarına dönen Harry ve arkadaşları, okuldaki diğer öğrencileri ve bu öğrencilerin ailelerini Voldemort’un geri döndürmekte büyük güçlükler çeker. Sihir Bakanı bile Harry’ye inanmamıştır ve bu konuyu kapatmasını iletmiştir. Harry insanları kendine inandırmaya çalışınca Sihir Bakanlığı’ndan gönderilen Umbridge, görevini kötüye kullanır ve işler içinden çıkılmaz hale gelir.

15. Despicable Me – Çılgın Hırsız – 2010 – IMDb: 7,7


Gayet sakin bir bölgede yaşayan azılı suçlu Gru, küçük kölelerden oluşturduğu ordusu ile Ay’ı çalmaya çalışsa da karşısında kötüleri bulacak ve işi hiç kolay olmayacaktır.

14. Coraline – Koralin ve Gizli Dünya – 2009 – IMDb: 7,7


Coraline, ailesinden ayrı olarak bir başka eve taşınır ve ailesiyle arasındaki ilişkiler biraz daha zayıflar. Bu nedenle özel hayatında sıkıcı ve kötü günler geçirirken yeni evinde uzun bir geçit bulur. Bu geçit, dünyamız ile paralel evren arasında bir köprüdür. Paralel hayatı keşfeden Coraline’in hayatı artık bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

13. Avatar – 2009 – IMDb: 7,8


Jake Sully, felci biridir ve hırsızlık suçuna karışıp öldürülen abisinin görevini tamamlamak üzere Pandora isimli gezegene gitmesi gerekir. Bu gezegene vardığında ise karşılaşacağı tablo gariptir, zira Pandora’da değişik bir formda başka ideolojileri olan bir toplulukla karşılaşır ve daha sonra bu topluluğu tanıyarak onların kültürlerini benimser.

12. Captain America: The Winter Soldier – Kaptan Amerika: Kış Askeri – 2014 – IMDb: 7,8


SSCB zamanında Kış Askeri adı altında çok güçlü bir asker vardır ve bu asker düşmanla savaşmak için özel olarak eğitilmiştir. Rusya tarafından saklandığı yerde bulunan robot, ABD ile savaşta kullanılacak olsa da Kaptan Amerika ve arkadaşları ülkelerini bu düşmandan kurtarmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

11. Gravity – Yerçekimi – 2013 – IMDb: 7,8


Uzay boşluğunda birtakım araştırmalar yapmakla görevli olan bir ekip, sıradan bir günde rutin işlemlerle uğraşırken bir başka cismin çarpmasıyla mekikleri zarar görür. Bu felaketle birlikte mekiklerinden çok uzakta ve ayrı ayrı tek başlarına kalan ikili, uzay boşluğunda sınırlı bir oksijenle süzülmektedir. Birbirlerini bulup mekiklerine kavuşmaları için çok kısıtlı bir süreleri vardır.

10. Big Hero 6 – 6 Süper Kahraman – 2014 – IMDb: 7,9


Hiro Hamada bir robot tasarımcısıdır ve bir gün San Fransokyo’yu yok etmek isteyen kötü amaçlı kişilerle tanışır. Tehlikenin farında olan Hiro, yakın arkadaşı Baymax’tan da yardım alır ve kötü adamların karşısına çıkmak için kendisine bir ekip oluşturur. Oluşturduğu 6 kişilik ekip, şehri kötü adamlardan korumaya and içmiştir.

9. How to Train Your Dragon 2 – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 – 2014 – IMDb: 7,9


Adada barışı sağlayan ikili, ejderhalarla yerel halkı birbirlerine kaynaştırdıktan sonra adada huzur hakim olmuştur. Bir gün Astrid adada keşif yapmak için bir mağarayı ziyaret ettiğinde buradaki ejderhaları uyandırır ve anlaşmadan haberleri olmayan ejderhalar her yeri birbirine katar. Hiccup ve Toothless ise bu huzur ortamını koruma konusunda kararlıdırlar.

8. The Nightmare Before Christmas – Noel Gecesi Kabusu – 1993 – IMDb: 8,0


Jack Skellington, Holloween Town isimli bir bölgenin kralıdır. Bu bölge cin, peri, ruh ve daha pek çok değişik yaratıktan oluşan bir bölgedir. Bir gün Kral Jack, bir yürüyüşe çıkar ve Christmastown isimli bir bölgeye gider. Bu bölge kendi bölgesinden çok daha güzel ve normal yaratıklar içermektedir ve bu durum da Kral Jack’in çok ilgisini çeker. Santa Claus’u kaçıran Jack, çocuklara kendi korkunç tarzında hediyeler dağıtmaya başlar.

7. The Avengers – Yenilmezler – 2012 – IMDb: 8,1


Nick Fury, uluslararası bir barış örgütünün lideridir ve dünyadaki barışı sağlamakla yükümlüdür. Bir gün dünya barışını tehlikeye sokacak düşmanlarla tanışır ve bunlara önlem alması gerektiğini fark eder. Daha önce de çalıştığı ve alanının en iyileri olan ekibini kurar ve bu en güçlü ve en mükemmel isimlerden oluşan ekiple dünya barışına göz koyanlara savaş açar.

6. Mad Max: Fury Road – Çılgın Max Öfkeli Yollar – 2015 – IMDb: 8,1


Geçmişinde bölgesel otoriteye pek çok asilik yapmış olan Mad Max, bir gün kraldan çok değerli bir mücevher çalar ve bölgeden kaçmaya başlar. Bunu fark eden kral ise Mad Max’in peşine düşer ve çölün ortasında amansız bir takip başlar.

5. Guardians of the Galaxy – 2014 – IMDb: 8,1


Star Lord Peter Quil, bir gün gizemli özellikleri olan bir küre çalar. Bu küre aynı zamanda çok hırslı ve her şeyi kontrol altında tutmak isteyen bi güç manyağı olan Ronan’la Quil’in arasında değişik bir bağ oluşturur. Küreyi ele geçirmek isteyen Ronan’ı engellemek amacındaki Quil, tanıdıklarından yardım almak isterken kendisini bir ekibin içinde bulur ve olaylar gelişir.

4. Toy Story – Oyuncak Hikayesi – 2010 – IMDb: 8,3


Bir başka şehirde üniversite kazanan Andy, evi terk etmek zorundadır ve Woody’yi arkadaş olarak yanına alıp Buzz’u çöp poşetine koyar. Bu durumu yanlış anlayan Buzz ve arkadaşları çöpe atılacaklarını düşünüp bundan kurtulmak için evden kaçmaya çalışırlar. Woody ise Buzz ve arkadaşlarının derdini anlayıp yanlış anlamayı düzelterek Buzz’ı ikna etmeye çalışır.

3. Up – Yukarı Bak – 2009 – IMDb: 8,3


Carl ve Ellie, çocukluk arkadaşlarıdır ve daha sonra evlenerek hayatlarının büyük bir kısmını birlikte geçirmişlerdir. Ellie dünyayı gezmek gibi bir hayalle ömrünü geçirmiş hayat dolusu bir karakter iken Carl ise nispeten daha içine kapanıktır. Bu uzun yolculuktan sonra Ellie 78 yaşında ölürken, Carl ise hayat arkadaşının hayattaki en büyük arzusunu gerçekleştirmek için elinden geleni yapacaktır.

2. How to Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin – 2010 – IMDb: 8,2


Ejderhaların bir yerleşim yeri olarak kullandıkları adanın yerlileri, ejderhalara düşman olur ve erkeklerini ejderha öldürmekle görevlendirirler. Hiccup ismindeki bir erkek çocuğu ise bunu başaramaz ve öldüremediği ejderhayla dostça anlaşma yolunu seçer.

1. X-Men: Days of Future Past – X-Men: Geçmiş Günler Gelecek – 2014 – IMDb: 8,3


Mutant evreninde geçen hikayede, mutant soyu tükenme tehlikesi geçirmektedir ve verilen kararla bu sorunu çözmek için zaman içinde yolculuk yapılmasına karar verilir. Sentinel isimli kötü karakterin soylarını tükettiği mutantlar, Magneto ve Xavier isimli biririnden nefret eden iki rakibin güçlerini birleştirmesine ihtiyaç duyarlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *